Wiele kobiet chciałoby mieć węższe ramiona, ale są również takie, które uważają, że ich ramiona są zbyt wąskie. Jeżeli weźmiemy pod uwagę najczęściej wyróżniane typy sylwetki, okaże się, że problem ten dotyczy w szczególności kobiet o sylwetce typu dzwon, gruszka i kolumna. Ważne jest to, aby wybierać strój w oparciu o wszystkie cechy swojej sylwetki, a nie tylko wąskie ramiona.


Wąskie ramiona u kobiety typu dzwon

U kobiet, które mają sylwetkę typu dzwon, obok wąskich ramion problem stanowi mały biust oraz ciężki dół, czyli masywne uda i szerokie biodra, a także niezbyt wyraźna talia. Konieczne jest zatem uwydatnienie góry i optyczne zmniejszenie dołu. W poszerzeniu ramion i powiększeniu biustu mogą pomóc bluzki z bufiastymi rękawami. Paniom, które lubią styl elegancki, poleca się marynarki z poduszkami. Ramiona nie mogą być odkryte. Latem, w przypadku wyboru bluzki lub sukienki na ramiączkach, należy zakryć ramiona narzutką, bolerkiem albo szalem. U dzwonów najlepiej sprawdzi się dekolt okrągły albo w kształcie łódki. Dobrym wyborem są kamizelki. Panie o tym typie sylwetki nie mogą pozwolić sobie na założenie obcisłych spodni, w celu odwrócenia uwagi od góry, ponieważ ich nogi są zbyt masywne. Warto natomiast zastosować dodatki, takie jak duża biżuteria czy apaszka.


wąskie ramiona


Wąskie ramiona u kobiety typu gruszka

Sylwetka typu gruszka jest podobna do typu dzwon. Różnica polega głównie na talii, która u gruszki jest bardziej widoczna niż u dzwona. Z tego względu panie o tym typie sylwetki mogą pozwolić sobie na noszenie bluzek z poprzecznymi pasami, które wizualnie poszerzają górną partię ciała. Podobnie jak u dzwonów, bardzo dobrze sprawdzą się falbanki i marszczenia w okolicy biustu i ramion, a także bufki. Dobrym rozwiązaniem są także dopasowane żakiety z poduszkami, które doskonale podkreślą talię, a jednocześnie powiększą ramiona.


Wąskie ramiona u kolumny

Zupełnie inaczej wyglądają zasady ubioru w przypadku sylwetki typu kolumna. U takich kobiet wąskie są zarówno ramiona, jak i biodra. Co więcej, talia nie jest zbyt wyraźnie zarysowana, dlatego sylwetka przypomina męską. Poszerzając ramiona, należy zatem poszerzyć także biodra. Idealny strój powinien dodawać sylwetce kobiecości i zbliżać sylwetkę do typu klepsydry. Poszerzenie samej góry może zbliżyć ją do typu kielicha. Kobietom w typie kolumny można polecić między innymi sukienki i bluzki z dekoltem w kształcie litery V albo U. Warto wybierać ubrania, w których talia będzie ściśnięta ściągaczem. Bardzo dobrze sprawdzą się sukienki kopertowe oraz gorsetowe. W przypadku tej sylwetki można pozwolić sobie na odsłonięcie ramion, jeżeli zadba się o odpowiednie podkreślenie talii. Jeżeli ramiona mają być poszerzone przy pomocy falbanek albo bufek, to należy podkreślić także biodra.


Podsumowując przedstawione powyżej informacje, wąskie ramiona nie powinny być jedynym czynnikiem, wpływającym na dobór garderoby. Skupienie się na samym poszerzeniu ramion może bowiem doprowadzić do uwydatnienia innych mankamentów sylwetki.

Jak się ubierać w przypadku wąskich ramion? Ocena: 4.5/5 Ilość głosów: 2