Bardzo często powtarza się nam, że upływu czasu nie można powstrzymać, a tym samym walka ze zmarszczkami to działanie skazane na niepowodzenie. Czy jednak rzeczywiście musi tak być? Wiele wskazuje na to, że nie ma wcale podstaw do tego, aby godzić się na nie bez podejmowania wyzwania.


Walka ze zmarszczkami – domowe sposoby

Zmagania ze zmarszczkami warto rozpocząć od przetestowania kilku trików, które są znane od dziesięcioleci. Problem dotyczył przecież również naszych matek i babek, a skoro były one w stanie uporać się z nim, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy również my odpowiedziały na rzucone nam wyzwanie.


1. Spanie na wznak

To, jak śpimy ma wpływ na to, jak wyglądamy. Zasadę tę najczęściej przywołuje się wówczas, gdy chce się wskazać na znaczenie, jakie ma do odegrania odpowiednia długość snu. Okazuje się jednak, że sprawdza się ona także wówczas, gdy mówimy o właściwej pozycji podczas snu. Starajmy się zatem zasypiać na wznak tak, aby skóra twarzy miała jak najmniejszy kontakt z powierzchnią pościeli.


2. Okłady z octu jabłkowego

Gdy zmarszczki już się pojawiły, na ogół koncentrujemy się przede wszystkim na tym, aby były one możliwie jak najmniej widoczne. Pomocna może okazać się wówczas mieszanka octu jabłkowego i wody. Po jej przygotowaniu nasączamy wacik kosmetyczny i przykładamy w te miejsca, w których zmarszczki są najbardziej widoczne.


3. Maseczka z banana

Banan jest owocem smacznym, ale dość kalorycznym, jeśli więc obawiamy się jedzenia go w nadmiarze, możemy wykorzystać te jego właściwości, które przyczyniają się do redukcji zmarszczek. W tym celu warto nakładać maseczkę nie tylko na miejsca objęte zmarszczkami, ale i na inne części twarzy, banan nie tylko natłuszcza skórę, ale i nawilża ją.


zmarszczkom trzeba zapobiegać od młodości


Walka ze zmarszczkami – zmiana trybu życia

O tym, że jedne kobiety muszą szybciej walczyć ze zmarszczkami, a inne długo zachwycają swoją skorą, przesądza nie tylko ich genetyka oraz skłonność do wykonywania drogich zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Nie bez znaczenia okazuje się również tryb życia, jaki wiedziemy, często bowiem właśnie on przesądza o stanie naszej cery. O czym zatem pamiętać, chcąc długo cieszyć skórą wolną od zmarszczek?


– Zrezygnujmy nie tylko z palenia papierosów, ale nawet z przebywania w towarzystwie palaczy. Pomijając wszystkie inne niekorzystne konsekwencje palenia ma ono destrukcyjny wpływ na skórę wysuszając go.
– Zrezygnujmy z narażania skóry twarzy na kontakt z promieniami UV. Opalona skóra wygląda naprawdę atrakcyjnie, każdy kontakt z promieniami słonecznymi sprawia jednak, że staje się bardziej sucha.
– Pijmy wodę – nawet osiem szklanek dziennie. Dostarczając organizmowi odpowiednie ilości płynów przyczyniamy się do tego, ze nasza skóra staje się bardziej nawilżona.
– Jedzmy produkty bogate w karoten, witaminę C oraz flawonoidy. Niedobory wspomnianych substancji można uzupełniać suplementami diety, jednak ich naturalna postać jest znacznie lepiej przyswajana przez organizm.


Na zmarszczki – kosmetyki

Walka ze zmarszczkami pod oczami, na czole i w kącikach ust może być zdecydowanie bardziej skuteczna, jeśli zdecydujemy się na odwiedzenie apteki lub sklepu z kosmetykami. Oczywiście, kluczem do sukcesu jest wiedza na temat tego, jakie rozwiązania wybierać.


1. Podstawą pielęgnacji twarzy zawsze powinien być krem nawilżający, zmarszczki pojawiają się bowiem szybciej u kobiet z suchą skórą.
2. Skóra twarzy musi być regularnie oczyszczana już choćby dlatego, że powietrze, które nas otacza jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dobry żel peelingujący powinien być zatem stosowany przed snem codziennie, raz na kilka miesięcy warto zaś zdecydować się na peeling u dermatologa.
3. Niekiedy skórze należy podarować dodatkowy zastrzyk energii. Jest to czynność niezbędna nie tylko w środku lata, ale i podczas zimy, gdy mróz atakuje nasze policzki i usta. W takim przypadku znakomicie sprawdzają się maseczki ujędrniające.

Jak walczyć ze zmarszczkami? Oto nasze sposoby Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1