Wiele kobiet, które na co dzień noszą okulary, ma problem z wykonaniem makijażu, który będzie podkreślał atuty ich urody. Nie ma jednego złotego środka, który sprawi, że nasz makijaż pod okulary będzie prezentował się korzystnie. Dużo zależy tu od tego, czy jesteśmy krótko-, czy też dalekowidzami, a także od indywidualnych cech naszej urody. Nie bez znaczenia jest także fakt, jakim typem kolorystycznym jesteśmy, a także jak wyglądają oprawki naszych okularów.


Makijaż dla krótko- i dalekowidza

Jeżeli staramy się wykonać makijaż pod okulary, powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że inne będą techniki jego wykonania w sytuacji, kiedy nosimy okulary korygujące krótkowzroczność, inne natomiast w przypadku dalekowzroczności. Kiedy jesteśmy dalekowidzami, nasze okulary mają za zadanie ułatwić nam widzenie z bliska – ich szkła znacznie powiększają nasze oczy. W przypadku krótkowidzów szkła z kolei sprawiają, że nasze oczy wydają się znacznie mniejsze niż w rzeczywistości. Niekiedy taka sytuacja może być korzystna. Wówczas moc korygująca szkieł w naszych okularach działa na naszą korzyść i nie musimy wykonywać specjalnego makijażu, który ukryje ewentualne dysproporcje.


Inaczej wygląda sprawa, kiedy okulary dodatkowo pomniejszają nasze i tak niewielkie oczy. Makijaż dla kobiet znajdujących się w takiej sytuacji będzie polegał na maksymalnym powiększeniu oczu. W przypadku większości dalekowidzów makijaż będzie miał za zadanie zmniejszyć nasze oczy, które pod wpływem szkieł powiększających wydają się nieproporcjonalnie duże. Zanim przystąpimy do malowania – zastanówmy się, jakie posiadamy okulary. Jeżeli nie chcemy wymieniać oprawek, powinnyśmy wybrać kolorystykę cieni, która będzie współgrała z ich estetyką. Jeżeli posiadamy oprawki w intensywnym kolorze, na przykład niebieskim, musimy zdawać sobie sprawę, że użycie cieni do powiek w tej tonacji sprawi, że nasz makijaż będzie słabo widoczny. Jeżeli jesteśmy krótkowidzami w takiej sytuacji dobrze jest postawić na kontrast. Jednocześnie powinnyśmy pamiętać, że zarówno oprawki naszych okularów, jak i wybrane kosmetyki do makijażu muszą kolorystycznie pasować do naszego typu urody.


makijaż pod okulary


Wykonujemy makijaż pod okulary

Zacznijmy od kobiet noszących okulary dla krótkowidzów. Szkła naszych okularów bardzo pomniejszają oczy, dlatego decydujemy się skorygować ten efekt. Makijaż dla krótkowidza maksymalnie powiększa oczy. Do wykonania tego rodzaju makijażu używamy cieni do powiek i kredek w jasnych odcieniach. Jeżeli jesteśmy miłośniczkami ciemnych kolorów, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bardzo pomniejszają one oczy, które w towarzystwie szkieł dla krótkowidza stają się niemal niewidoczne. W zależności od wieku, a tym samym od stanu naszych powiek, decydujemy się na cienie matowe, satynowe lub błyszczące. Stawiamy na rozświetlenie wewnętrznego kącika oczu – tu dobrze jest położyć połyskujący cień. Bardzo dobrym zabiegiem powiększającym oko jest położenie białej lub cielistej kredki do oczu na naszą linię wodną. Dzięki temu nasze oko sprawia wrażenie znacznie większego. Dobrze jest skorzystać z matowego cienia w kolorze jasnobrązowym lub tak zwanym taupe – kładziemy go nad załamaniem naszej powieki. Dobrze jest aplikować tego rodzaju cień, patrząc w dół. Wnętrze powieki wypełniamy jasnym cieniem. Bardzo dobrym zabiegiem powiększającym oko jest wykonanie kreski za pomocą eyelinera, ciemnego cienia do powiek lub kredki do oczu. Precyzyjnie wykonana kreska zmienia nasze spojrzenie nie do poznania. Końcowym krokiem, który niesamowicie powiększa oczy, jest wytuszowanie rzęs.


Kiedy jesteśmy dalekowidzami, stawiamy na efekt odwrotny – zmniejszamy nasze oczy. Do tego zabiegu przydadzą się nam ciemniejsze cienie do powiek – postawmy tu na produkty matowe. Działamy w myśl zasady, że jasne uwypukla, a ciemne ukrywa. Świetnym zabiegiem, który zmniejszy nasze oczy, będzie położenie czarnej lub brązowej kredki na naszą linię wodną. W połączeniu z ciemnymi cieniami znacznie zmniejszy ona nasze oczy, dzięki czemu w powiększających szkłach będą one wyglądały naturalniej.


Jak wykonać idealny makijaż pod okulary? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1