Chcesz coś zmienić w swoim życiu? Zmiana fryzury to świetny pomysł! To najczęstsza rada stylistów, fryzjerów, ale i nawet psychologów właśnie dla kobiet, które chcą coś zmienić w swoim życiu, lecz nie wiedzą, od czego zacząć.


Jak wpływa na nas zmiana fryzury?

Możemy zmienić ubranie, buty czy torebkę, ale zaraz potem wrócić do „przeszłości”, czyli poprzedniego stroju. W przypadku kompleksowej zmiany fryzury nie jest już to takie łatwe. Możemy płakać za poprzednim kolorem włosów czy długością, ale w końcu musimy pogodzić się z nowym. To tak samo jak ze zmianą życia. Skoro nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, jeżeli postanowimy czy to przeprowadzkę, czy zmianę pracy, nie możemy wrócić do poprzedniego. I podobnie jak w przypadku fryzury, którą wybieramy, zmiana ma być na naszą korzyść, ma poprawić coś w naszym życiu. Ale nawet jeżeli nowa opcja jest faktycznie dla nas lepsza, często tęsknimy za starym, do czego byliśmy zwyczajnie przywiązani.


zmiana fryzury


Pokochać zmiany

Czy pogodzenie się z nową, zupełnie odmienną niż poprzednio fryzurą, może nauczyć nas pogodzenia się ze zmianami w życiu? Myślę, że jest to zawsze jakieś mini szkolenie. No i też od czegoś trzeba zacząć. Planujesz zmiany w swoim życiu? Zmień fryzurę, a gdy już ją polubisz, przystąp do zmian. Kiedy będzie ci trudno, przypomnij sobie uczucie smutku, z jakim żegnałaś dawny fryz. Zmiany na naszej głowie mają też to do siebie, że zazwyczaj tracimy włosy. Mało kto decyduje się właśnie na przedłużanie. Utrata włosów jest symbolem utraty czegoś dla nas ważnego, ale jednak „zniszczonego”, co trzeba było porzucić.


Kobiety uwielbiają się zmieniać. Może dlatego, że każda większa zmiana jest powodem do zwracania na siebie uwagi. Komentarze typu: „O, nowa fryzura!”, „Ślicznie ci w tych włosach!” mogą znacznie poprawiać poczucie własnej wartości i podnosić pewność siebie. To też powód, dla którego tak często decydują się na urodowe zmiany. Pomimo że niosą one ze sobą pewne ryzyko, że jednak nie spodobają się otoczeniu. Jednak zmiana fryzury jest nie tylko dobra dla samopoczucia kobiet, ale i może okazać się pożyteczna dla zdrowia włosów, pod warunkiem, że nie są to zabiegi bardzo je wyniszczające. Każde włosy wymagają od czasu do czasu podcięcia.

Życzę wam udanych metamorfoz i żeby faktycznie zapoczątkowały one w waszym życiu pozytywne zmiany!

Jak zmiana fryzury wpływa na psychikę u kobiet? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1