Fale na włosach to przyciągająca uwagę fryzura, która pasuje niemal na każdą okazję. Jej zaletą jest także łatwość wykonania. Wszystkie kobiety, które zastanawiają się, jak zrobić fale na włosach bez użycia lokówki czy wałków – powinny zapoznać się z poniższymi propozycjami.


Fale po warkoczu

Jeżeli chcemy zrobić fale na długich włosach, to jednym z najprostszych rozwiązań jest warkocz. Najlepiej zapleść go wieczorem, po umyciu i lekkim osuszeniu włosów, a rozpuścić następnego dnia rano. Zamiast jednego warkocza można zapleść dwa, co pozwoli na utworzenie mniejszych fal. Ta metoda jest bezpieczna dla włosów, ponieważ nie działamy na nie wysoką temperaturą, a jednocześnie wygodna, gdyż spanie w warkoczu nie powoduje takiego dyskomfortu jak wałki do włosów.


Falowanie prostownicą

Prostownica, jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem przeznaczonym do prostowania włosów, jednak można ją wykorzystać także do utworzenia na nich fal. Najpierw należy nagrzać prostownicę i wydzielić pasma włosów do zakręcenia. W przypadku fal pasma te powinny być grube, ponieważ cienkie sprawią, że na włosach powstaną drobne loki. Wydzielone pasmo wkładamy pomiędzy części prostownicy, a następnie prostownicę przesuwamy ku dołowi, wykonując obroty wokół jej własnej osi. Prostownica to dobra propozycja między innymi dla tych, którzy zastanawiają się, jak zrobić fale na krótkich włosach.


Kręcenie na opaskę

Jeżeli chcemy uzyskać fale na włosach dzięki opasce, to przygotowywanie fryzury należy rozpocząć wieczorem. Włosy powinny być lekko zwilżone. Nakładamy opaskę w taki sposób, aby nachodziła lekko na czoło. Następnie zawijamy wokół niej pasma włosów. Pasma te nie mogą być wąskie, ponieważ zamiast fal uzyskamy drobne loki. Opaskę należy zdjąć następnego dnia.


fale będą pięknie wyglądać przy różnych okazjach


Fale kręcone na skarpetę

Delikatne fale na włosach uzyskamy także dzięki skarpecie. Do tego celu należy wybrać starą skarpetę, ponieważ konieczne jest jej zniszczenie, a dokładniej odcięcie miejsca na palce. Zwilżone włosy związujemy w kucyk. Następnie skarpetę rolujemy, tworząc z niej grubą gumę, którą umieszczamy na końcu kucyka. Końcówki włosów rozkładamy dookoła gumki, na którą nawijamy włosy, zawijając je pod spód. W efekcie utworzy się duży kok, który rozpuszczamy następnego dnia, uzyskując naturalne fale na włosach.


Domowe papiloty zrobią piękne fale

Fale na włosach można uzyskać także dzięki papilotom, przy czym mogą to być papiloty domowe. Istnieje kilka sposobów na ich wykonanie. Dobre efekty można uzyskać dzięki kawałkom materiału o długości 10–15 centymetrów oraz szerokości około 2 centymetrów. Zdobycie takich kawałków materiału nie powinno być trudne. Do tego celu można wykorzystać na przykład starą flanelową piżamę albo nieużywane już prześcieradło. Na papiloty należy nawijać szersze pasma włosów.
Uzyskany efekt i jego trwałość uzależnione są od indywidualnych cech włosów, a także od zastosowanych kosmetyków. Przed kręceniem można wetrzeć we włosy piankę, a uzyskaną fryzurę utrwalimy lakierem do włosów. W przypadku zniszczonych włosów warto zrezygnować z lakieru, a zamiast nakładania pianki zwilżyć włosy wodą.

Jak zrobić fale na włosach bez lokówki i wałków? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1