Kobiety posiadające kwadratową twarz, zwykle chcą zatuszować szerokie czoło i dość wystający, spiczasty podbródek. Dobra fryzura poradzi sobie z tym wyzwaniem. Jeśli twoja twarz ma kształt kwadratu, sprawdź, jaką fryzurę powinnaś wybrać i czego unikać. 


Na co zwrócić uwagę, wybierając fryzurę?

Szukając fryzury idealnej dla siebie, weź pod uwagę klika aspektów, nie tylko aktualnie obowiązującą modę.


Zastanów się nad tym:
– W jakiej długości najlepiej się czujesz? Wolisz długie włosy czy jesteś gotowa na krótką fryzurę?
Jaką masz strukturę włosów? Czy są cienkie, czy grube, gęste, czy rzadkie? Nie każda fryzura będzie pasować do rodzaju twoich włosów.
– Czy twoje włosy mają tendencję do kręcenia? Jeśli tak, każde cieniowanie i skracanie włosów podkreśli skręt. Czym włosy dłuższe i cięższe, tym skręt będzie mniejszy.
– Jaka fryzura będzie dla ciebie najwygodniejsza na co dzień? Tu dużo zależy od twojej pracy i codziennych zajęć. Jeśli np. cały dzień opiekujesz się swoim dzieckiem, być może będzie ci bardziej zależało na wygodnej fryzurze, którą można szybko ułożyć. Prawdopodobnie jeśli fryzjer zrobi ci finezyjną, półdługą grzywkę, to i tak będziesz ją spinać, aby było ci wygodnie podczas pielęgnacji maluszka.
– Jaki masz kształt twarzy? Być może zależy ci na ukryciu pewnych mankamentów, np. spiczastego podbródka lub pucułowatych policzków.


Dlaczego warto dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Kształt twarzy to jeden z elementów, które dobrze wziąć pod uwagę, wybierając dla siebie najlepszą fryzurę. Czemu warto poświęcić temu czas? Dobrze dobrana fryzura potrafi wydobyć naturalne piękno z twarzy, podkreślić zalety, a skutecznie ukryć mankamenty urody. W zasadzie tylko jeden kształt twarzy – owalny – nie wymaga żadnych korekt, gdyż jest uważany za najbardziej zbliżony do idealnego. Choć i tu można zniekształcić proporcje twarzy, np. długie i proste włosy z przedziałkiem na środku mogą ją niepotrzebnie wydłużyć.


Dobra fryzura, wybrana zgodnie z twoim typem urody, naprawdę może cię odmienić. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem i oddać w ręce profesjonalnego, sprawdzonego fryzjera.


kwadratowa twarz


Najlepsze cięcia i fryzury

Kwadratowa twarz ma zbliżoną szerokość czoła, policzków i szczęki, niskie czoło, szeroko rozstawione policzki oraz szeroki podbródek. W przypadku takiego kształtu warto dobrać fryzurę, która optycznie wyszczupli twarz oraz złagodzi ostry podbródek. Jeśli nie jesteś pewna, czy twoja twarz jest okrągła, odrysuj jej kształt na lustrze i oceń powstałą formę z odległości.


W przypadku twarzy kwadratowej świetnie sprawdzą się boby o długości co najmniej do szczęki. Tutaj ważne, abyś nie zaczesywała włosów za uszy. Aby zatuszować szerokie czoło i wyrazisty podbródek, włosy powinny swobodnie spływać na buzię. Możesz też nosić włosy wywinięte na zewnątrz, które będą spływać wzdłuż twarzy i opadać na ramiona. Jeśli marzy ci się grzywka, wybierz jej dłuższą wersję, czesaną na bok. Optycznie zwęzi czoło i wysmukli twarz. Dobrze ci będzie także we fryzurach asymetrycznych, ale stworzonych z włosów długich i półdługich. Możesz też wycieniować włosy, co nada im lekkości i wysmukli kwadratową twarz.


Jakich uczesań unikać przy kwadratowej twarzy?

Posiadaczki kwadratowej twarzy powinny zdecydowanie unikać krótkich uczesań. Podkreślą one szeroką twarz i jeszcze bardziej wyeksponują to, co jej właścicielki chciałyby ukryć. Nie powinnaś też zaczesywać włosów na gładko. Może gładkie kucyki z przedziałkiem na środku są teraz modne, ale tobie takie uczesanie niestety nie będzie służyć. Podobnie z gładko zaczesanymi kokami.
Unikaj także odsłaniania skroni i włosów podpiętych przy twarzy. U ciebie powinno się tu dużo dziać – asymetryczna grzywka, dłuższe pasma, włosy spływające na policzki i częściowo je zakrywające.


Znając podstawowe zasady, powinnaś z powodzeniem dobrać fryzurę, która zatuszuje drobne mankamenty i podkreśli to, co w twojej twarzy najpiękniejszego. Pamiętaj też, że dobry fryzjer nie powinien mieć problemów z dobraniem najlepszego uczesania dla ciebie.

Jakie fryzury pasują do kwadratowej twarzy? Ocena: 3.2/5 Ilość głosów: 4
Komentarze(1)
    • ~anka
      30 maj 2017

      Dla mnie najważniejsze to ujarzmić włosy. Bardzo pomaga mi w tym żel z Royal Moroccan, po nim włosy same się układają jak trzeba.