Keratynowe prostowanie włosów to sposób na odzyskanie pięknych, gładkich i lśniących włosów. Jest to możliwe właśnie dzięki keratynie – to naturalny budulec naszych włosów. Przekonaj się, czy warto skusić się na keratynowe prostowanie włosów. Keratynowe prostowanie włosów może być świetną alternatywą dla codziennego męczenia włosów prostownicą czy suszarką. Na czym dokładnie polega ten fryzjerski zabieg?


Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów nazywane jest też często brazylijskim prostowaniem. To zabieg fryzjerski, który polega, jak wskazuje jego nazwa, na prostowaniu włosów. Przy okazji włosy są odżywiane i mają szansę na regenerację. Keratynowe prostowanie włosów uzupełnia w strukturze włosów ubytki keratyny – białka. Keratyna buduje włosy, odpowiada za ich wygląd i kondycję.


Ta metoda nosi nazwę brazylijskiego prostowania włosów, ponieważ została stworzona właśnie Brazylii, przede wszystkim dla kobiet z gęstymi, ale jednocześnie kręconymi, puszącymi się i zniszczonymi od słońca włosami. Zabieg wykorzystujący keratynę pomagał Brazylijkom ujarzmić włosy, które często sprawiały im wiele kłopotów.


Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów najlepiej wykonać w salonie fryzjerskim, choć można samemu kupić preparaty przeznaczone do tego zabiegu. Podczas keratynowego prostowania we włosy zostaje w pewnym sensie "wprasowana" keratyna – w tym celu używa się specjalnego, fryzjerskiego żelazka, które nagrzewa się do 230 stopni. Ciepło sprawia, że łuski włosów otwierają się, a keratyna może wnikać w głąb i dokładnie wypełnić wszelkie braki. Po wprasowaniu, łuski włosów są zamykane, a ich struktura zostaje odbudowana. Keratynowy preparat trzeba trzymać na włosach przez 30 minut. Na koniec włosy suszone są za pomocą suszarki (nastawiona jest na nawiew o średniej temperaturze), dopóki nie staną się całkowicie suche.


Preparaty z keratyną

Nie należy bać się preparatów używanych podczas keratynowego prostowania włosów – są profesjonalne i całkowicie bezpieczne dla naszej fryzury. Keratynowe preparaty składają się nie tylko z keratyny, ale również z witamin, kwasów tłuszczowych, antyoksydantów i wyciągów z roślin. Te składniki dostarczają włosom niezbędnych substancji odżywczych, właściwie nawilżają je, a kwasy otaczają włosy niewidoczną otoczką, która chroni je przed szkodliwymi dla nich czynnikami zewnętrznymi.


keratynowe prostowanie włosów


Komu polecane jest keratynowe prostowanie włosów?

Ta metoda prostowania i regeneracji włosów polecana jest przede wszystkim kobietom, które mają codzienne problemy z włosami i nie mogą sobie z nimi poradzić. Jeśli i ty walczysz codziennie z przesuszonymi, puszącymi się i bardzo zniszczonymi włosami, a żadne kosmetyki nie działają (nawet te drogie i profesjonalne), powinnaś skusić się na keratynowe prostowanie włosów. To zupełnie bezpieczny zabieg, można go wykonać bez względu na poziom zniszczenia włosów. Keratynowe prostowanie można również wykonać na włosach rozjaśnianych i farbowanych.


Efekty keratynowego prostowania włosów

Po keratynowym prostowaniu twoje włosy mogą zmienić się nie do poznania. Od razu można zauważyć zmianę w wyglądzie i kondycji włosów – są całkowicie proste, nawilżone, odżywione i zregenerowane. Włosy po zabiegu znacznie łatwiej można ułożyć. Są też bardziej odporne na puszenie się. Efekty utrzymują się kilka miesięcy (nawet 5), ale wszystko zależy od grubości włosów i ich typu. Na trwałość keratynowego prostowania wpływa również późniejsza pielęgnacja. Po zabiegu nie należy myć włosów przez 2-3 dni, przez pierwsze dni nie należy też zgniatać włosów – spinać i związywać. Później należy używać kosmetyków bez soli w składzie. Maski i odżywki powinny zawierać keratynę.

 

Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów?

Cena zabiegu zależy od długości i grubości włosów i wynosi 600-1000 zł. To duży koszt, ale warto. Jednorazowy zabieg jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż codzienne używanie prostownicy.

Keratynowe prostowanie włosów - wszystko na temat zabiegu Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1