Halloween to bardzo interesujące święto, które na całym świecie - również i w Polsce - staje się coraz popularniejsze. W wieczór poprzedzający dzień Wszystkich Świętych ludzie zbierają się na różnego rodzaju balach i bankietach - a ich stroje i makijaże nawiązują do duchów i potworów. Jak jednak wymalować się na ten wieczór, by jednocześnie wyglądać przeraźliwie i kobieco? Oto kilka porad dla świętujących Halloween pań.


Pięknie i groźnie w makijażu

Najważniejszy jest wybór odpowiedniej postaci, na której chcemy się wzorować. Rzecz jasna, lepiej by była to postać kobieca, ponieważ wówczas można po prostu patrzeć na jej zdjęcie, dobierając strój i makijaż. Panie, które chcą postawić na kreatywność mogą jednak same wymyślić jakiś ładny make up, nawiązujący na przykład do ducha.


Najbardziej rozpowszechniona jest moda na wampiry i kościotrupy. Bardzo ładnie też prezentuje się makijaż pozostawiający pół twarzy pięknej, gdy na drugiej połowie można zaserwować sobie właśnie wizerunek kości. Inne, popularne pomysły to diablica i czarownica. Na pewno mnóstwo inspiracji znajdziecie też oglądając filmy Tima Burtona - za postacie z jego "Gnijącej panny młodej" oraz "Miasteczka Halloween" przebiera się w tą groźną noc mnóstwo osób na całym świecie.


Makijaż halloweenowy – co jest potrzebne?

Na pewno przydadzą się farbki do malowania twarzy! Jest to podstawa dobrego makijażu na Halloween - rzecz jasna, najważniejsze kolory to czerwień i czerń, ale wszystko zależy od postaci, jaką wybierzecie. Jeśli ktoś chce się przeistoczyć we Frankensteina będzie bardziej potrzebował koloru zielonego.


Tak naprawdę to chyba jedyny dzień w roku, gdy makijaż rozmazany i niedokładny jest jak najbardziej pasujący. Mimo wszystko warto jednak zadbać o odpowiedni dobór kosmetyków - by stworzona z tak dużym wysiłkiem maska nie spłynęła po pierwszym tańcu i nie rozmazała się doszczętnie po piątym.


makijaż może być dziwny, ale powinien być staranny


Jeśli zamierzamy dodać na twarz jakieś krwiste akcenty, przyda się także sztuczna krew. Nieodłącznym elementem powinna być także ciemna (na przykład fioletowa) lub czerwona szminka oraz czarny lakier do paznokci.


Makijaż na Halloween – krok po kroku

Farbki do twarzy nakładamy pędzelkiem. Aby zrobić z siebie seksowną wampirzycę, tak naprawdę wystarczy mocno zaakcentować oczy i nałożyć na usta czerwoną szminkę. W kąciku można puścić odrobinę sztucznej krwi i utrwalić całość odpowiednim sprayem utrwalającym. Można również rozetrzeć w kąciku ust czerwoną szminkę - efekt będzie także zachwycający!


Aby zrobić z siebie kościotrupa, obrysowujemy wokół oczu czarne linie (na przykład czarną kredką, eyelinerem lub cienkim pędzelkiem zamoczonym w farbce), a następnie wypełniamy je czarną farbą. Twarz i usta trzeba przypudrować i - począwszy od uszu - narysować zbiegające się do linii ust kreski. Od nich powinny odchodzić małe, równe odgałęzienia, które będą zębami. Wypełniamy je białą farbką.


Diablica? Tu także przyda się czerń i czerwień - do tego akcesoria takie jak rogi i ogon. Bardzo fajne i proste makijaże na Halloween to także zombie - wystarczy zaakcentować oczy cieniami do smoky eyes, przypudrować twarz na biało (lub nadać jej trupiozielony/trupioniebieski kolor), a następnie wokół ust i w różnych miejscach na twarzy rozmazać nieco czerwonej szminki (albo wymieszać ją z brązową i fioletową farbką), tworząc efekt rozkładającego się ciała.

Kobiece i modne makijaże na Halloween Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1