Hiszpania kojarzy się przede wszystkim z przepiękną pogodą, gorącymi temperamentami oraz wakacjami, ale od teraz może kojarzyć się także z jedną z najmodniejszych fryzur! Kok hiszpański, czyli niskie upięcie włosów, to prawdziwy hit, a jego wykonanie jest niezwykle proste.


Kiedy kok hiszpański się sprawdzi?

Kok hiszpański to upięcie, które doskonale sprawdzi się w wielu sytuacjach. Przygotowany na szybko jest doskonałą domową fryzurą. Jeżeli jego wykonaniu poświęcimy trochę więcej czasu, to otrzymamy przepiękne uczesanie, które sprawdzi się także w oficjalnych sytuacjach. Co więcej, do dodania mu elegancji i szyku można stosować różne ozdoby – opaski na włosy, ozdobne wsuwki albo szpilki do koków, łańcuszki czy grzebienie do upięć będą prezentować się bajecznie.


Fryzura dla każdego?

Wszystkie koki, więc także kok hiszpański, wymagając związania wszystkich włosów z tyłu. Nie są więc polecane dla osób o bardzo okrągłej twarzy lub z wysokim czołem. Rozwiązanie jest proste – wystarczy wypuścić kilka luźnych pasem i lekko je zakręcić albo wykonać kok hiszpański z boku. Dzięki temu defekty twarzy nie będą mocno zauważalne. Ten kok to fryzura zarówno dla blondynek, jak i dla ciemnych szatynek, najlepiej prezentuje się na prostych i zdrowych włosach. Przed wykonaniem koka wyprostuj niesforne pasma, a na całą długość włosów nałóż kilka kropli odżywczego olejku, dzięki temu będą się pięknie błyszczeć. Pamiętaj, że ta fryzura mocno eksponuje szyję i ramiona, więc dobierz odpowiedni strój do swojej sylwetki, dzięki temu będziesz prezentować się idealnie.


kok hiszpański to piękna i klasyczna fryzura


Jak zrobić kok hiszpański?

Niski kok z tyłu głowy można wykonać na dwa sposoby  – z użyciem wypełniacza do koków albo bez jego użycia.
Jeżeli masz bardzo długie i gęste włosy, po prostu zaczesz je wszystkie do tyłu, zawiąż w kucyk i skręć wokół własnej osi. Całość przymocuj wsuwkami, spinkami żabkami oraz szpilkami do koków. To najprostszy sposób na zrobienia koka hiszpańskiego, ale nie będzie nadawał się dla każdej kobiety – posiadaczki krótkich albo cienkich włosów będą wyglądały dosyć mizernie z taką fryzurą.
Lepszym rozwiązaniem dla nich będzie natapirowanie włosów. Zaczesz wszystkie włosy gładko do tyłu i oddziel górną połowę. Dół natapiruj mocno i uformuj z niego luźny kok, a następnie zaczesz na niego gładko pozostałe włosy. Całość umocnij lakierem i spinkami.


Jeżeli nie lubisz tapirować swoich włosów i obawiasz się ich zniszczenia, wybierz wypełniacz do koków. Jest on wykonany z gęsto splecionej siatki, wystarczy przeciągnąć włosy przez jego środek, a następnie przy pomocy gumki do włosów lub wsuwek ułożyć włosy tak, aby zakrywały w całości wypełniacz. Ten gadżet sprawia, że nawet posiadaczki krótkich włosów mogą wykonać to uczesanie.


Jak utrwalić kok hiszpański?

Kluczowym elementem jest odpowiednie utrwalenie fryzury, dzięki temu przetrwa ona cały dzień bez poprawek. W tym celu użyj dobrego lakieru do włosów i nie oszczędzaj na wsuwkach oraz szpilkach do koka, w końcu to one odpowiadają za trzymanie wszystkiego na miejscu. Nosząc niski kok uważaj na sofy i fotele – jeżeli się o nie oprzesz, to możesz zniszczyć swoje uczesanie. Wybierając kok na jakieś ważną uroczystość, pamiętaj o tym, aby nie ubierać szalików lub apaszek, gdyż także one mogą rozluźnić fryzurę.

Kok hiszpański – modny i łatwy do zrobienia! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1