Rano, przed wyjściem pamiętamy o pielęgnacji twarzy. Zanim nałożymy fluid, darzymy skórę tonikiem i dwoma rodzajami kremów. A czy tak samo solidnie pamiętamy o wieczornej pielęgnacji? Wcale nie jest ona mniej ważna, a można nawet śmiało pokusić się o stwierdzenie „ważniejsza”. To właśnie nocą zachodzą wszelkie procesy regeneracyjne, a skóra czerpie z kremów to, co najlepsze, dlatego odpowiedni krem na noc to podstawa.


Wieczorny demakijaż

To, że nocą zachodzą procesy regeneracyjne skóry, to pierwszy argument przemawiający za tym, by zmywać makijaż przed pójściem spać. Jeżeli nie zrobimy tego, skóra zamiast wartościowych składników będzie wchłaniała tłusty fluid, połączony z potem, kurzem i bakteriami. A to oznacza najszybszą drogę do powstawania wyprysków i zatkanych porów. Jednak samo zmycie makijażu nie wystarczy. Dobrze jest zafundować skórze dodatkowe nawilżenie.


Nocą składniki wnikają do skóry skuteczniej

Dzieje się tak dlatego, że nocą skóra jest lepiej ukrwiona, przez co intensywniej oddycha. To z kolei skutkuje łatwym wnikaniem w nią substancji odżywczych. Również nocą wydzielany jest hormon wzrostu, który ma znaczenie także dla rozwoju komórek skóry. Krem na noc powinien odpowiednio nawilżać skórę, odbudowywać jej barierę lipidową, regenerować i odżywiać.


krem na noc


Jak dobrać odpowiedni krem na noc?

Jeżeli chodzi krem na noc, tutaj istnieje takie samo kryterium jak przy wyborze kremu na dzień, mianowicie rodzaj cery. Pomimo że kremy na noc różnią się od tych na dzień ilością aktywnych składników, to nie powinnyśmy używać takiego samego kremu jak nasza mama czy babcia. Skóra sucha i podrażniona potrzebuje silnego działania nawilżającego i odbudowującego, trądzikowa – antybakteryjnego, zaś dojrzałej, tracącej elastyczność dobrze zrobią kremy anty-aging. Kremy na noc często zawierają składniki takie jak: koenzym Q10, olej arganowy, witaminy E, C, A, algi czy różne kwasy w niskim stężeniu. Ze względu na bogatą zawartość składników aktywnych ich cena może być nieco wyższa niż kremów na dzień, ale to nie powinno nas zniechęcać.


Przy wieczornej pielęgnacji twarzy nie zapominajmy również o pielęgnacji okolic oczu, gdzie skóra jest o wiele cieńsza. Specjalnie dobrane preparaty pod oczy mogą znacznie opóźnić pojawienie się pierwszych zmarszczek, a nawet zminimalizować te, które już powstały. W końcu nie zapominajmy o ustach. Możemy potraktować je specjalną nawilżającą pomadką (tak – pomadki nie służą wyłącznie pielęgnacji za dnia). Jeżeli odpowiednio zadbamy o skórę w nocy, ona odwdzięczy nam się za dnia. Jeżeli nie wierzycie – zróbcie eksperyment, przez 2 tygodnie pomijając wieczorną pielęgnację twarzy, a przez następne 2 tygodnie poświęcając na nią minimum 10 minut. Skóra z pewnością da o sobie znać, informując was, który styl życia podoba jej się bardziej.

Krem na noc – dlaczego powinnaś go używać Ocena: 4.7/5 Ilość głosów: 3