Nowości na rynku kosmetycznym pojawiają się regularnie. Czasem aż trudno dotrzymać im kroku. Jeszcze niedawno hitem był krem BB, a już został zdetronizowany przez krem CC. Sprawdź, co powinnaś wiedzieć o tym wielofunkcyjnym kosmetyku.


Jak działa krem CC?

Skrót CC tłumaczony bywa na rozmaite sposoby, m.in. Color&Care, Control&Care, Color&Correct. Jednak w każdym przypadku chodzi o produkt łączący właściwości mocnego podkładu z codzienną pielęgnacją. Chociaż preparaty te charakteryzują się lekką formułą, perfekcyjnie kryją niedoskonałości skóry. Z tego powodu dedykowane są w szczególności dla cery naczyniowej, trądzikowej, z przebarwieniami oraz wypryskami. Co więcej, kremy CC chronią skórę przed promieniami UV, nawilżają i odżywiają. Produkty w zależności od marki, dostępne są w jednym lub w kilku podstawowych odcieniach. Dzięki temu znikają dylematy podczas zakupów oraz ryzyko nabycia niewłaściwego produktu. Innowacyjny kosmetyk nie tylko wyrównuje koloryt skóry, ale w zależności od kompozycji składników – dodaje jej blasku bądź matuje.


Czym różni się krem CC od BB?

Upraszczając - krem CC jest ulepszoną wersją kremu BB. Ostatni z wymienionych zrewolucjonizował rynek kosmetyczny, a inspiracją do jego powstania okazały się produkty dostępne w Azji od lat, uwaga... osiemdziesiątych! Warto dodać, że krem BB wynaleziony został w Niemczech, jednak to Azjatki doceniły jego zalety. Co ciekawe, przez długi czas był to produkt zarezerwowany wyłącznie dla elit, m.in. koreańskich aktorek.


krem cc to uniwersalny kosmetyk


Kremy CC przypominają nieco swoją kuzynkę BB, lecz wedle obietnic producentów, jest to nowa, ulepszona wersja. Na czym to ulepszenie polega? Konsystencja w obu przypadkach jest podobna, czyli charakteryzuje się lekkością, której próżno szukać w tradycyjnych podkładach. Podstawowa różnica to zdolności kryjące podkładu, przy jednoczesnym zachowaniu delikatności oraz wzmożona ochrona przed promieniowaniem UV. Co więcej, produkt wzbogacono o składniki przeciwdziałające procesom starzenia. Może się wydawać, że pielęgnacja i tuszowanie niedoskonałości cery nie jest możliwe przy użyciu jednego preparatu, że jest to jedynie kampania marketingowa jednego kremu oparta na sukcesie drugiego kremu. Jednak w sieci znajdują się już pierwsze opinie konsumentek, według których CC jest prawdziwym hitem.


Krem CC – który wybrać?

Chociaż pojawiają się zarzuty, że krem CC jest efektem przemyślanej pracy marketingowców, fanek produktu nie brakuje. Nie brak również firm wprowadzających do oferty sprzedażowej ten zupełnie nowy kosmetyk. Ba! Wielkie koncerny prześcigają się w ich produkcji, stąd tak imponujący wybór. Obserwując trend na naturalność, można pokusić się o stwierdzenie, że nastąpiła prawdziwa rewolucja w pielęgnacji i upiększaniu. Niemożliwe powoli staje się możliwe i wygląda na to, że niebawem tradycyjne podkłady zaczną odchodzić do lamusa. A przynajmniej jeśli chodzi o makijaż dzienny.


Który krem CC wybrać? Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od kwoty, jaką dysponujesz oraz indywidualnych sympatii dotyczących marki. Ponieważ każda z nas ma inną skórę, nie istnieje jeden doskonały kosmetyk. Dla jednych idealny jest preparat X dla innych Y. Kampanie reklamowe nie działają tak skutecznie na wyobraźnię jak wygląd Azjatek, których cera zawsze pozostaje świeża i promienna. Jeśli cenisz naturalny wygląd, a tradycyjnego podkładu używasz przy wyjątkowych okazjach, krem CC spełni twoje oczekiwania.

Kremy CC - rewolucja czy chwyt marketingowy? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1