Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry właściwej, którego zadaniem jest wiązanie wody w skórze. Kwas ten występuje praktycznie u każdego organizmu żywego i zawsze ma tę samą budowę, niezależnie czy u bakterii, czy u człowieka. Kwas hialuronowy jest wykorzystywany przez medycynę estetyczną  do wygładzania zmarszczek i poprawy jędrności skóry czy owalu twarzy. Używa się go także w terapii po poparzeniach. Kwas hialuronowy występuje również w mazi stawowej, a jego zadaniem jest odżywianie chrząstki. 


Kwas hialuronowy – cena

Kwas hialuronowy jest wykorzystywany w medycynie estetycznej. To doskonały środek wspierający procesy odmładzania skóry, regeneracji zmarszczek, poprawy wyglądu twarzy, nosa i usuwania zmian starczych.


Kwas jest wstrzykiwany pod skórę. Zabiegi są praktycznie bezbolesne, więc nie wymagają znieczulenia. Trwają około 30-40 minut, a pacjentka po zabiegu może udać się do domu. Zabiegi bardzo rzadko pozostawiają niepożądane ślady, jak na przykład opuchlizna. Zdarza się to, gdy iniekcji kwasu dokonujemy w głębszych partiach skóry, by pozbyć się zmarszczek głębokich. Może się wtedy pojawić lekka opuchlizna lub drobne siniaki. Znikają najpóźniej po kilku dniach. 


Ceny zabiegów wykonywanych kwasem hialuronowym zaczynają się w granicach 500-600 złotych za wypełnienie ust bez modelowania i powiększania. Zabiegi dotyczące poprawy owalu twarzy i wymagające modelowania są najdroższe, ich cena wynosi ponad tysiąc złotych. 


Ceny zależą od gabinetu, rodzaju zabiegu, miasta, w którym dokonujemy zabiegu i indywidualnych predyspozycji.


kwas hialuronowy poprawia wygląd twarzy

 

Opinie o kwasie hialuronowym

Opinie o zabiegach kwasem hialuronowym są przeważnie dobre albo bardzo dobre. Zabiegi te są bezbolesne, a wypełnienie naturalne. Kwas hialuronowy nie wchodzi w reakcję alergiczną, więc nie wymaga wcześniejszych testów. Nie ma efektów ubocznych. Zabieg jest bezpieczny i daje szybkie efekty bez blizn. 


By cieszyć się efektami, trzeba jednak pamiętać, że kwas hialuronowy nie lubi wysokich temperatur, zatem jeśli decydujemy się na zabieg, nie możemy się intensywnie opalać przez około miesiąc, ani decydować na zabiegi laserem lub z użyciem ciepła. 


Jeśli zastosujemy się do zasad i zrozumiemy, na czym polega działanie kwasu hialuronowego, zawsze będziemy zadowoleni. Jeśli jednak efekty działania kwasu hialuronowego nie będą nas zadowalały, możemy odwrócić proces przez  hialuronidazę. Zabieg ten będzie również oddziaływał na kwas hialuronowy wytworzony i zawarty w naszej skórze.

 

Kwas hialuronowy w tabletkach

Istnieją na rynku tabletki zawierające kwas hialuronowy. Są dostępne w aptekach, ale również w sklepach internetowych. Kwas hialuronowy w tabletkach jest wskazany nie  tylko ze względów estetycznych. Doskonale  sprawdza się jako wsparcie przy problemach stawowych, po urazach stawów. Jest doskonałym wsparciem przy problemach skórnych, zwłaszcza przy przesuszonej cerze. Koszt takich tabletek to około 100 złotych za miesięczną kurację. 

Kwas hialuronowy – jakie ma właściwości? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1