Posiadaczki nieskazitelnej cery to prawdziwe szczęściary! Niestety większość z nas dotykają takie problemy jak zmarszczki, trądzik, przebarwienia czy nierówny koloryt i brak nawilżenia. Kosmetyki do pielęgnacji twarzy coraz częściej wzbogacane są kwasem hialuronowym. Co ma w sobie ten produkt, że tak chętnie z niego korzystają producenci kremów do twarzy? Czas na kwas hialuronowy!


Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze każdej osoby, znajduje się zarówno w warstwach głębokich, jak i w naskórku. Pomaga regulować gospodarkę wodną skóry, wiąże wilgoć na jej powierzchni i chroni przed wysychaniem, jest też jednym z podstawowych budulców skóry. Niestety, ale wraz ze starzeniem zmniejsza się jego ilość w organizmie, a jeżeli lubisz się opalać, to jego ubytek jest jeszcze szybszy. Kwas hialuronowy jest małocząsteczkowy, ale nawet najmniejsze cząsteczki nie są w stanie przeniknąć przez skórę w jej głąb, a jego stosowanie poprawia jedynie jakość wyższych warstw skóry. Właśnie z tego powodu jest bardzo ważne, aby nie wystawiać skóry na nadmiar promieni słonecznych. Żel hialuronowy to naturalna postać tego produktu, jest on lepki i może być nakładany nawet w stężeniu 100%, jednak lepsze efekty daje zachowanie stężenia do 20%.


Czy kwas hialuronowy jest potrzebny?

Chociaż wydawać by się mogło, że w takim wypadku stosowanie kwasu hialuronowego nie ma większego sensu – w końcu i tak nie przeniknie do skóry w całości, to jego nakładanie naprawdę spowalnia procesy starzenia i poprawia jakość skóry. Dlaczego? Ponieważ pomaga odbudować mikrouszkodzenia skóry, a dodatkowo poprawia jej nawilżenie, dzięki temu inne substancje aktywne mogą łatwiej przenikać w głąb. Kwas hialuronowy zbiera pozytywne opinie, które jednoznacznie wskazują na to, że jest on konieczny dla zdrowia skóry.


kwas hialuronowy świetnie odnawia cerę


Jak stosować kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy dodawany jest do wielu kosmetyków, ale jego stężenie jest niewielkie w większości z nich. W sklepach z półproduktami kosmetycznymi można zakupić czysty kwas hialuronowy o różnym stężeniu, dzięki temu można dobrać go do potrzeb swojej skóry. Jak go stosować? Można nakładać go samodzielnie (utworzy na skórze warstewkę ochronną), położyć na zwilżoną hydrolatem twarz (powstanie nawilżająca emulsja) albo po prostu zmieszać z ulubionym kremem (podkręci jego działanie i ułatwi wchłanianie się składników).


Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy staje się bardzo popularny ze względu na możliwość wykorzystania go w zabiegu powiększania ust. Taki zabieg nie jest trwały, ale jego efekty utrzymują się nawet do kilkunastu miesięcy. Uzyskany wygląd jest bardzo naturalny, usta nie są sztucznie napompowane, a całość rozkłada się równomiernie, więc nie powstają grudki, jak to czasami bywało w przypadku korzystania z silikonu. Do tego kwas hialuronowy bardzo mocno nawilża usta, a po jego wstrzyknięciu są one miękkie i ponętne. Na taki zabieg decyduje się coraz więcej kobiet, które chcą uzyskać efekt pełnych ust, ale bez stosowania drastycznych operacji.

Kwas hialuronowy to produkt o szerokim zastosowaniu. Wprowadzenie go do codziennej pielęgnacji z pewnością da bardzo pozytywne rezultaty.

Kwas hialuronowy – świetny do pielęgnacji cery Ocena: 3/5 Ilość głosów: 2