Labioplastyka to zabieg chirurgiczny polegający na zmianie kształtu warg sromowych. U większości kobiet operacja polega na redukcji wielkości warg sromowych. Zabieg kiedyś niszowy, staje się coraz bardziej popularny. Kobiety decydują się na labioplastykę z powodów zarówno estetycznych, jak i zdrowotnych.


Labioplastyka – kiedy warto?

Dla wielu kobiet wygląd warg sromowych może być prawdziwym problemem. Większość społeczeństwa wydaje się go nie dostrzegać. Zdecydowanie częściej spotykamy się z korekcją chirurgiczną piersi, wargi sromowe to wciąż bardzo wstydliwe zagadnienie. Te z nas, które nie mają kompleksów na punkcie wyglądu swoich warg sromowych, mogą nie zdawać sobie sprawy, jakim kłopotem dla niektórych mogą się one stać. Nadmiernie przerośnięte wargi sromowe to problem estetyczny, który niekiedy prowadzi do wielu kompleksów. Może być przyczyną unikania kontaktów seksualnych. Często kwestia ta zostaje rozwiązana w momencie, kiedy kobieta spotyka odpowiedniego partnera, który obdarza ją miłością i w pełni akceptuje jej ciało. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że przerost warg sromowych może mieć negatywne następstwa zdrowotne. Kobiety, które mają problem z nadmierną wielkością warg sromowych, skarżą się na problemy z utrzymaniem higieny, czasem odczuwają także ból w tych okolicach. W takich przypadkach optymalnym rozwiązaniem może się okazać zabieg chirurgiczny.


Zabieg labioplastyki nie należy do szczególnie skomplikowanych zabiegów. Niewielkie jest również ryzyko powikłań. Interwencja chirurgiczna może przybierać różne formy w zależności od efektów, które chcemy uzyskać. W przypadku przerostu warg sromowych ich zewnętrzna część często jest znacznie ciemniejsza. Wiele pacjentek chce się pozbyć tego efektu, w efekcie sprawić, że wargi sromowe będą wyglądały młodziej. W takich sytuacjach są one formowane i przycinane do określonych rozmiarów. Innym sposobem na ich korektę jest wycięcie części wargi bez naruszania ich brzegów – taka metoda nie niesie ze sobą możliwości efektów ubocznych w postaci nadwrażliwości czy blizn. Znacznie rzadziej w gabinetach chirurgicznych wykonuje się zabieg powiększenia warg sromowych. W niektórych przypadkach są one niemal niewidoczne, co koryguje się przez wstrzykiwanie wypełniaczy.


labioplastyka


Labioplastyka – efekty

Niezależnie od tego, jakie motywacje kierują kobietami, które poddają się labioplastyce, trzeba przyznać, że zabieg przynosi natychmiastowe widoczne efekty. Jeżeli w związku z wyglądem swoich warg sromowych cierpimy na poważne kompleksy, nie potrafimy zaakceptować swojego ciała bądź też skarżymy się na dyskomfort i ból, labioplastyka może być dla nas optymalnym rozwiązaniem. Jeżeli zabieg jest w stanie rozwiązać nasze problemy i sprawić, że poczujemy się pewniej, nie ma powodów, żeby z niego nie skorzystać.


Zanim poddamy się zabiegowi labioplastyki dobrze jest zapoznać się z ewentualnymi przeciwwskazaniami. Warto również poszukać lekarza, który ma doświadczenie w wykonywaniu podobnych operacji. Jeżeli tylko mamy taką możliwość porozmawiajmy z kobietami, które poddały się korekcji warg sromowych – poprośmy o podzielenie się swoimi doświadczeniami i wrażeniami.

Labioplastyka, czyli korekcja warg sromowych Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2