Być może w młodości cierpiałaś na uporczywy trądzik, poważnie skaleczyłaś się czymś lub twoja skóra uległa poparzeniu, przez co musisz znosić teraz oszpecające cię blizny? Współczesna kosmetyka oferuje już na to rozwiązanie - laseroterapia, czyli usuwanie blizn za pomocą lasera. W coraz większej liczbie miejsc możesz szybko i skutecznie pozbyć się niechcianych blizn, a dzięki temu cieszyć się gładką skórą. Jednak zanim udasz się na taki zabieg, powinnaś dowiedzieć się na ten temat kilku rzeczy. 


Sposoby pozbywania się blizn

Nie każdy chce od razu korzystać z laseroterapii. W pozbyciu się drobnych blizn (zwłaszcza tych potrądzikowych) mogą skutecznie pomóc zabiegi kwasami, które mają na celu złuszczenie martwego naskórka. Także jeżeli blizny są powierzchowne, laser nie jest wymagany. Z kolei między innymi do łagodzenia blizn w kosmetyce służą mikrodermabrazja oraz peeling kawitacyjny. Ale jeżeli zdecydujemy się na laser, sprawa też nie jest prosta. W tym wypadku stoimy przed wyborem lasera. Najłagodniejszym jest laser IPL, jest on również najtańszy, jednak co za tym idzie – najmniej skuteczny. Umożliwia jedynie pozbycie się płaskich, niezbyt głębokich blizn. Efekt widoczny bywa dopiero po kilku zabiegach. IPL bardziej zaleca się do usuwania naczyniek na twarzy i rumienia niż blizn. Do niwelowania tych drugich specjalnie istnieją dosyć nowoczesne lasery frakcyjne CO2.


usuwanie blizn


Jak działa laser frakcyjny

Usuwanie blizn za pomocą tego zabiegu polega na tym, że laser emituje wiązkę dwutlenku węgla, dzięki czemu przyspiesza szybką odnowę stref zniszczonych. Do 2 lub 3 godzin po zabiegu odczuwa się nieprzyjemne pieczenie, podobne jak w przypadku poparzenia, natomiast znaczne zaczerwienienie utrzymuje się do kilku dni po zabiegu (dlatego dobrze jest nie planować po nim żadnych ważnych wyjść). Skóra wraca do siebie po około 7 dniach, a właściwie wtedy staje się zupełnie odnowiona. W przypadku zabiegu laserem CO2 efekty są zauważalne już po 1 zabiegu, a do całkowitego pozbycia się blizn dobrze jest przeprowadzić 2–3 zabiegów. Zaletą tego sposobu leczenia jest to, że dany laser usuwa nie tylko blizny, ale i zmarszczki, także jeżeli przeprowadzamy ten zabieg na twarzy, to przy okazji możemy się też ich pozbyć.


Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są ciąża, cukrzyca, aktywna opryszczka, zmiany przedrakowe i wiele innych, o których zobowiązana jest poinformować nas kosmetyczka przed wykonaniem takiego zabiegu.


Pomimo że laserowe usuwanie blizn nie należy on do najtańszych, to cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest w sam raz dla tych, którzy wolą podziałać raz a konkretniej, niż bawić się w cotygodniowe odwiedzanie kosmetyczki bez zauważana wyraźnych efektów. Jeżeli więc blizny na ciele lub twarzy są dla ciebie sporym powodem do zmartwień, może warto wziąć pod uwagę laserowe usuwanie blizn?

Laserowane usuwanie blizn - na czym to polega? Ocena: 4/5 Ilość głosów: 2
Komentarze(4)
    • ~Andrzej
      3 październik 2019

      Proszę, ludzie nie łudźcie się, że laser da coś na blizny. Ja mam małe blizny, które na konsultacji właściciel gabinetu stwierdził iż nadają się idealnie na laseroterapie. Efekt po laseroterapi blizny bardziej widoczne niż przed. Kompletne zmarnowanie pieniędzy i czasu!!! Lepiej od razu iść do chirurga. Wytnie skórę z blizną, zszyje ładnie i tyle. Niestety nie ma półśrodków typu laser. Oczywiście mówię o bliznach (mam parę) szer. od 5mm do 1mm i długości ok. 4cm.

        • ~asym
          26 kwiecień 2020

          Na blizny polecam Natural Cover.

          • ~Fasola
            4 wrzesień 2021

            Miałam ,żadnego efekty tylko straszny ból i strata kasy