Zachowanie młodego wyglądu nie jest zależne tylko od stosowanej pielęgnacji, ale także od warunków genetycznych. Proces starzenia u każdej kobiety przejawia się w inny sposób, a walkę z czasem podejmuje większość z nas. Lifting to zabieg, który dobrze ukrywa prawdziwy wiek, ale zazwyczaj kojarzy się z inwazyjnym zabiegiem. Nowością na rynku są liftingi z użyciem kwasu hialuronowego!


Kwas hialuronowy – czym jest i dlaczego jest tak ważny?

Kwas hialuronowy to jeden z naturalnym budulców naszej skóry, odpowiada za wiązanie wody, za odpowiednie nawilżenie skóry, bierze także udział w procesach zawiązywania się kolagenu, więc ma wpływ na sprężystość i miękkość naszej cery. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego spada, więc zmniejsza się również ilość kolagenu. Utrzymanie kwasu hialuronowego w skórze wymaga stosowania odpowiedniej pielęgnacji, a wykorzystywanie go podczas liftingu daje bardzo dobre efekty.


Lifting w domu?

Wiele kosmetyków obiecuje efekt liftingu, a ich składnikiem jest kwas hialuronowy – produkty takie znaleźć można na półkach w większości sklepów, jednak czy są one wystarczająco efektywne? Przy regularnym stosowaniu dają one efekt nawilżonej skóry, co przekłada się na zmniejszenie zmarszczek, są doskonałe do codziennej pielęgnacji, jednak nie dadzą mocnego efektu odmłodzenia. W tym celu trzeba wybrać się do kosmetyczki.


prosty lifting wykonasz nawet w domu


Zabieg w gabinecie kosmetycznym

W gabinetach kosmetycznych wykonuje się różne zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Najpopularniejszym z nich jest laserowy lifting twarzy z kwasem hialuronowym, opinie na jego temat są niezwykle pozytywne. Jak wygląda sam zabieg? Polega on na uszkodzeniu tkanek poprzez światło – może to brzmieć groźnie, ale zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezkrwawy. Na twarz nakłada się podczas niego żel hialuronowy, dzięki temu cząstki kwasu mogą przeniknąć w głąb skóry i mocno ją nawilżyć. Innym zabiegiem jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w miejsca, gdzie pojawiają się zmarszczki.


Lifting kwasem a lifting chirurgiczny twarzy

Laserowy lifting twarzy z kwasem hialuronowym jest zabiegiem mniej inwazyjnym, który wykonać może na nas doświadczona kosmetyczna. Efekty znikają z czasem, ale mimo to utrzymują skórę w idealnym stanie przez kilkanaście miesięcy, do uzyskania jak najlepszych rezultatów polecane jest wykonanie serii zabiegów przy pomocy kwasu hialuronowego. Niepotrzebne są znieczulenie, opatrunki na twarzy czy zakładanie szwów.


Laserowy lifting twarzy kwasem hialuronowym to przyjemność, na jaką może sobie pozwolić każda z nas. Kobiety decydująca się na wykonanie chirurgicznego liftingu muszą być gotowe na długi okres rekonwalescencji, na opuchliznę twarzy i konieczność ściągania szwów. Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem i wymaga czasami kilkudniowej wizyty w klinice medycyny estetycznej. Co lepiej wybrać? Wszystkie zależy od tego, czy jesteśmy gotowe na radykalne kroki i duże wydatki, czy raczej chcemy tylko delikatnie odmłodzić swoją twarz, bez konieczności pójścia pod skalpel.

Lifting przy pomocy kwasu hialuronowego Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2