Codzienne obowiązki, jakie spoczywają na barkach każdej z nas, powodują niejednokrotnie zupełny brak czasu na czynności wykraczające poza konieczną rutynę. Brakuje nam czasu przede wszystkim na zadbanie o siebie – relaksującą kąpiel, wizytę u kosmetyczki, odprężający masaż, czy nawet staranne wykonanie makijażu bądź ułożenie fryzury. Rankiem nie mamy czasu na wykonywanie pełnego makijażu – jeśli w ogóle uda nam się wykonać jakikolwiek, najczęściej ogranicza się on do wklepania korektora, nałożenia podkładu i delikatnego podtuszowania rzęs. Ile razy zdarzyło ci się, że czas na wyjście upłynął już dawno, zaś ty nerwowo stąpałaś przed lustrem, bowiem nawet ten prosty makijaż, lecz wykonywany w pośpiechu wymagał poprawek: tusz posklejał rzęsy, kruszył się, a także odbijał na powiekach. Chciałabyś pozbyć się tego problemu raz na zawsze? Pomyśl o rozwiązaniu, jakim jest permanentny makijaż, a dokładniej permanentne tuszowanie rzęs. 


Semipermanentne tuszowanie rzęs – na czym polega?

Permanentny makijaż jest doskonałą opcją dla tych pań, które lubią mocniejsze akcenty, a także nie nudzą się zbyt szybko tym, co mają na twarzy. Bardziej subtelnym rozwiązaniem jest permanentne tuszowanie rzęs – dzięki niemu zyskasz pewność nienagannie wytuszowanych rzęs w każdej sytuacji. To doskonała metoda na zaoszczędzenie czasu – w zależności od potrzeby czy chęci wystarczy nałożenie korektora i podkładu bądź dodatkowo cienia lub eyelinera, by wyglądać świeżo i elegancko. To wspaniała alternatywa dla zagęszczania i przedłużania rzęs, która daje równie wyrazisty efekt. Taki makijaż sprawdzi się zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień. Czym jest semipermanentne tuszowanie rzęs i na czym polega? Permanentne tuszowanie rzęs wykonuje się w gabinecie kosmetycznym za pomocą specjalnego tuszu, który po zaschnięciu staje się wodoodporny, jednocześnie będąc lżejszym niż tusz tradycyjny. Razem z nim nakładane jest serum rewitalizujące. Płynny fluid nakłada się na górne rzęsy w pozycji leżącej przy zamkniętych oczach, na dolne zaś – przy oku otwartym, na siedząco. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju makijażu jest szybki czas wykonania, a także spektakularny wręcz efekt, który utrzymuje się aż do 3 tygodni. Po upływie tego czasu, tusz należy zdjąć w salonie, po czym można powtórzyć aplikację.


po makijażu semipermanentnym rzęsy będą wyglądać pięknie


Dla kogo będzie odpowiedni taki makijaż rzęs?

Metoda permanentnego tuszowania rzęs jest w stu procentach bezpieczna, zaś mascara używana do jego wykonania to kosmetyk bezzapachowy, o bardzo łagodnym składzie, który nie powoduje podrażnień. Najważniejszą zaletą zabiegu, poza krótkim czasem aplikacji, jest naturalny wygląd rzęs oraz ich lekkość. W zależności od tego, jaki efekt chcemy otrzymać, nakładać możemy oczywiście różne ilości warstw. Same możemy wybrać, czy chcemy osiągnąć naturalny, codzienny, czy nawet teatralny look. W przeciwieństwie do przedłużania czy zagęszczania rzęs, tusz pozostaje na rzęsach przez cały czas w niezmienionej postaci, a także nie uszkadza ich struktury, nie powoduje łamania oraz wypadania. Nie musisz także martwić się warunkami atmosferycznymi, a także podczas uprawiania sportu czy ćwiczeń kontrolować co chwilę stanu makijażu – nic nie rozmaże się, nie pokruszy ani nie spłynie.


Na co uważać po semipermanentnym makijażu rzęs?

Metoda ta, choć zasadniczo nie ma minusów, wymaga jednak pewnej ostrożności. Tusz używany do wykonywania tego zabiegu nie toleruje oleistych substancji – tak więc należy uważać na wszelkie mleczka, kremy oraz olejki. Podobnie jest z bardzo wysokimi temperaturami, jakie panują na przykład w solarium czy saunie. Jeśli jesteś wiercipiętą – uważaj, by podczas snu nie przygniatać rzęs. Postaraj się także powstrzymać od częstego i mocnego przecierania oczu. Jedyne ograniczenie dotyczące kontaktu rzęs wytuszowanych tą metodą z wodą jest pierwsze 48 godzin po wykonaniu zabiegu. Nigdy nie usuwaj także tuszu sama – zabieg taki wykonać może tylko kosmetyczka. Zdjęcie fluidu jest zazwyczaj wliczone w cenę zabiegu, zaś ta waha się zazwyczaj od kilkudziesięciu do mniej więcej 160 złotych.

Makijaż permanentny rzęs. Czy warto go wykonać? Ocena: 3.2/5 Ilość głosów: 14