Manicure francuski, zwany po prostu "frenchem", to elegancki i delikatny sposób malowania paznokci. Manicure to zabieg pielęgnacyjny dłoni. Można go wykonać samodzielnie w domu, ale z uwagi na wymagające dokładności wykonanie, najczęściej robi się go w salonach kosmetycznych. Manicure francuski jest bardzo kobiecy i delikatny. Występuje w wersji klasycznej, ale może być również dodatkowo zdobiony.


Czym jest manicure francuski?

Francuski manicure to zabieg pielęgnacyjny dłoni wraz z charakterystycznym malowaniem paznokci. Wymaga malowania dwoma kolorami: białym - końcówki paznokci oraz bezbarwnym bądź blado-różowym  - płytka paznokcia. Klasyczny francuski manicure nie ma wzorów, natomiast obecnie istnieją różne wariacje na jego temat i często na paznokciach malowane są dodatkowe wzory.

 

Jak zrobić manicure francuski

Francuski manicure możemy zrobić w domu. Jednak by wyglądał estetycznie, wymaga wprawy. Jeśli nie umiemy lub po prostu nie mamy cierpliwości robić go w domu, możemy pójść do salonu kosmetycznego. Tam, poza wykonaniem, ekspert doradzi nam, co jest obecnie modne - jakie wzory dodać i poradzi, jak najlepiej pielęgnować ten rodzaj manicure.

 

Manicure krok po kroku

By zrobić manicure francuski w domu, musimy się zaopatrzyć kilka kosmetyków. Część służy pielęgnacji dłoni i paznokci, część malowaniu. Kosmetyki i narzędzia do pielęgnacji to: zmywacz do paznokci, odżywka do paznokci, żel do usuwania skórek, szpatułka drewniana do usuwania skórek, cążki, pilnik, polerka, krem do rąk.


Kosmetyki i narzędzia do malowania: różowy lub beżowy transparentny lakier, biały lakier, paski do manicure francuskiego.


manicure francuski wymaga precyzji


Zabieg zaczynamy od bardzo dokładnego umycia dłoni i paznokci. Na płytce nie mogą się znajdować resztki lakieru. Następnie nakładamy żel do usuwania skórek. Odczekujemy 5-7 minut i przy użyciu drewnianej szpatułki usuwamy skórki. Dłonie dokładnie myjemy. Usuwamy ewentualnie pozostałe skórki przy użyciu cążków - tylko jeśli zachodzi taka potrzeba. Osuszamy dłonie. Jest to bardzo ważna czynność! Piłujemy paznokcie do wybranego kształtu. Manicure francuski najładniej wygląda na paznokciach o nieco kwadratowym kształcie, ale nie jest to konieczne. Polerujemy płytkę paznokcia i po raz ostatni oczyszczamy przy użyciu zmywacza, który odtłuszcza paznokcie.


Na tak przygotowane paznokcie nakładamy odżywkę do paznokci, która stanowić będzie bazę. Czekamy, aż wyschnie. Przyklejamy paski do francuskiego manicure do paznokci tak, by sięgały do granicy paznokcia z opuszkiem. Paznokieć wystający za paskiem malujemy na biało. Czekamy, aż wyschnie. Odklejamy paski. Całą płytkę paznokcia wraz z białą końcówką malujemy wybranym lakierem transparentnym.


Jeśli mamy ochotę, na tak przygotowane paznokcie możemy nałożyć wzór. Możemy do domalować lub nałożyć na paznokcie kalkomanię, która jest przystosowana specjalnie do manicure.

Manicure francuski – klasyczny i elegancki Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1