Jeszcze niedawno marzenie o trwałym zdobieniu paznokci wiązało się z obowiązkową wizytą u kosmetyczki. Teraz możesz wykonać profesjonalne malowanie sama – wystarczy zaledwie kilka potrzebnych narzędzi i odrobina teoretycznej wiedzy. Na czym polega manicure hybrydowy i w co musisz się zaopatrzyć, żeby go wykonać (i usunąć) w domu?


Co to jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to zabieg na paznokcie, który polega na malowaniu paznokci tak zwanym lakierem hybrydowym, czyli lakiero-żelem o specjalnej konsystencji, który musi być utrwalony pod lampą UV albo LED. Wprawdzie wykonanie takiego zabiegu trwa około godziny, więc znacznie dłużej niż w przypadku zwykłego lakieru, ale efekty owej pracy utrzymują się mniej więcej przez trzy tygodnie. Czasem hybryda mogłaby pozostać na paznokciach jeszcze dłużej, ciesząc oko brakiem odprysków i niegasnącym połyskiem, ale po tym czasie należy ją zdjąć z uwagi na nieestetyczny odrost.


Manicure hybrydowy jest do zrobienia w domu?

Jeśli lubisz malowanie paznokci, eksperymenty i kosmetyki, z pewnością poradzisz sobie z samodzielnym założeniem hybryd. Do zalet takiego rozwiązania należą:


1. Cena
Za jednorazowy zabieg u kosmetyczki zapłacisz od 50 do 150 złotych (w zależności od salonu i od wielkości miasta). Musisz się przy tym liczyć z dodatkowymi kosztami dojazdu i późniejszego zdjęcia lakieru. Zestaw startowy do domowego użytku skompletujesz za mniej więcej 200 złotych. To porównanie mówi samo za siebie!


2. Oszczędność czasu.
Kiedy nabierzesz wprawy, manicure hybrydowy będzie ci zajmował pół godziny, maksymalnie godzinę. Jeśli pracujesz w domu lub zajmujesz się dziećmi, zyskujesz możliwość zrobienia czegoś dla siebie bez zbędnych wycieczek, stania w korkach i czekania w kolejce.


3. Samorozwój
Nie potrzebujesz profesjonalnego gabinetu do uzyskania profesjonalnych efektów. Wystarczy solidny stolik lub biurko, na którym położysz lampę oraz działające gniazdko gdzieś w zasięgu kabla. Ucząc się samodzielnego wykonywania zabiegu, rozwijasz swoje umiejętności i zdolności plastyczne. Dodatkowo urządzasz sobie własny salon piękności – możesz jednocześnie nałożyć maskę lub olej, zapalić świece i celebrować swój prywatny wieczór SPA.


manicure hybrydowy z powodzeniem wykonasz w domu


Jak wykonać manicure hybrydowy? Krok po kroku

Po pierwsze, musisz mieć świadomość, że hybrydy i tradycyjne lakiery to nie to samo. Zanim zainwestujesz w zestaw, odwiedź kosmetyczkę albo poproś o wykonanie malowania swoją koleżankę. Dopiero kiedy upewnisz się, że hybryda utrzymuje się na twoich paznokciach wystarczająco długo, skompletuj konieczne narzędzia.


Należą do nich:

- kolorowy lakier hybrydowy, którym chcesz pomalować paznokcie;
- baza i top;
- lampa UV albo LED;
- pilniczek i bloczek polerski;
- waciki i patyczki;
- cleaner (odtłuszczacz);
- oliwka do paznokci;
- preparat do usuwania skórek (opcjonalnie).


Manicure rozpoczynamy od odsunięcia lub wycięcia skórek, zmatowienia paznokcia bloczkiem polerskim i dokładnego odtłuszczenia każdej płytki cleanerem (bez tego kroku lakier nie będzie odpowiednio trwały). Następnie nakładamy na paznokieć cienką warstwę bazy i utwardzamy ją w lampie zgodnie z zaleceniami producenta (zazwyczaj w LED jest to 40 sekund, a w UV – 2 minuty). Po utrwaleniu bazy przemyj płytkę cleanerem i nałóż cienką warstwę wybranego koloru lakieru. Utwardź w lampie, nałóż kolejną warstwę koloru, utwardź jeszcze raz i pokryj płytkę paznokcia cienką warstwą topu. Ją także potraktuj lampą i (już po raz ostatni) odtłuść swoje paznokcie dla nadania im blasku. Skórki i paznokcie posmaruj oliwką. Gotowe!


Jak zdjąć hybrydy w domu?

Jeśli chodzi o to, jak usunąć manicure hybrydowy, sprawa jest prosta i można ją streścić w 3 głównych krokach. Spiłuj wierzchnią warstwę hybrydy (top), przyłóż do paznokci waciki nasączone acetonem, a po 10 minutach zdejmij waciki i usuń resztki rozpuszczonej hybrydy drewnianym patyczkiem. Już po krzyku! Postaraj się, żeby przynajmniej na początku wybierać takie lakiery, które da się usunąć acetonem. W pozostałych przypadkach będziesz musiała dokładniej spiłować hybrydę, a w ten sposób możesz niechcący uszkodzić sobie paznokcie.

Manicure hybrydowy: zrób go sama w domu! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1