Podoba ci się intrygujący efekt ombre na paznokciach? Bez obaw, wcale nie musisz umawiać się na wizytę u profesjonalistki, by uzyskać zamierzony efekt. Manicure ombre jest łatwy do wykonania i prezentuje się rzeczywiście zjawiskowo. 


Czym jest manicure ombre?

Manicure ombre to specyficzny sposób malowania paznokci, który przewiduje łagodne przechodzenie się kolorów na płytce. Samo ombre zyskało w ostatnich latach wyjątkową popularność, szczególnie jako sposób farbowania włosów. Obecnie trafia także coraz częściej na ubrania, dodatki i właśnie paznokcie. W sieci roi się od porad w zakresie sposobu wykonywania takiego malowania. Wystarczy wpisać hasło ombre manicure tutorial a szereg filmików pokazujących krok po kroku technikę jego tworzenia, pojawia się w odpowiedzi. My proponujemy najprostszy i najszybszy sposób na wykonanie manicure hybrydowy ombre. Lakiery klasyczne zastygają na tyle szybko, iż trzeba być wyjątkowo sprawnym manualnie, by zdążyć wykonać za ich pośrednictwem satysfakcjonujące w formie przejście pomiędzy poszczególnymi kolorami.


Dwa sposoby malowania

Termin ombre manicure tyczy się dwóch różnych sposobów malowania paznokci. Obydwa opierają się na stopniowaniu intensywności koloru, jednakże mają odmienną formę. W pierwszym zakładamy, iż każdy paznokieć będzie o ton jaśniejszy, niż jego poprzednik – w ten sposób ombre widoczne jest z perspektywy całej dłoni. W drugim sposobie gradacja koloru przeprowadzana jest na każdej płytce. Stopniowanie odcieni prowadzone zostaje od nasady paznokcia do jego końca bądź od jednego brzegu do drugiego.


manicure ombre


Manicure ombre krok po kroku

Jak zrobić manicure ombre krok po kroku? Potrzebne będą dwa lakiery – wybór kolorystyczny pozostawiamy już waszej fantazji, nie ukrywamy jednakże, iż typowy efekt ombre powinien obejmować zbliżone do siebie barwy o zróżnicowanym odcieniu. Pierwszym kolorem malujemy wybraną część paznokcia, np. lewą jego połowę. Następnie na pozostałą nakładamy drugi lakier, tak by stykały się one ze sobą. Teraz pora na odrobinę magii, która wymaga cierpliwości. Pędzelkiem o miękkim włosiu (może być taki do akrylu czy nawet do ust) przecieramy delikatnym ruchem miejsce połączenia się lakierów, by uzyskać efekt jednolitego przejścia. Nie należy dociskać zbyt mocno. Gdy lakiery połączą się ze sobą, stworzą trzeci odcień, dający efekt delikatnego przejścia – czyli to, co jest kwintesencją ombre manicure. Pozostaje jeszcze tylko utrwalenie lakieru w lampie i posmarowanie skórek odpowiednim olejkiem.


Ombre french manicure metoda stempelkową

Jednym z ciekawszych i wyjątkowo uniwersalnych sposobów na efektowne ozdobienie paznokci jest ombre french manicure. Jak ją wykonać metoda stempelkową? To zadanie dla wytrwałych, ale cierpliwość opłaca się. Można tutaj wykorzystać zarówno tradycyjny lakier, jak i hybrydę. Potrzebna będzie jeszcze gąbka – najtaniej i najprościej użyć klasycznego zmywaka kuchennego pociętego na małe kawałki. Bazą paznokcia jest kolor bezbarwny bądź cielisty (beż, morela czy inny ulubiony do french) a efekt ombre wykonujemy białym lakierem. Całą płytkę malujemy bazowym kolorem, następnie na kawałku folii aluminiowej malujemy białym lakierem pasek, który będziemy odbijać na gąbce. Warto pociąć ją na małe kawałki, by łatwiej było dokładniej aplikować kolor. Kolejno stemplujemy płytkę paznokcia – np. gęsto od końca, przechodząc ku środkowi stopniowo zmniejszamy ilość zakrytej powierzchni. Nie poddawaj się przy pierwszym paznokciu. Wykonanie ombre french manicure wymaga wprawy, ale uzyskasz ją już po kilku próbach. Osoby początkujące łatwiej poradzą sobie z hybrydami, które nie zasychają i można je dłużej dopracowywać. Tak punktowo nałożony lakier dobrze jest zabezpieczyć jeszcze bezbarwną warstwą utrwalającą, by efekt utrzymał się jak najdłużej.

Manicure ombre – prostszy niż myślisz Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1