O uzdrawiających, a nawet leczniczych mocach masażu słyszał chyba każdy, a większość z nas sama doświadczyła zbawiennej mocy dotyku – czy to ludzkich dłoni, czy gorących kamieni, czy też specjalnych urządzeń do masażu. Masaż kojarzy się przede wszystkim z rozluźnianiem pleców i kręgosłupa, niekiedy także obolałych po całodniowej aktywności stóp. Zdecydowana mniejszość z nas kojarzy jednak masaż z... głową. Tymczasem masaż skóry głowy przynosi tak samo zbawienne dla ciała i duszy, a przy tym niezwykle przyjemne efekty, jak masowanie innych części ciała. Dowiedz się, jak wykonać masaż głowy, w jakich przypadkach jest niezwykle pomocny, a także jakie korzyści przynosi.


Korzyści z masażu głowy

Choć masaż głowy jest mniej powszechny niż ten stosowany na innych częściach ciała, znany i stosowany jest jednak od stuleci. Przede wszystkim poprawia krążenie krwi, a także likwiduje bóle głowy oraz zmęczenie. Dzięki wykonywaniu masażu głowy nasze włosy lepiej rosną, a także są lepiej odżywione – bywa i tak, że dzięki poprawie krążenia krwi przestają wypadać. Jest to więc nie tylko doskonała chwila relaksu, ale przynosi także same korzyści. Naucz się wykonywać prawidłowo masaż głowy, a w szybki i niezwykle przyjemny sposób zredukujesz nieprzyjemne dolegliwości.


Jak wykonać masaż głowy?

W masażu głowy najważniejsze jest wykonywanie delikatnych, okrężnych ruchów samymi opuszkami palców. Rozstawić należy je szeroko na skórze głowy, a następnie zbliżać do siebie – będzie to lekko uciskało skórę, co jeszcze lepiej wpłynie na pobudzenie krążenia.


Aby masaż głowy przyniósł jak najlepsze rezultaty w kwestii porostu i kondycji włosów, należy w pierwszej kolejności usunąć wszystkie obumarłe włosy. W tym celu najlepiej zebrać je w kucyk (bez wiązania ich), a następnie przeczesywać palcami tak długo, aż nie będą pozostawać na nich włosy. Jest to etap niezwykle ważny, bowiem usuniemy nie tylko całkowicie obumarłe włosy, ale także te częściowo obumarłe. Nie warto pozostawiać włosów obumarłych na głowie, bowiem uniemożliwiają one porost nowego włosa z tej samej torebki włosowej. Masaż skóry głowy będzie skuteczny tylko wówczas, gdy pozbędziemy się wszystkich martwych włosów. Podczas masażu możemy zaobserwować wypadanie większej ilości włosów niż zazwyczaj – wówczas jednak nie należy zaprzestawać jego wykonania, a wręcz przeciwnie, wykonywać jak najczęściej by pobudzić krążenie i porost nowych włosów.


masaż głowy ma odprężającą moc


Jak zrobić masaż głowy na porost włosów?

Najskuteczniejszym sposobem masażu pobudzającego porost włosów jest ten z użyciem oliwy z oliwek bądź zwykłej wody mineralnej. Najlepiej stosować go dwa razy dziennie, a więc rano i wieczorem. Opuszki palców zamaczamy w oliwie bądź wodzie i wykonujemy ruchy delikatnie szczypiące skórę głowy, a także delikatnie unoszące, drapiące, uciskające, czy też poruszające ją na różne strony. Zabieg taki nie tylko pomoże w usunięciu martwych włosów, ale także pobudzi krążenie. Warto masować głowę przy każdym myciu włosów – włosy staną się bardziej dotlenione, a także dotrą do nich lepiej składniki odżywcze. Masaż skóry głowy można połączyć także z wcieraniem leków wzmacniających włosy. Innym sposobem na masaż głowy w domowym zaciszu jest szczotkowanie włosów z użyciem średnio – twardej szczotki wykonanej z naturalnego włosia. Zabieg taki działa oczyszczająco na skórę głowy, usuwając kurz, resztki kosmetyków oraz rozprowadzając warstwę łoju na skórze. Sprawdzi się on jednak jedynie w przypadku włosów, które nie mają tendencji do przetłuszczania – w przeciwnym razie doprowadzić możemy do zaostrzenia problemu. Prócz ręcznego masażu głowy, wykonywanego w domowym zaciszu, polecany jest także masaż wykonywany w gabinetach kosmetycznych, przy użyciu urządzenia emitującego fale elektryczne. Wywołuje ono prądy powodujące przekrwienie skóry, które wykazują działanie bakteriobójcze i wysuszające, co jest niezwykle przydatne osobom borykającym się z problemami przetłuszczającej się bądź łojotokowej skóry głowy. Najlepsze efekty przynosi łączenie obu tych technik masażu, a efekty zaobserwować można już po kilku miesiącach. Aby masaże głowy przynosiły wymierne efekty, warto poświęcić na nie choć kilka minut każdego dnia – przerwy pomiędzy innymi masażami nie powinny być dłuższe niż 2 dni.

Masaż skóry głowy – co daje ciału i duszy? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1