Każda kobieta chce mieć piękną skórę i każdej z nas zależy na ukryciu swojego wieku. Pośród licznych zabiegów, na które zdecydować się można, korzystając z oferty salonów kosmetycznych, ciągle rosnącą popularnością cieszy się mezoterapia.


Jeden zabieg na dwa sposoby

Mezoterapia polega na wprowadzaniu pod skórę składników odżywczych – dzięki temu regeneruje się ona i naprawiane są problemy z nią związane. Wyróżnia się dwa rodzaje mezoterapii: igłową oraz bezigłową. Każdy z zabiegów należy stosować w równych odstępach czasu, na początku co siedem lub czternaście dni, a potem raz w miesiącu. Dzięki regularnemu powtarzaniu efekty utrzymują się na dłużej.


Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa, jak sama nazwa wskazuje, jest wykonywana przy pomocy igły. Cieniutkie igły wprowadzane są pod skórę, a następnie podaje się nimi przygotowany wcześniej “koktajl” złożony z różnych substancji aktywnych. Mieszanka jest dobierana każdorazowo do potrzeb klientki, a kosmetolodzy nie korzystają z tych samych rozwiązań dla każdego rodzaju skóry. Nie jest to zabieg bolesny, gdyż igły są naprawdę cieniutkie, ale może pojawić się kilka kropel krwi oraz uczucie lekkiego pieczenia i dyskomfortu. Po zabiegu mezoterapii igłowej pojawiają się czasami opuchnięcia oraz sińce, więc konieczne jest stosowanie bardzo delikatnej pielęgnacji.


mezoterapia odnowi twoją twarz


Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bez użycia igły przeprowadzana jest przy pomocy prądu – specjalne urządzenie wysyła elektryczną wiązkę w głąb skóry, powodując tym samym do uszkodzeń. Przez mikrouszkodzenia składniki odżywcze zawarte w specjalnie przygotowanym preparacie wchłaniają się lepiej i docierają do najgłębszych warstw skóry. Podczas zabiegu odczuwalne jest mrowienie i pieczenie, ale po nim zazwyczaj nie pojawiają się żadne komplikacje. Mezoterapia bezigłowa nadaje się na prawie każdą partię ciała.


Włosy odnowione mezoterapią

Mezoterapia bezigłowa zbiera dobre opinie jako zabieg na twarz i ciało, z kolei mezoterapia bezigłowa doskonale sprawdza się na włosy, a konkretnie podczas ich nadmiernego wypadania. Łysienie to spory problem, który dotykać może kobiety w różnym wieku, bywa efektem używanych leków, chorób lub wynikać ze złego odżywiania i nieprawidłowej pielęgnacji skóry głowy. Mezoterapia poprawia krążenie, pobudza uśpione cebulki do akcji i sprawia, że włosy zaczynają rosnąć.


Mezoterapia pomocna w likwidacji cellulitu

Mezoterapia, zarówno igłowa, jak i bezigłowa, może być stosowana w kuracji cellulitu. Skórka pomarańczowa to kłopot, z którym zmaga się prawie każda kobieta i pojawia się ona zarówno u młodych kobiet, jak i starszych pań, nie ma znaczenia, czy jesteś szczupła, czy masz może kilka kilogramów za dużo - cellulit dotknąć może każdą z nas! Stosowanie balsamów i masaży jest skuteczne, ale w małym stopniu, tylko kuracja mezoterapią igłową lub bezigłową jest w stanie przynieść bardzo zadowalające wyniki.


Jeżeli jeszcze nie zdecydowałaś, czy wybrać się do kosmetyczki w celu wykonania mezoterapii, to już dzisiaj umów się na zabieg! Na pewno nie pożałujesz tego, że zadbasz o siebie.

Mezoterapia – doskonały sposób na piękną skórę Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1