Ciąża jest czasem, kiedy kobieta objęta jest wieloma zakazami i nakazami – i częstokroć to właśnie powoduje, że okres ciąży jest dla niej coraz mniej przyjemny. Z jednej strony uważa się, że kobiecie ciężarnej wolno "więcej", nawet jeśli chodzi o ubrania; z drugiej, postuluje skromny się, wręcz zgrzebny strój dla przyszłej matki. Tymczasem moda ciążowa ma się doskonale! Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak ubierać się w czasie ciąży, to odpowiedź jest prosta: przede wszystkim tak, abyś czuła się dobrze. I nie chodzi tylko o wygodę, choć ona z pewnością jest niezwykle ważna – istotne jest również dobre samopoczucie. Jeśli więc chcesz ubrać obcisłą sukienkę z dodatkiem elastanu, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań – zwłaszcza gdy uważasz, że ciążę widać jedynie na brzuchu. Jak więc ubierać się w czasie ciąży?


Kupuj ciążowo, nie rozmiarowo

Błędne jest myślenie kobiet, które chcą kupować ubrania po prostu o rozmiar większe od tych, które dotychczas nosiły. Rozmiar bowiem to nie tylko wymiar w obrębie brzucha, ale również szerokość ubrań, ich długość, szwy przy ramionach, długość rękawów i wiele innych czynników. Jeśli więc uważasz, że potrzebujesz nowych ubrań, nie decyduj się na te o rozmiar większe ze swojego ulubionego sklepu – znajdź raczej sklepy, które oferują typowe ubrania dla ciężarnych. To szczególnie istotne dla tych z nas, które podczas ciąży nie przybrały wielu dodatkowych kilogramów i nadal mają szczupłe, zgrabne nogi czy atrakcyjne pośladki – nie ma potrzeby, aby ukrywać ich pod szerokimi, za dużymi ubraniami, bo te tylko podkreślą, czasem w rzeczywistości nieistniejącą, ociężałość sylwetki.


Obcisłe? Czemu nie!

Moda ciążowa nie są dziś czymś niezwykłym – wiele kobiet również w okresie ciąży chce wyglądać atrakcyjnie, dlatego ważne dla nich jest, jak prezentują się w pracy czy podczas zakupów. Nadal istotny jest dla nas również wygląd prezentowany swojemu ukochanemu – chcemy czuć się piękne i pożądane. Z tego powodu w przypadku bluzek czy sukienek, przede wszystkim dla wielbicielek rzeczy obcisłych, świetnie sprawdzą się klasyczne fasony ze stretchu czy z dodatkami rozciągliwych włókien. Uwaga jednak! Dobrze będą w nich wyglądać głównie te ciężarne, u których stan błogosławiony widać tylko na brzuszku; w innym przypadku obcisłe ubrania podkreślą praktycznie każdy dodatkowy kilogram. Takie fasony można nosić praktycznie do znudzenia – warto jednak wybierać takie tkaniny, które nie pozostawiają na skórze śladów, aby mieć pewność, że nie uciskają za bardzo rosnącego brzucha.


moda ciążowa


Podkreśl biust

Wiele z nas cieszy się w ciąży nie tylko z oczekiwanego dziecka, ale również… z większego biustu. I choć jest to element dość egoistyczny, to jednak nie ma żadnego powodu, aby powiększone piersi chować pod zgrzebnymi szatami. Wręcz odwrotnie – możesz wybrać np. długą bluzkę, która jest lekko obcisła przy biuście, a jednocześnie rozszerza się ku dołowi, dzięki czemu skutecznie kryje rosnący brzuszek. Dobrze sprawdzą się, zwłaszcza w bardziej zaawansowanej ciąży, ubrania odcięte pod piersiami – wówczas biust jest zaznaczony, a taka bluzka czy sukienka posłuży nam nawet przez kilka miesięcy, bo skutecznie zmieści się pod nią rosnący brzuch.


Wygodna regulacja

Nie zapomnij, aby inwestować w ubrania dla ciężarnych, które mają funkcję regulowania. Z tego powodu sprawdzą się np. ogrodniczki, wracające do jakiś czas do mody, ale i obcisłe spodnie z gumą w pasie, świetnie dostosowujące się do rosnącego brzucha. Możesz zainwestować również we wszelkie sweterki i bluzki, które będą wiązane – w ten sposób dostosujesz kopertowy model ubrania do wielkości brzucha na praktycznie każdym etapie ciąży. Dobrze sprawdzają się również ubrania w fasonie litery A, zgrabnie ukrywające rosnący brzuch i sprawdzające się przez większość czasu, również po porodzie.

Moda dla kobiet w ciąży - badź modna z brzuszkiem! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1