Koncerny farmaceutyczne oraz kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu skomplikowanych mieszanek mających poprawić kondycję naszych włosów. Jednakże ilość sztucznych i obciążających je składników, aromatów, konserwantów oraz innych uzdatniaczy powoduje, iż niepotrzebnie obciążają one strukturę włosa mogą prowadzić do podrażnienia skóry głowy, a dodatkowo sporo kosztują (przecież za reklamę produktu z udziałem tej czy innej „gwiazdy” płacimy my – kupujący). A może lepiej postawić na naturalne składniki, które będą skutecznie dbały o naszą urodę? Jednym z nich jest oliwa z oliwek.


Oliwa z oliwek i jej cudowne właściwości

Oliwa z oliwek jest łatwo dostępnym, stosunkowo tanim i maksymalnie nieprzetworzonym produktem, który ma wszechstronne zastosowanie. Jeżeli wychodzisz z założenia, iż ciało pielęgnujesz wyłącznie tymi preparatami, które mogłabyś zjeść – to wybór oliwy wydaje się oczywisty. Jej bogata formuła zawiera w sobie witamin A, D, E i F. Posiada szczególne właściwości odżywiające i natłuszczające a na dodatek oferuje filtr UV (niski, bo na poziomie ok. 5 SPF, ale stanowiący dodatkową ochronę).


Dla kogo pielęgnacja włosów oliwą z oliwek?

Produkt ten jest szczególnie polecany w pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych. Nie powinny zaś sięgać po niego zbyt często te panie, które borykają się z przyklapniętymi włosami (przypadłość ta wiąże się często z cienką strukturą włosów, które zbyt szybko ulegają przetłuszczeniu). Nie oznacza to jednak, iż osoby te nie powinny w ogóle korzystać z dobrodziejstw oliwy. Wystarczy, że wybiorą odpowiednią formę pielęgnacji, np. maseczki regenerujące, nakładane przed myciem. Pielęgnacja włosów oliwą z oliwek jest szczególnie polecana osobom, które mają problem z ułożeniem tzw. napuszonych włosów o odstających kosmykach. Przypadłość ta może być cechą charakterystyczną danej osoby, bądź wynikać z nadmiernego obciążenia struktury włosa zabiegami stylizacyjnymi. W każdym przypadku oliwa z oliwek sprawdzi się doskonale.


oliwa z oliwek


Olejowanie na sucho bądź mokro

Pielęgnacja oliwą z oliwek może przebiegać w zróżnicowany sposób. Jeżeli chcesz odżywić strukturę włosów, to pokryj je oliwą na godzinę przed myciem, nakryj czepkiem i okręć głowę ręcznikiem – ciepło wspomaga wchłanianie się składników odżywczych. Innym sposobem na zastosowanie oliwy na sucho jest roztarcie jej 2–3 kropli na dłoniach i wygładzenie nimi odstających kosmyków – zwłaszcza na końcach. Jeżeli dodasz kilka kropili oliwy z oliwek do stosowanej odżywki czy serum, to wzbogacisz jego działanie i uzyskasz sprytny sposób pielęgnacji na mokro.


Skutki pielęgnacji oliwą z oliwek

Jakich efektów pielęgnacji włosów oliwą z oliwek możesz się spodziewać? Osoby stosujące to rozwiązanie oceniają, iż najczęściej ulega poprawie nawilżenie włosów, staja się one gładsze i bardziej jednolite w dotyku. Fryzura zyskuje pełnię blasku – a połysk to przecież podstawowa oznaka zdrowych włosów. Najciekawsze w pielęgnacji włosów oliwą jest to, iż nie wymaga ona dodatkowych zakupów i inwestowania pieniędzy w środek, co do którego skuteczności działania nie jesteśmy pewni. Postaw na naturalne produkty, które nie będą bombardowały Twojego organizmu składnikami szkodliwymi. Zaufaj metodzie sprawdzonej przez pokolenia. Zoptymalizuj koszty pielęgnacji, zyskując zaskakująco dobre efekty.

Naturalna pielęgnacja włosów oliwą z oliwek Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1