Wiele kobiet boryka się z problemem nadmiernych kilogramów. Lekka nadwaga może stać się przyczyną dużych kompleksów. Kilka kilogramów więcej sprawia, że czujemy się nieatrakcyjne, jednak często same przyczyniamy się do tego, że wyglądamy niekorzystnie. Wbrew pozorom nie jest tu winna nasza waga, a po prostu niewłaściwie dobrana garderoba i stylizacja. Jakie wyszczuplające sposoby zastosować?


Niezawodne triki wyszczuplające

Jeżeli jesteśmy niezadowolone z nadprogramowych kilogramów, mamy dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest oczywiście odchudzanie. Drugim natomiast użycie sprawdzonych metod, które sprawią, że nasza sylwetka będzie wyglądała szczuplej. Zabiegi te obejmują między innymi dobór odpowiedniej garderoby, wybór wyszczuplającej fryzury czy też makijaż wyszczuplający. Metod, które sprawią, że będziemy wyglądały znacznie szczuplej, jest wiele. Warto się z nimi zapoznać i przekonać się na własnej skórze o ich skuteczności.


Garderoba, która cię wyszczupli

Bardzo dobre efekty możemy uzyskać, wybierając odpowiednio dopasowaną bieliznę i odzież wyszczuplającą. Wiele firm ma w swojej ofercie bieliznę wyszczuplającą. Bardzo dużą popularnością cieszą się halki i body wyszczuplające. Są one tak skonstruowane, żeby obciskać kłopotliwe zazwyczaj miejsca takie jak brzuch czy biodra. Podobnie działają gorsety wyszczuplające. Za pomocą tego rodzaju bielizny możemy od razu stracić kilka centymetrów w obwodzie. Jest do doskonała metoda zwłaszcza jeżeli planujemy założyć obcisły strój, który w innym wypadku uwypukliłby mankamenty naszej sylwetki. Niezwykle dobre rezultaty przynoszą także rajstopy wyszczuplające i majtki wyszczuplające brzuch. Jeżeli bielizna jest dobrze wykonana, pozwala zredukować obwód brzucha o co najmniej kilka centymetrów. W przypadku rajstop obciskających zyskujemy smukłe nogi, które doskonale będą się prezentować w krótkich spódnicach.


czarne ubrania są optycznie wyszczuplające


W przypadku odzieży uzyskujemy efekt wizualnie smuklejszej sylwetki. Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego typu rezultatów. Konieczne jest dobranie odpowiedniego kroju do typu naszej sylwetki. Elementem garderoby, który zawsze warto mieć w swojej szafie, są sukienki wyszczuplające. Są one uszyte w taki sposób, żeby ukrywać ewentualne mankamenty figury. W przypadku problemów ze zbyt dużym obwodem brzucha polecane są sukienki, które mają w tym miejscu marszczenia. Maskującą moc mają również ciemne kolory. Warto zapamiętać zasadę, wedle której im wydajemy się wyższe, tym sprawiamy również wrażenie szczuplejszych. Warto zatem przekonać się do butów na wysokim obcasie. Dobre efekty przynosi również stosowanie jednolitych kolorów w przypadku różnych części garderoby. Nasze nogi będą wydawały się dłuższe i szczuplejsze, jeżeli założymy spodnie lub rajstopy zbliżone do koloru naszych butów. Kiedy mamy problemy z bardzo rozbudowaną górną połową ciała – mamy szerokie ramiona, duży brzuch i obfity biust – pamiętajmy o tym, że jasne i żywe kolory, a także przykuwające wzrok wzory będą sprawiały, że wydamy się jeszcze bardziej masywne. Postawmy więc raczej na stonowane kolory i proste kroje. Efekt wyszczuplający zapewni nam także dekolt w kształcie litery V.


Fryzury wyszczuplające twarz

Dobrze dobrana bielizna i garderoba mogą z powodzeniem wyszczuplić naszą sylwetkę. Jeżeli zaś chcemy wyszczuplić twarz, powinnyśmy udać się do fryzjera. W zależności od kształtu naszej twarzy istnieje wiele fryzur, które są w stanie bardzo ją wyszczuplić. Dobry fryzjer jest w stanie dokonać tu prawdziwych cudów. Dobrze dobrana fryzura może sprawić, że będziemy wyglądały korzystniej i szczuplej.


Jakie makijaże będą wyszczuplające?

Pozostając przy kwestii wyszczuplania twarzy, warto to wiedzieć: nie tylko fryzura sprawia, że nasza twarz wygląda szczupło. Jeżeli zależy nam na doskonałych efektach, powinnyśmy postarać się również o makijaż wyszczuplający. Doskonałe rezultaty w przypadku zbyt pełnej twarzy może przynieść jej konturowanie. Kosmetykiem, który będzie nam w tym przypadku niezbędny, jest puder brązujący. Konturowanie opiera się na zasadzie, zgodnie z którą ciemny kolor ukrywa, a jasny uwypukla. Ciemniejszy od naszej skóry bronzer pomoże nam optycznie ukryć drugi podbródek, wyszczuplić nos czy stworzyć wyraźne kości policzkowe. Takie zabiegi pozwalają odjąć nam wiele kilogramów.

Niezawodne sposoby na optyczne wyszczuplenie Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1