Nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy pięknie wyglądać. Potrafimy wiele czasu spędzać przed lustrem, dobierając odpowiedni strój i makijaż przed wyjściem z domu, i to nie tylko na ważne spotkanie. Przywiązujemy ogromną wagę do zgrabnej sylwetki i czasem jesteśmy w stanie wiele poświęcić, by ją osiągnąć. Dlatego też z uwagą śledzimy doniesienia ze świata medycyny estetycznej na temat zabiegów, które mogłyby uczynić nas piękniejszymi i szczuplejszymi. Jakie zabiegi warto zastosować?


Skuteczne zabiegi na cellulit

Problem cellulitu, czyli tak zwanej skórki pomarańczowej, dotyczy niejednej z nas. Najczęściej przeszkadzają nam nierówności na skórze bioder, ud i pośladków. Na szczęście w zmaganiach z nimi nie jesteśmy pozostawione same sobie. Pomóc nam mogą zarówno zabiegi antycellulitowe w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Z zabiegów, którym możemy poddać się u kosmetyczki na uwagę zasługuje na pewno mezoterapia bezigłowa. Impulsy elektryczne, emitowane ze specjalnego urządzenia, poprawiają mikrokrążenie i przyczyniają się do stopniowej redukcji cellulitu. Jednak nie ma co się łudzić, że wymarzony efekt osiągniemy już po jednym zabiegu. Zagwarantuje nam to dopiero seria około dziesięciu powtórzeń. Inne skuteczne zabiegi na cellulit to masaże, a wśród nich drenaż limfatyczny oraz endermologia. Usprawniają one usuwanie toksyn z organizmu, co znacząco poprawia wygląd skóry.


Zabiegi odchudzające

Mało która z nas jest w pełni zadowolona ze swojej figury. Jeśli nawet nie borykamy się ze znaczącą nadwagą, to narzekamy często na nadmiar centymetrów w talii czy zbędny tłuszczyk zgromadzony w okolicy bioder. Aby wymodelować sylwetkę, możemy zdecydować się na jednorazowy zabieg Liposonix w gabinecie kosmetycznym. W jego trakcie tkanka tłuszczowa ulega zmniejszeniu dzięki ultradźwiękom. To jedna z metod nieinwazyjnych i dobra alternatywa dla liposukcji, czyli inwazyjnego odsysania nadmiaru tłuszczu. Liposonix to zabieg, który możemy powtórzyć dopiero po upływie sześciu miesięcy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by jego efekty wzmocnić, poddając się w tym czasie masażom wspomagającym odchudzanie, na przykład endermologii. Do najskuteczniejszych zabiegów odchudzających, z jakich możemy skorzystać w gabinetach, należy też elektrostymulacja. Przyspiesza ona spalanie tkanki tłuszczowej dzięki temu, że wzmaga pracę mięśni, od której zależy tempo przemiany materii. W pozbyciu się nadmiaru tłuszczu z określonych partii ciała mogą pomóc również zabiegi laserem diodowym. Zabieg ten polecany jest również w celu redukcji cellulitu, a jego efekty poprawia stosowanie go wymiennie z drenażem limfatycznym.


zabiegi medycyny estetycznej z pewnością ci pomogą


Zabiegi ujędrniające

Na brak jędrności skóry skarży się niejedna kobieta. Może ona dotyczyć różnych partii ciała, ale bardzo często zwisająca skóra pojawia się na brzuchu po ciąży lub po zakończeniu kuracji odchudzającej. Chcąc poprawić wygląd skóry, możemy wypróbować zabiegi w gabinetach kosmetycznych, stosowane również w celu walki z cellulitem czy nadwagą. O jędrność ciała pomoże zadbać zarówno elektrostymulacja, jak i masaż skóry z użyciem sprzętu do endermologii. Skutecznym zabiegiem ujędrniającym jest też Panthermal. Wykonuje się go w kapsule, a nadrzędnym celem jest oczyszczenie skóry. Część zabiegów ujędrniających nie należy do tanich, dlatego popularnością cieszą się domowe sposoby z użyciem specjalnych kosmetyków. W warunkach domowych sprawdzą się różnego rodzaju peelingi, na przykład z zielonej herbaty, masaże ciała z użyciem szczotki czy natryski na zmianę ciepłą i zimną wodą.


Medycyna estetyczna rozwija się bardzo szybko. Dlatego mamy do wyboru coraz więcej nowoczesnych zabiegów odchudzających, redukujących cellulit czy ujędrniających ciało. Z chęcią się im poddajemy, jednak musimy pamiętać też o tym, że same zabiegi nie zagwarantują nam idealnej figury. Aby cieszyć się pięknym wyglądem, nie wolno nam zapominać o podstawach – aktywności fizycznej i zdrowym stylu życia.

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1