Demakijaż i oczyszczanie twarzy tylko z pozoru wydają się jedną i tą samą czynnością. Pierwsza stanowi poniekąd rytuał higieniczny, druga dotyczy zabiegów wykonywanych w celu poprawy wyglądu bądź kondycji skóry. Sposobów oczyszczania jest wiele, jednak wybór optymalnej metody zależy od rodzaju cery i wieku klientki.


Czy oczyszczanie twarzy pomaga?

Oczyszczanie twarzy ze względu na swą różnorodność jest zabiegiem dość kontrowersyjnym i posiada równie dużo przeciwniczek, jak zwolenniczek. Jedne kobiety regularnie odwiedzają gabinety urody, inne z kolei polegają na domowych sposobach. Kosmetyka ewoluowała w ciągu minionych lat, dlatego poza manualnym zabiegiem, w ofertach salonów znajduje się długa lista oczyszczających rozmaitości. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć małe spa w zaciszu własnej łazienki. Czy warto oczyszczać twarz? Owszem. Pod warunkiem, że umawiasz wizytę w zaufanej placówce, gdzie panują higieniczne warunki, lub gdy posiadasz niezbędną wiedzę i produkty do wykonania zabiegu własnoręcznie.


Korzyści zależne są od rodzaju wybranego zabiegu. Nie mniej skóra zyskuje młodzieńczego blasku, jędrności i sprężystości. Znikają szpetne zaskórniki, drobne krostki oraz przebarwienia. Zmniejszają się rozszerzone pory. Dokładne oczyszczanie uwalnia skórę od toksyn, rewitalizuje, umożliwia lepsze wchłanianie składników odżywczych zawartych w produktach pielęgnacyjnych i nawilża. Jest to zabieg, który stanowi punkt wyjścia dla innych zabiegów kosmetycznych. Upraszczając, zanim zaczniesz upiększać, musisz posprzątać.


Naturalne sposoby na oczyszczanie skóry

Domowe oczyszczanie twarzy stanowi doskonałą alternatywę dla profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Z pomocą produktów dostępnych w sklepach bio bądź zielarskich, możliwe jest samodzielne wykonanie oczyszczania. Oczywiście pod warunkiem, że cera nie jest problematyczna. W innym przypadku korzystniej jest wybrać się do dermatologa. Pamiętajmy, że od prawidłowego oczyszczania cery zależy jej wygląd. Czego potrzebujesz, aby poprawić kondycję skóry? Głównie produktów, które znajdują zastosowanie także w kuchni. To nie żart! Cukier świetnie sprawdza się w roli peelingu, podobnie ocet jabłkowy. Przyda się także oliwa z oliwek, miód, olej kokosowy, sok z miąższu aloesu, zmielone siemię lniane oraz rumianek. Oczyszczanie twarzy należy rozpocząć od peelingu. Kolejnym krokiem jest parówka. W ten sposób otwierają się pory skóry, co ułatwia usunięcie zaskórniaków i zanieczyszczeń. Napar ziołowy można przygotować w dowolnym naczyniu. Manualne oczyszczanie wykonuj z użyciem gazików, w ten sposób zmniejszasz ryzyko wystąpienia zakażenia bakteryjnego oraz podrażnień. W żadnym wypadku nie wyciskaj krost z zawartością ropną. Na problematyczne miejsce możesz np. nakładać cienką warstwę oleju kokosowego. Po zabiegu oczyszczania nie zapomnij zdezynfekować skóry wodą utlenioną. Pozostaje już tylko nałożyć maseczkę łagodząco-uspokajająca bądź ściągającą pory. W tym celu niezastąpiony będzie kompres z rumianku i maseczka z siemienia lnianego.


oczyszczanie twarzy usunie niedoskonałości


Minusem oczyszczania twarzy wykonywanego w domu jest ryzyko wystąpienia, podrażnień, zakażenia i małej wytrzymałości na ból. Ostatni z wymienionych czynników uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji, jednak nie ulega wątpliwości, że wyciskanie zaskórników przez profesjonalistkę bywa mniej nieprzyjemne, niż zabieg wykonywany własnoręcznie.


Z wizytą u kosmetyczki – fachowe oczyszczanie twarzy

Oferta salonów piękności skierowana jest do kobiet w różnym wieku, borykających się z rozmaitymi problemami skórnymi. Wybór optymalnego zabiegu ułatwi przeszkolony personel danej palcówki. Kosmetyczka może zaoferować m.in.:

1. Manualne oczyszczanie skóry - jest to zabieg dedykowany osobom z cerą tłustą i trądzikową. Przeciwwskazania: cera naczynkowa.

2. Diamentowe oczyszczanie twarzy – inaczej mikro-dermabrazja i mikro-peeling kontrolowany. Zabieg wykonywany jest przy zastosowaniu diamentowych głowic i polega na stopniowym ścieraniu naskórka. Diamentowe oczyszczanie twarzy wskazane jest dla osób z cerą problematyczną oraz silnie zanieczyszczoną.

3. Oczyszczanie twarzy laserem polecane jest w kompleksowym leczeniu trądziku. Zabieg zwykle wykonuje się po mikro-dermabrazji.

4. Chemiczne oczyszczanie twarzy – pod tą nazwą kryją się rozmaite zabiegi z użyciem kwasów, np. kwasów owocowych. Chemiczne oczyszczanie twarzy polega na złuszczeniu przerośniętej warstwy naskórka, tym samym zapobiegając powstawaniu zaskórniaków. Ze względu na ryzyko wystąpienia przebarwień, jest to zabieg polecany wiosną oraz wczesną jesienią. 

Oczyszczanie skóry twarzy krok po kroku Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1