O tym, że oliwa z oliwek jest zdrowa, nikogo nie trzeba przekonywać – zapewne wiele czytelniczek już o tym słyszało. Wiele kobiet posiada ją też we własnym domu i stosuje do smażenia oraz jako dodatek do sałatek. Jednakże oliwa z oliwek przyda się nie tylko w kuchni, ale – jak się okazuje – również w łazience! To doskonały kosmetyk do pielęgnacji skóry! Jak jej właściwie używać?


Oliwa z oliwek a skóra

Aby nasza skóra była piękna i zdrowa, należy dbać o nią nie tylko na zewnątrz, ale również od wewnątrz. Dlatego dobrze jest spożywać oliwę z oliwek jak najczęściej, ponieważ to doskonałe źródło tak potrzebnej dla skóry witaminy A oraz witaminy E. To witaminy o działaniu antyoksydacyjnym, które opóźniają procesy starzenia – a to przecież każda kobieta pragnie opóźnić jak tylko się da.


Oliwę z oliwek warto wykorzystywać jednak również bezpośrednio na skórę – jako olejek do ciała, czy też w postaci różnorakich maseczek i odżywek na włosy. Dlaczego warto? Ponieważ zawiera witaminę F, chroni przed utratą wilgoci, wygładza skórę i nawilża ją, przywraca naturalną barierę lipidową naskórka, łagodzi objawy alergii i likwiduje szorstkość. Dzięki niej skóra jest rozpromieniona, wygląda na zdrowszą, a przede wszystkim gładką i pozbawioną zmarszczek – oliwa z oliwek pomaga przeciwdziałać ich pojawieniu się i zmniejsza ich widoczność, jako że działa niczym naturalny krem przeciwzmarszczkowy.


Można także – o czym nie wszyscy wiedzą – stosować ją jako środek do demakijażu. A jeśli wychodzimy na słońce, aby nieco się opalić i chcemy zabezpieczyć skórę przed szkodliwymi promieniami UV, można do tego użyć właśnie oliwy z oliwek – działa rewelacyjnie!


Oliwa z oliwek dobrze zadziała też na skórę głowy

Oliwa z oliwek może być składnikiem wspaniałej odżywki do włosów. Wystarczy dodać do niej sok z cytryny i w takiej postaci nakładać na zniszczone włosy dwa razy w tygodniu. Końcówki włosów ładnie się odżywią i przestaną rozdwajać, a całe włosy będą lepiej nawilżone, gładsze i pełne blasku. Odżywka doskonale zadziała bowiem na skórę głowy! Musimy jednak pamiętać, że jeśli nasze włosy przetłuszczają się u nasady, odżywka z oliwy z oliwek jest raczej niewskazana – wówczas lepiej wcierać ją w zniszczone końcówki włosów.


Jeśli nie mamy problemów z przetłuszczaniem włosów, warto pozostawić odżywkę na całych włosach na nieco dłużej – zawijając głowę w foliowy czepek. W ten prosty sposób, dzięki regularnemu stosowaniu, można pozbyć się łupieżu.


oliwa z oliwek świetnie zadziała na skórę


Skórę atopową również odżywi oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek pomoże również skórze atopowej w uporaniu się z chorobą. Wspomniano wcześniej, że łagodzi wszelkie alergie i doskonale odżywia skórę, zapobiegając jej szorstkości. Warto nie tylko wcierać oliwkę w skórę, lecz również kąpać się w wodzie z jej dodatkiem. W podobny sposób można poradzić sobie z łuszczycą.


Wiele osób unika oliwy z oliwek – podobnie jak i innych specyfików w formie olejków – ponieważ obawia się tłustych plam na ubraniach czy pościeli. Tymczasem nadmiar kosmetyku można delikatnie zebrać ręcznikiem, dociskając go do skóry, by część wchłonęła się w nią, a reszta pozostała na nim. Oliwa z oliwek to tak świetny kosmetyk, że naprawdę warto go wypróbować!

Oliwa z oliwek - dobra dla zdrowia skóry Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1