Jeśli wciąż borykasz się z problemami cery takimi jak brak blasku, niedoskonałości czy widoczne zmęczenie, wypróbuj peelingi enzymatyczne. To bardzo delikatne peelingi, bezpieczne nawet dla wrażliwej i naczynkowej cery. Peelingi enzymatyczne w porównaniu do peelingów ziarnistych działają znacznie delikatniej i złuszczają martwy naskórek w nieco inny sposób.


Czym są peelingi enzymatyczne?

Peelingi enzymatyczne to jeden z dwóch podstawowych rodzajów peelingów. Drugi rodzaj, peelingi ziarniste, usuwają martwy naskórek dzięki znajdującym się w nich drobinkom. Peelingi ziarniste mogą zawierać pestki owoców, sól z Morza Martwego lub zmielone łupinki orzechów. Z kolei peelingi enzymatyczne złuszczają martwy naskórek przez rozpuszczenie połączeń istniejących między komórkami warstwy rogowej, które występują w naskórku. Jest to możliwe, dzięki zawartym w takich peelingach enzymom roślinnym. Peelingi enzymatyczne nie mają żadnych złuszczających drobinek, dlatego są odpowiednie dla bardziej wymagających i delikatnych rodzajów cery.


Jak działają peelingi enzymatyczne?

Skład peelingów enzymatycznych opiera się na roślinnych enzymach takich jak papaina, keratolina i bromelina. Papaina pozyskiwana jest z papai, keratolina to enzym pochodzenia biotechnologicznego, a bromelina jest enzymem pozyskiwanym z ananasa. Enzymy te sprawiają, że rozpuszcza się rogowa warstwa naskórka – w ten sposób usuwany jest martwy naskórek. W przeciwieństwie do peelingu ziarnistego peeling enzymatyczny nakładamy na twarz jak maseczkę. Nie musimy masować skóry przez jakiś czas, jak robimy to przy peelingach zawierających drobinki.
Peeling enzymatyczny wystarczy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawić na kilka minut – producenci wskazują odpowiedni czas na opakowaniu. Potem wystarczy zmyć resztki peelingu wodą.


peelingi enzymatyczne


Komu polecane są peelingi enzymatyczne do twarzy?

Peelingi enzymatyczne można stosować przy każdym typie cery. Zalecane są jednak przede wszystkim posiadaczkom cery wrażliwej i naczynkowej, które nie mogą stosować peelingów ziarnistych. Peeling ziarnisty może powodować pękanie naczynek, przy peelingu enzymatycznym nie ma tego zagrożenia. Spokojnie możesz zastosować peelingi enzymatyczne, nawet jeśli masz skłonność do zaczerwienienia twarzy po użyciu różnych kosmetycznych preparatów. To doskonałe rozwiązanie dla bardzo problematycznej cery. Zawarte w peelingu enzymatycznym enzymy roślinne są zupełnie bezpieczne, choć czasem skóra może być podrażniona. To jednak nic groźnego – zaczerwienienie po pewnym czasie zniknie i można cieszyć się efektami zastosowanego peelingu.
Peelingi enzymatyczne nie wymagają tarcia skóry, a więc można je bezpiecznie stosować przy cerze trądzikowej – rozsiew bakterii na całą twarz nie jest możliwy, w ten sposób można też uniknąć podrażnienia stanów zapalnych.


Efekty stosowania peelingów

Peelingi enzymatyczne mają bardzo korzystny wpływ na wygląd i kondycję cery. Potrafią zmniejszyć widoczność porów i wygładzić skórę. Regularne stosowanie peelingu enzymatycznego sprawia, że skóra odzyskuje swój blask, znikają oznaki zmęczenia. Peeling enzymatyczny przywraca skórze koloryt oraz sprawia, że jest jędrna i rozświetlona. Peeling enzymatyczny pomaga pozbyć się martwego naskórka, a więc skóra staje się wygładzona, odpowiednio oczyszczona, a także nawilżona. Zawarte w peelingach enzymy mogą przyspieszać procesy gojenia i łagodzą stany zapalne.


Jak często je stosować?

Peelingi enzymatyczne kupowane w drogerii mają dość małą ilość roślinnych enzymów, ale nie należy nakładać ich zbyt często. Przy cerze trądzikowej i tłustej zaleca się, aby stosować peeling maksymalnie dwa razy w tygodniu. Przy cerze wrażliwej i suchej najlepiej nakładać je raz w miesiącu. Zbyt częste stosowanie peelingów enzymatycznych może powodować podrażnienia mimo ich delikatnego składu i działania. W przypadku cery bardzo wrażliwej trzeba zapytać specjalistę, czy na pewno jest to bezpieczne.

Peelingi enzymatyczne – wygładź skórę Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1