Większość kobiet umawiających się na wizytę do kosmetyczki decyduje się na zabiegi koncentrujące się na dłoniach, twarzy czy nogach. Wciąż niewiele jest jednak chętnych na specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne stóp, co na szczęście zaczyna się powoli zmieniać. O stopy powinniśmy bowiem dbać nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. To właśnie na nich znajdują się receptory, które łączą się z każdym organem w naszym ciele. Na jakie zabiegi warto zatem zwrócić szczególną uwagę? Jaki pedicure wybrać?


Pedicure hybrydowy

Pedicure hybrydowy to zabieg na paznokcie, który stanowi połączenie klasycznego pedicure kosmetycznego z pomalowaniem paznokci specjalnym lakiero-żelem. Zabieg ten obejmuje zatem zmycie starego lakieru, skrócenie, oczyszczenie oraz opiłowanie paznokci, a także usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt, co jest częstym problemem wśród kobiet. Następnie wykonywany jest masaż stóp i malowanie paznokci lakierem hybrydowym, który jest wyjątkowo trwały i co najważniejsze, w przeciwieństwie do tipsów, wygląda bardzo naturalnie, gdyż nakłada się go bezpośrednio na płytkę paznokcia.


pedicure


Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy od jakiegoś czasu wzbudza ogromne zainteresowanie kobiet, które w końcu pragną pozbyć się wszelkiego typu niedoskonałości ze swoich stóp. Tym bardziej że w wielu przypadkach nie tylko wyglądają one nieestetycznie, ale również powodują dyskomfort czy nawet ból. W przypadku tego typu zabiegu, pedicure kosmetyczny zostaje poszerzony o usunięcie nagniotków, modzeli czy wrastających paznokci. Wszystkie te czynności wykonywane są przy pomocy specjalistycznych narzędzi, a osoba przeprowadzająca zabieg powinna posiadać niezbędne przeszkolenie.


Parafina na stopy

Kobiety mające problem ze zbyt suchą skórą stóp, która jest szorstka, łuszczy się i pęka, powinny natomiast skorzystać z zabiegu parafinowego stóp. Rozpoczyna się on od wykonania peelingu oraz nałożenia specjalistycznych balsamów odżywczo-nawilżających. Dopiero wtedy wysuszone stopy zanurza się w ciepłej kąpieli parafinowej. Po około 10 minutach, następuje wyjęcie stóp i zawinięcie ich na przykład w folię kosmetyczną, tak aby jeszcze przez jakiś czas przebywały w cieple. Po około 20 minutach parafina jest usuwana, a w stopy ponownie wmasowywane jest serum odżywcze.


Dzięki takiemu zabiegowi skóra stóp odzyskuje swoją elastyczność, ulega zmiękczeniu oraz znaczącemu wygładzeniu. Oprócz tego, że nasze stopy znów stają się aksamitne w dotyku, podczas zabiegu rozluźniają się również nasze mięśnie oraz stawy.

Pielęgnacja stóp u kosmetyczki - jakie zabiegi wybierać? Ocena: 4.5/5 Ilość głosów: 2