Brwi to ważny element twarzy – podkreślają kształt i oprawę oczu, dodają głębi spojrzenia, zwracając uwagę na indywidualny charakter twarzy. Muszą być jednak odpowiednio wymodelowane. Regulacja brwi do trudnych nie należy, wymaga jednak wprawy, precyzji oraz cierpliwości. Wiele kobiet korzysta wyłącznie z gabinetów kosmetycznych, zlecając regulację brwi profesjonalnej kosmetyczce. Bez wątpienia jest to działanie bezpieczne i na swój sposób komfortowe, choć zabieg ten można także wykonać w zaciszu własnego domu.


Jak prawidłowo wyregulować brwi?

Wiele kobiet zastanawia się, w jak samej wyregulować brwi, by zdobiły twarz, podkreślając swoją urodę i niepowtarzalność. Odpowiednio wyregulowane brwi uwypuklają estetykę twarzy i doskonale komponują się z makijażem, zarówno codziennym, jak i okazjonalnym. Natomiast zarośnięte i zaniedbane postarzają twarz, nadając jej groźny wyraz.


Wiele kobiet zadaje pytanie, czym najlepiej regulować brwi. Odpowiedź jest bardzo prosta – pęsetą. Istnieją co prawda teorie, że można w tym celu użyć brzytwy, a nawet maszynki do golenia, warto jednak pamiętać, że narzędzia uniemożliwiają wręcz precyzyjne wykonanie regulacji brwi, a co za tym idzie, efekty mogą być odwrotne do pożądanych.
Regulacja brwi za pomocą pęsety wymaga zdecydowanie więcej czasu i precyzji, aczkolwiek daje znacznie lepsze efekty. Zabieg najlepiej wykonywać bezpośrednio po kąpieli. Rozpulchniona, zmiękczona skóra sprawia, że włoski wychodzą z łatwością.


regulacja brwi nie jest trudna, ale bardzo przydatna


Idealna regulacja brwi

Jak idealnie wyregulować brwi? – to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, a dotyczy ono przede wszystkim efektu końcowego, czyli kształtu brwi po zabiegu.
Nietrudno zauważyć, że odpowiedni kształt optymalizuje urodę, uwypuklając atuty kobiety. Niewłaściwie dobrany kształt brwi w wielu przypadkach zaciera naturalne atuty urody, zniekształcając charakter twarzy.


Jak mówi znane powiedzenie, najtrudniejszy pierwszy krok. Fakt ten dotyczy także regulacji brwi. Przygotowując się do samodzielnego zabiegu, warto skorzystać z narzędzia biurowego, jakim jest ołówek. Wbrew pozorom nie będzie on wykorzystywany do cieniowania ani zaznaczania konturów, w tym przypadku spełnia on zupełnie inną funkcję. Przykładając jeden koniec ołówka do skrzydełka nosa, a drugi do wewnętrznego i zewnętrznego kącika oka, bez problemu zlokalizujemy miejsca, w którym powinien znajdować się początek i koniec brwi.
Bardzo ważny jest także kształt brwi – wewnętrzna część powinna być proporcjonalnie szersza w stosunku do zewnętrznej.


Regulowanie brwi pęsetą

Nadmierną ilość włosków należy usunąć za pomocą pęsety. Ważne jest to, aby każdy włosek wyrywać oddzielnie, pozwoli to zniwelować ewentualne dolegliwości bólowe oraz uzyskać pożądany kształt brwi. Jeśli uznasz, że konieczne jest zwężenie brwi, należy je wyrywać od dołu i u góry, zwracając przy tym uwagę, by za bardzo nie zwęzić brwi – wąsie kreseczki dawno już odeszły do lamusa, ustępując miejsca wyraźnym, regularnym brwiom.


Bardzo gęste brwi można przerzedzić, niemniej jednak zabieg ten należy wykonywać bardzo dokładnie i ostrożnie, zachowując optymalny kształt brwi.
Po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, a nawet pieczenie. W celu zniwelowania tych dolegliwości wystarczy zawinąć w chusteczkę kostkę lodu i przyłożyć do brwi.
Ulgę przyniesie także smarowanie alantanem, pantenolem lub maścią cynkową.

Pielęgnowanie brwi - wyzwanie czy oczywistość? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1