Jest wynikiem ćwiczeń i odpowiedniej diety. Płaski brzuch to efekt wielu wyrzeczeń. Wymaga pracy, ale też wymusza selektywne podejście do jedzenia. Płaski brzuch jest na pewno powodem do zadowolenia, ponieważ świadczy o zdrowym trybie życia i świetnym wyglądzie. 

  

Ćwiczenia na płaski brzuch

Ćwiczenia na płaski brzuch dają najlepszy efekt, gdy są stosowane razem z ćwiczeniami na boczki. Ćwiczymy wtedy wszystkie mięśnie brzucha, nie tyko proste. Ćwiczenia wykonujemy seriami. Zaczynamy seriami po 8 powtórzeń, docelowo robimy serie po 12. Pamiętamy, że ćwiczenia wykonujemy na wydechu, a wdech robimy w chwili rozprężenia.


Dobre i skuteczne ćwiczenia na brzuch: 


Brzuszki z kolanami w górze

Kładziemy się na plecach. Nogi podnosimy i zginamy pod kątem 90 stopni. Ręce krzyżujemy na klatce piersiowej. Podnosimy się na wprost do kolan (wydech), powoli opadamy (wdech). Wykonujemy jedną serię (do ćwiczenia wrócimy).


Brzuszki do boku

Kładziemy się na plecach. Nogi podnosimy i zginamy pod kątem 90 stopni. Ręce kładziemy na karku. Podnosimy się ze skrętem, czyli łokciem prawej ręki sięgamy lewego kolana i odwrotnie. Seria to 8 skrętów w lewo i 8 w prawo. Wykonujemy jedną serię. Ćwiczenia na płaski brzuch to przede wszystkim różne opcje brzuszków. Wykonując je, musimy jednak pamiętać, by rozwijały wszystkie mięśnie, nie tylko proste (te z przodu).


płaski brzuch - to naprawdę osiągalne


Płaski brzuch dzięki diecie

Musimy pamiętać, że aby osiągnąć efekt płaskiego brzucha, przede wszystkim musimy zrezygnować z przyjemności typu słodycze. By nasz brzuch nie odstawał, niestety ograniczamy w znacznym stopniu węglowodany: słodkości, makarony, pieczywo, ciasta, owoce (zwłaszcza te o wysokiej zawartości cukru jak banany, brzoskwinie, śliwki).


Musimy zrezygnować z warzyw, które wzdymają, czyli fasoli, bobu, grochu czy kapusty. Musimy pamiętać, by w ciągu dnia wypijać 1,5–2 litrów wody niegazowanej. Rezygnujemy z bąbelków całkowicie, czyli napoje gazowane, piwo, a nawet woda znikają z naszej diety. Unikamy żucia gumy i dropsów, ponieważ podczas procesu żucia i ssania do organizmu dostaje się dużo powietrza, które wzdyma.


Rezygnujemy z dużej ilości soli i kawy, ponieważ zatrzymują one wodę w organizmie, sprawiając, że brzuch jest opuchnięty. Wprowadzamy do diety herbatki ziołowe: rumianek, miętę, koper włoski. Mięso spożywamy w formie gotowanej bądź grillowanej, rezygnujemy ze smażenia.


Do gotowania zaczynamy dodawać majeranek, gorczycę i pieprz.


Warto zacząć pić jogurt naturalny, ponieważ zawiera bakterie utrzymujące odpowiedni stan flory bakteryjnej w układzie pokarmowym. Dieta powinna obfitować w błonnik, czyli w surowe warzywa, kasze, ciemny ryż, czy siemię lniane.

 

Płaski brzuch w tydzień – czy to możliwe?

Płaski brzuch w tydzień to wyzwanie. Jeśli chcemy osiągnąć efekty tak szybko, musimy przede wszystkim zmienić dietę i restrykcyjnie stosować się do zasad żywienia. Wyeliminowanie pszenicy z diety i ograniczenie soli oraz kawy sprawią, że woda przestanie zatrzymywać się w organizmie, zaś wyeliminowanie z diety napojów z bąbelkami, smażonego jedzenia oraz  warzyw strączkowych w znacznym stopniu ograniczy wzdęcia, czyniąc brzuch płaskim. Oczywiście nie obędzie się bez ćwiczeń. Jeśli chcemy uzyskać lepsze efekty, należy przed rozpoczęciem ćwiczeń, owinąć brzuch pasem odchudzającym do ćwiczeń.

Płaski brzuch – powód do zadowolenia Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1