Piękna, świeżo i młodo wyglądająca skóra twarzy jest bez wątpienia niezwykle ważną rzeczą dla każdej kobiety. W końcu to właśnie nasza cera ma ogromny wpływ na to, jak prezentujemy się w oczach innych ludzi. Ani doskonale zadbane inne obszary ciała, ani piękna kreacja nie zapewnią nam dobrej prezencji, jeśli nasza twarz będzie zwyczajnie zaniedbana. Obecnie każda z nas może korzystać z całego mnóstwa kosmetyków i specjalnych zabiegów, które zapewniają naszej twarzy wspaniały, młody wygląd i skutecznie niwelują wszelkie jej niedoskonałości. Należy jednak zastanowić się, czy faktycznie są one jedynym dostępnym rozwiązaniem. Z roku na rok coraz większą popularność zdobywają obecnie naturalne kosmetyki oraz zabiegi, które każda z nas może wykonać samodzielnie we własnym domu. Doskonałym przykładem są tutaj maseczki z najróżniejszych warzyw i owoców. Jak dobrze wiadomo, takie produkty zawierają mnóstwo cennych dla naszej skóry składników mineralnych i witamin, zatem ich włączenie do swojej diety jest niezbędne, aby dobrze wyglądać. Wykonanie z nich maseczki na twarz pozwala na jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie wszystkich ich cennych właściwości. Idealnie sprawdzi się tutaj maseczka z pomidora. Poznaj wszystkie jej zalety!


Pomidory – właściwości zdrowotne

Jednym z najlepszych "materiałów" na przygotowanie takiej maseczki są pomidory. Warzywa te są bardzo cenione ze względu na swoje właściwości prozdrowotne. Doskonale wpływają one na nasz organizm i regulują jego pracę. Równocześnie mogą mieć też świetny wpływ na zdrowie naszej skóry.
Pomidory to przede wszystkim prawdziwa bomba witaminowa, w której można znaleźć całe mnóstwo cennych dla naszego zdrowia składników. Zawierają one sporą dawkę witaminy C, a także E oraz PP i witamin z grupy B. Bardzo ważnym ich składnikiem jest również beta-karoten, niezwykle cenny dla zdrowia naszej skóry. Zawiera wiele mikroelementów, które są niezbędne do cieszenia się atrakcyjnym wyglądem i młodą cerą.


Poszczególne składniki z wyżej wymienionych na różne sposoby wpływają na zdrowie naszej skóry. Witamina E to naturalna ochrona przed zmarszczkami i znaczne spowolnienie procesów starzenia się skóry. Witamina C ma istotne znaczenie dla odporności naszej skóry, przez co chroni ją przed różnego rodzaju dolegliwościami mogącymi źle wpływać na jej wygląd. Sprzyja także lepszemu utlenianiu skóry, dzięki czemu zawsze prezentuje się ona bardzo młodo i świeżo. Pomidory chronią przed zmianami trądzikowymi i skutecznie leczą przebarwienia skórne. Dzięki obecności beta-karotenu pomagają też w opalaniu.


maseczka z pomidora


Maseczka z pomidora

Maseczka z pomidora jest dziecinnie prosta w wykonaniu, a jednocześnie można dzięki niej zrobić coś naprawdę dobrego dla swojej twarzy. Podstawowy przepis polega tu na zmiksowaniu jednego lub dwóch dużych pomidorów w miseczce po wcześniejszym ich pokrojeniu i usunięciu szypułki. Tak przygotowaną masę nakładamy na twarz i zostawiamy na około pół godziny, po czym zmywamy zwykłą letnią wodą.


Maseczka z pomidora może zostać wzbogacona również innymi składnikami, które zapewnią nam oczywiście dodatkowe korzyści. Świetną propozycją są otręby pszenne, zawierające wiele witamin i świetnie wpływające na zdrowie naszej skóry. Sposób przygotowania jest podobny, jak przy pierwszym przepisie. Z dwóch dużych pomidorów usuwamy szypułki, po czym kroimy nasze warzywa w ćwiartki. Całość dokładnie miksujemy aż do uzyskania jednolitej masy. Do całości dodajemy dwie–trzy łyżeczki otrębów pszennych i dokładnie mieszamy, aż oba składniki połączą się ze sobą. Tak uzyskaną maseczkę należy nanieść na całą skórę twarzy i pozostawić na około pół godziny. Czasami nie trzeba nawet przygotowywać maseczki, aby skorzystać z dobroczynnych właściwości pomidorów. Wystarczy jedynie raz – dwa razy dziennie pocierać twarz jednym plasterkiem tego warzywa.


Regularnie stosowana maseczka z pomidora może przynieść doskonałe efekty. Skóra staje się znacznie odmłodzona i wygląda bardziej świeżo niż wcześniej. Taka maseczka jest polecana nie tylko do zwykłej pielęgnacji, ale także do walki ze zmianami trądzikowymi czy różnego rodzaju przebarwieniami.

Pomidorowa maseczka do twarzy – właściwości, efekty, zastosowanie Ocena: 4.2/5 Ilość głosów: 10