Zabiegi medycyny estetycznej są coraz bardziej powszechne z uwagi na efekty, jakie dają oraz coraz bardziej przystępne ceny. Dzięki temu więcej kobiet na nie stać. Jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów jest powiększanie ust. Wykorzystuje się w tym celu różne substancje, jednak wiele pań decyduje się na powiększanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego. Czy kwas hialuronowy to faktycznie najlepsze rozwiązanie i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do stosowania go do wypełniania i powiększania ust?


Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje w ciele człowieka pod postacią soli sodowej – hialuranu sodu. Jest to ważny budulec naczyń krwionośnych, odgrywa też ważną rolę w strukturach tkanki łącznej, płynach ustrojowych oraz ciele szklistym oka. Jego wysokie stężenie występuje również w skórze. Jego podstawową rolą jet wiązanie wody, dlatego tak często wskazuje się, że odpowiada on za młody wygląd skóry – jej elastyczność i jędrność. W związku z tym coraz częściej wykorzystywany jest do różnego zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Z uwagi na to, że kwas hialuronowy znajdujący się naturalnie w organizmie, z wiekiem ulega rozpadowi i ubywa go – należy go dostarczać z zewnątrz np. poprzez kremy lub zabiegi w salonach kosmetycznych (zastrzyki i tabletki).


Do czego stosuje się kwas hialuronowy w kosmetyce?

Kwas hialuronowy najczęściej wykorzystywany jest jako główny składnik kremów oraz maseczek i serum o działaniu przeciwzmarszczkowym. W gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się kwas hialuronowy pod postacią gęstego, elastycznego żelu, który wprowadza się pod skórę w celu wypełnienia zmarszczek lub powiększenia ust.


kwas hialuronowy


Kwas hialuronowy a powiększanie ust

Powiększenie ust kwasem hialuronowym jest bardzo popularne z uwagi na to, że daje bardzo naturalne efekty. Usta nie są „napompowane”, ale delikatnie ujędrnione i powiększone. Jednak z drugiej strony efekt nie utrzymuje się tak długo, jak przy zastosowaniu sztucznych substancji wypełniających. Widoczne efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

 

Jakie są przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym?

Jednym z głównych przeciwwskazań do wykonania zabiegu powiększania ust przy pomocy kwasu hialuronowego jest opryszczka wargowa. Zabieg powiększenia ust polega na nakłuwaniu skóry, a to przy opryszczce może doprowadzić do rozprzestrzenienia się wirusa ją wywołującego na inne części twarzy, a także powstawanie nowych ognisk zakażenia. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed wykonaniem zabiegu całkowicie wyleczyć opryszczkę. Najlepiej w tym celu zastosować leki zawierające acyklowir. Warto stosować połączoną terapię lekami doustnymi oraz plastrami bądź maścią. Przed zabiegiem warto też zregenerować skórę, by nakłuwanie nie nadwyrężyło kondycji skóry wokół ust.


Unikanie zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego poleca się również kobietom w ciąży i w czasie karmienia piersią. Nie ma dokładnych badań dotyczących wpływu na płód zastrzyków i tabletek z kwasem hialuronowym. Nie wiadomo również, czy przedostaje się on do pokarmu matki.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1