Piękne, naturalne, idealnie kręcone włosy to marzenie wielu kobiet. Prezentują się efektownie i podkreślają urodę kobiety. Wbrew pozorom pielęgnacja loków do łatwych nie należy, ich właścicielki, o ile chcą zachować efektywność fryzury, mają pełne ręce roboty.


Kręcone włosy i ich charakter

Mogą być rude, blond lub ciemne. Kręcone włosy to w dużej mierze zasługa genów, jakie przekazali nam rodzice. Zazwyczaj są gęste, matowe i wyjątkowo niesforne.
W przeciwieństwie do włosów prostych jak przysłowiowy drut, loczki są zbudowane nieco inaczej, ich struktura jest nierówna, a łuski często się odchylają, efektem czego jest ich matowość. Włosy kręcone posiadają ponadto znacznie mniejszą ilość wody, dzięki czemu często się puszą lub elektryzują, bywają też oporne podczas układania.


Problem mogą sprawiać także codzienne zabiegi pielęgnacyjne, m.in. czesanie włosów – włosy często plączą się, zwijają i układają zupełnie inaczej niż życzyłaby sobie tego ich właścicielka.
Wiele osób używa więc prostownicy, która pozwala w prosty sposób pozbyć się niesfornych loczków. Należy jednak pamiętać, że aktualnie loki wracają do łask, więc zamiast prostownicy lepiej użyć właściwych kosmetyków, które nadadzą fryzurze odpowiedniego i trwałego kształtu.


kręcone włosy


Jak dobrać fryzurę do kręconych włosów?

Dobór właściwej fryzury to kwestia priorytetowa, aczkolwiek w przypadku kręconych włosów zabieg ten wymaga nieco więcej pracy i wysiłku. Znaczącą funkcję odgrywa na tej płaszczyźnie kształt twarzy, równie ważne są indywidualne upodobania właścicielki.


Nietrudno jednak zauważyć, że w przypadku kręconych włosów krótkie fryzury często nie zdają egzaminu, zdecydowanie lepiej wybrać alternatywę półdługą lub zdecydować się na długie loki.
Nie od dziś wiadomo, że istotną rolę w zakresie układania włosów odgrywa ich właściwe wycieniowanie – dlatego też warto znaleźć doświadczonego fryzjera, który nada idealny kształt naszej fryzurze.
Szczególnie ważne jest regularne podcinanie końcówek, które w istotny sposób wpływają na sposób układania oraz właściwą fryzurę.


Jak prawidłowo myć kręcone włosy?

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednia pielęgnacja włosów kręconych, w tym ich mycie oraz suszenie. Oczywisty jest fakt, iż nikt nie wykonuje tego zabiegu codziennie, niemniej jednak ważne jest to, by podczas mycia nie uszkodzić delikatnej struktury włosów, które w miejscach skrętu są znacznie cieńsze, a tym samym bardziej podatne na uszkodzenia.
Do mycia należy używać łagodnych szamponów, przeznaczonych do włosów kręconych. Nie wolno także zbyt mocno wycierać ich ręcznikiem, gdyż może to spowodować splątanie włosów, a nawet ich uszkodzenie.


Po umyciu konieczne jest zastosowanie odpowiedniej odżywki lub maseczki i rozczesanie włosów grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach.
Warto pamiętać, że włosy kręcone z natury są bardzo suche, dlatego też nie należy używać do ich mycia zbyt gorącej wody, konieczne jest także regularne nawilżanie włosów, najlepiej poprzez używanie kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów kręconych.
Najlepiej zrezygnować z suszarki i pozwolić włosom, by wyschły w naturalny sposób, natomiast jeśli używanie suszarki jest niezbędne, najlepiej wybrać tę, która posiada odpowiedni dyfuzor.

Prawidłowa pielęgnacja kręconych włosów Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(1)
    • ~Kasia
      22 wrzesień 2019

      Najlepszy sposób to odpowiednie kosmetyki z dobrym składem takie jak Wax Pilomax.