Przedłużanie rzęs to zabieg kosmetyczny o szczególnym znaczeniu estetycznym. Rzęsy przedłuża się różnymi metodami. Dzisiaj najbardziej popularne jest przedłużanie sztucznymi rzęsami 1:1. Istnieją łatwiejsze metody przedłużania rzęs, ale różnią się trwałością. Przedłużanie daje wygodę i pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ takie rzęsy nie wymagają malowania. 


Jak wydłużyć rzęsy?

Rzęsy można wydłużać na kilka sposobów. Najłatwiejszym i najmniej trwałym sposobem wydłużania rzęs jest stosowanie specjalnego, optycznie wydłużającego tuszu. Taki tusz daje efekt jednorazowy i jeśli chcemy,  by rzęsy były wydłużone po jego użyciu, musimy poświęcić odrobinę więcej czasu na dokładne ich wymalowanie.


Kolejny sposób na wydłużenie rzęs to zabieg wydłużenia. Trwa około 3 godziny, gdyż wydłużanie rzęs to proces doklejania sztucznych rzęs do naszych naturalnych. Wybierając zabieg przedłużania rzęs, decydujemy się na przedłużenie na około 1 miesiąc, gdyż 6-8 tygodni trwa żywotność naszych naturalnych rzęs. Sztuczne rzęsy nie odpadają od naturalnych, ale wypadają wraz z nimi. Zatem by zachować efekt pięknych i długich rzęs, zabieg powinniśmy powtórzyć po około 4 tygodniach.


Jeśli zdecydujemy się na przedłużenie rzęs metodą 1:1, do każdej naturalnej rzęsy zostanie doklejona sztuczna. Jeśli zdecydujemy się na zabieg 2:1 lub więcej, do każdej naturalnej rzęsy doklejonych zostanie więcej rzęs (odpowiednio 2, a maksymalnie 10). W takich wypadkach stosujemy rzęsy zrobione z naturalnego włosia norek syberyjskich lub rzęs mink. Możemy przedłużyć rzęsy jednorazowo za pomocą  sztucznych rzęs doklejanych w całości. Wyglądają one jak wachlarz rzęs. Przykleja się je do powieki specjalnych klejem. Jest to rozwiązanie jednorazowe.


długie rzęsy to ozdoba oka

 

Sztuczne rzęsy – czy to dobry pomysł?

Rzęsy to wspaniała ozdoba oka. Jeśli są długie i gęste, wystarczy że użyjemy dobrego tuszu i efekt będzie doskonały. Jednak w przypadku, gdy  prowadzimy aktywny tryb życia, często się spieszymy, uprawiamy sporty, przedłużone sztuczne rzęsy są odpowiedzią na nasze potrzeby. Sztucznych rzęs się nie maluje, one z zasady są już ciemne, więc nie tracimy czasu co rano. Sztuczne rzęsy można normalnie moczyć (moczenie zabronione jest w ciągu pierwszych 24 godzin od założenia), więc chodzenie na basen czy saunę nie stanowi problemu, a tusz nam się nie rozpłynie.

Sztuczne rzęsy są niezwykle wygodne  i efektowne.

 

Olejek rycynowy na rzęsy

Olejek rycynowy jest doskonałym rozwiązaniem zarówno profilaktycznym, jak i leczniczym. Jeśli chcemy mieć gęste, lśniące, zdrowe rzęsy, olejek rycynowy jest doskonałym środkiem, który pomoże nam osiągnąć cel. Należy nakładać go na rzęsy szczoteczką podobną do tej od tuszu do rzęs. Jeśli nie mamy takiej szczoteczki, możemy umyć dokładnie szczoteczkę po starym tuszu i nakładać olejek rycynowy na rzęsy tak, jak byśmy je malowały. Efekty używania olejku rycynowego będą widoczne już po 3 lub 4 tygodniach.

Przedłużanie rzęs, czyli piękne rzęsy na długo Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1