Nadszedł ten dzień, w którym dostrzegłaś, że twoja fryzura stała się jakaś płaska, a końcówki są suche i zaczynają się rozdwajać. Choć tego nie lubisz, postanawiasz wybrać się do fryzjera na podcięcie końcówek – obawiasz się jednak, że fryzjerka po raz kolejny uzna, że 2–3 centymetry włosów to właściwie tyle samo, co 10 czy 15. Zaciskasz jednak zęby i postanawiasz zaufać profesjonalistce. Po cięciu patrzysz w lustro i... masz ochotę się rozpłakać. Z długich pasm włosów pozostały zwisające smętnie kosmyki, stanowiące mniej więcej połowę tego, co jeszcze przed chwilą miałaś na głowie. Co teraz? W takiej sytuacji masz w zasadzie dwa wyjścia – albo zaczekasz kilka miesięcy, aż twoje włosy odrosną do dawnej długości, albo w ciągu jednego dnia możesz znów cieszyć się długimi kosmykami. Rozwiązaniem jest przedłużanie włosów. Istnieje nawet kilkanaście metod na przedłużenie włosów – poznaj najlepsze z nich.


Przedłużanie włosów – natychmiastowy ratunek dla zniszczonej fryzury

Najpopularniejszą i najczęściej wykonywaną z nich jest keratynowe przedłużanie włosów. Polega ono na doczepianiu sztucznych pasm włosów do tych naturalnych za pomocą keratyny podgrzewanej do 170 stopni Celsjusza. Metoda ta, mimo stosowania bardzo wysokiej temperatury, nie niszczy włosów i jest dla nich bardzo bezpieczna. Czas, przez jaki efekt utrzymuje się na włosach w nienagannym stanie zależy od prawidłowej pielęgnacji, a wynosić może nawet około pół roku. Po tym czasie jednak sztuczne kosmyki powinny zostać zdjęte bądź wymienione – ponieważ włosy rosną, doczepiane pasemka zaczynają być widoczne. To jedna z tych metod, która może być stosowana na delikatne, a nawet zniszczone włosy.


Kolejną chętnie stosowaną metodą jest tak zwana „metoda na tulejki”. Pasemka włosów doczepiane są do wydzielonych pasm włosów klientki za pomocą podłużnych, metalowych tulejek, które zaciskane są za pomocą cążków. Łączenia te są niezwykle trwałe, a to ze względu na metodę zaginania tulejek. Do zdecydowanych zalet tej metody należy to, iż jest ona stosowana na zimno, a także ze względu na wyjątkowo mocne łączenia. Po kilkunastu tygodniach pasemka można podciągnąć wyżej – odkształca się tulejki, przesuwa wyżej, a następnie zaciska ponownie. Panie chwalą sobie ta metodę przede wszystkim ze względu na to, iż wykonuje się ją „na zimno”, a także nie stosuje się klejów ani innych niszczących włosy elementów.


Metodą podobną do tulejek, jest metoda na mikroringi – w tym przypadku pasemka doczepiane są za pomocą malutkich obrączek. Jest to jednak metoda dość krótkotrwała – utrzymuje się bowiem maksymalnie do kilkunastu tygodni. Ostrożne w jej stosowaniu powinny być także osoby skłonne do alergii, ze względu na zastosowanie metalowych obrączek. Panie, które przedłużały włosy tą metodą, powinny uważać na zmiany temperatury, ponieważ mogą one zniweczyć uzyskany efekt.


przedłużanie włosów można przeprowadzić różnymi metodami


Jakie jeszcze metody możesz zastosować? Przedłużanie włosów bez tajemnic

Równie chętnie stosowaną metodą jest łączenie pasemek sztucznych i naturalnych za pomocą ultradźwięków. Jest to metoda zalecana w przypadku włosów słabych i zniszczonych, ponieważ nie niszczy ich. Kosmyki łączy się za pomocą urządzenia wykorzystującego fale energetyczne, zaś efekt utrzymuje się nawet do pół roku. Największą zaletą tej metody jest to, że nie widać łączenia.
Jeśli zależy ci na uzyskaniu natychmiastowego, jednak chwilowego efektu, możesz wykorzystać rozwiązanie jakim jest metoda clip-in. To technika, która nadaje się doskonale do uzyskania długich włosów na specjalne okazje: ślub, sylwestra czy inną uroczystość i powinna być stosowana jednorazowo. Jest to metoda najszybsza, jednak zarazem najmniej trwała i niestety osłabia włosy.


Przedłużanie włosów – ceny

Trudno wskazać metodę najlepszą spośród wszystkich – każda ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Ostateczny wybór zależy także od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jak poszczególne metody kształtują się cenowo? Ceny uzależnione są między innymi od rodzaju pasemek, na jakie się decydujemy, a także ich ilości i długości. Ostateczna cena zależy także od cennika danej fryzjerki, jednak za zabieg przedłużania włosów musimy zapłacić nawet kilkaset złotych.

Przedłużanie włosów – metody warte uwagi! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(4)
  • ~Wika
   1 kwiecień 2019

   Ja ostatnio robiłam przedłużanie pierwszy raz i w salonie polecili mi GL Tapes. Efekt bardzo ładny, to jest zaskakujące, ze z minuty na minutę można mieć wymarzone długie włosy :)

   • ~Kaśka
    5 maj 2019

    czy w Poznaniu znajdę salon z metodą GL Tapes? Tez myślę o przedłużaniu włosów

    • ~Wika
     5 czerwiec 2019

     Kaśka! Jasne, np na Łazarzu znajdziesz ich salon. Ja akurat tam przedłużałam i byłam bardzo zadowolona z GL Tapes :)

    • ~Marysia
     31 lipiec 2019

     Też przedłużałam i było warto, w sumei to bardziej zagęszczałam włosy, bo wypadały mi garściami wcześniej. Także jeżeli akurat miałyście problemy z wypadaniem, to zagęszczanie włosów też się tutaj sprawdzi. Pamiętajcie tylko, aby wybrać odpowiednie włosy i metodę. Ja miałam multisonic od Great Lengths.