Puder do twarzy to kosmetyczne must have praktycznie dla każdej z nas. Kobiety o gładkiej cerze używają go do ujednolicenia kolorytu, te ze skórą problematyczną traktują jako doskonałe wykończenie wcześniejszych faz makijażu. Dobrze nałożony zmatowi skórę bądź nada jej świetlistego wyglądu – zależnie od potrzeb. Ale do czego jeszcze można wykorzystać puder do twarzy? Poznaj skuteczne triki.


Pomoc w awaryjnych sytuacjach, czyli puder do twarzy wędruje na włosy

Nie zawsze mamy możliwość i czas, by umyć włosy. Chodzenie zaś z przetłuszczoną fryzurą jest wyjątkowo nieestetyczne. Dobry puder do twarzy będzie w stanie przynieść ratunek w okazjonalnych sytuacjach tego typu. Użyj go jak suchego szamponu. Nałóż niewielką ilość wprost u nasady włosa. Po kilku minutach wyczesz dokładnie szczotką i ułóż fryzurę w pożądany kształt. Pamiętaj jednak, iż jest to opcja ratunkowa, której nie powinnaś nadużywać. Rozwiązanie to ma jeszcze jedną pułapkę. Jeżeli np. używasz białego pudru do twarzy bądź masz pod ręką jego brązujący wariant, to może się okazać, iż po aplikacji na określony kolor włosów uzyskasz efekt ich zabrudzenia. Najskuteczniej sprawdzi się tutaj puder transparentny, który będzie najmniej widoczny, nawet na skrajnie jasnych bądź ciemnych włosach.


Korekcyjne właściwości pudru do twarzy

Chodzi tutaj oczywiście nie o ujednolicenie kolorytu cery czy też jej wygładzenie – to przecież jest podstawowa jego funkcja. Puder do twarzy może wspomóc cię w niwelowaniu błędów podczas robienia makijażu. Bardzo częstą przypadłością są osypujące się cienie do powiek. Jeżeli jeszcze dodatkowo mają w sobie błyszczące drobinki, to efekt świecących się podków pod oczami gwarantowany. Usuwanie tego błędu poprzez pocieranie prowadzi do starcia wszystkich warstw nałożonych pod oko i konieczność powtórnej pracy nad ukryciem zasiniałych oczodołów. Jeżeli na obsypane cienie zaaplikujesz puder do twarzy, to ukryjesz ich obecność, a jednocześnie nie doprowadzisz do zniszczenia dotychczasowej pracy.


Puder do twarzy to sprzymierzeniec szminki do ust

Nawet najbardziej renomowane szminki do ust nie będą utrzymywały się przez dłuższy czas, jeżeli nie nałożysz ich prawidłowo. A co to znaczy? Koniecznie zadbaj o gładkość i dobre nawilżenie warg, a podczas malowania użyj pudru do twarzy. Rozpocznij od konturówki, następnie nałóż jedną warstwę szminki, odciśnij nadmiar na chusteczkę, przypudruj i nałóż drugą warstwę. Wtedy uzyskasz maksymalnie trwały efekt. Jeżeli nie będziesz w trakcie nic jeść i pić, to utrzyma się on nawet przez kilka godzin. Podobnie działa puder do twarzy, nakładany jako baza dla cieni do powiek.


Stawiaj na kosmetyki mineralne

Jeżeli planujesz zakup pudru do twarzy, to rozważ propozycję wariantu mineralnego. Jest sypki, więc doskonale można go aplikować za pomocą dedykowanego pędzla. Ma on w swoim składzie kombinację leczniczych minerałów, które dobrze wpływają na kondycję skóry. Ich odpowiedni dobór pozwala na usuwanie i skuteczne maskowanie różnych dysfunkcji cery.

Puder do twarzy – mniej typowe zastosowania Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1