Klasyczny manicure francuski nigdy nie wychodzi z mody. Jest bardzo elegancki, delikatny i… odrobinę nudny. Ostatnim hitem wśród manikiurzystek stał się reverse french manicure, czyli całkowite obrócenie klasycznych kolorów i wzorów. W jaki sposób wykonać taki manicure i gdzie się sprawdzi?


Sposoby wykonania reverse french manicure

Reverse french manicure jest banalnie prosty w wykonaniu. Wystarczy dobrać dwa ulubione kolory lakierów i rozpocząć zabawę z malowaniem. Oczywiście, tuż przed zdobieniem musisz zadbać o odpowiednie przygotowanie płytki paznokciowej pod malunki. Najpierw należy wyrównać i spiłować paznokcie. Reverse french manicure będzie dobrze wyglądał zarówno na owalnym, jak i kwadratowym kształcie płytki. Możesz więc spiłować swoje paznokcie w ulubiony sposób – nawet w modny ostatnio "trójkącik", który można uzyskać przeciągając pilniczek skośnie od zewnątrz do środka płytki. Pamiętaj, by odsunąć wszystkie skórki i zadbać o dobre nawilżenie swoich dłoni. Reverse french manicure wydobywa na światło dzienne wszystkie niedoskonałości! Po takich zabiegach przeciągnij płytki bazą pod lakier, odczekaj żeby wysechł i… rozpocznij odwrócone malowanie.


Reverse french manicure – jak dobrać kolory?

Reverse french manicure to sposób malowania polegający na pokryciu całej płytki jednym kolorem, po czym nakłada się drugą warstwę w innej barwie. Cały sekret tkwi w pozostawieniu delikatnego paseczka tuż przy skórze. Właśnie tym różni się reverse french manicure od tradycyjnej wersji. Zanim przystąpisz do malowania, musisz zaopatrzyć się w kilka akcesoriów. Przede wszystkim pamiętaj o odpowiednim doborze kolorów lakierów. Najlepiej kierować się kołem barw – pasujące do siebie kolory to te sąsiadujące ze sobą lub ułożone dokładnie naprzeciw konkretnego odcienia. Zatem żółty idealnie podkreśli zieleń, pomarańcz lub fiolet. Błękit będzie dobrze współgrał z kolorem jasno-niebieskim, granatem lub oranżem. Pamiętaj, żeby dobierać odcienie zgodnie z ich intensywnością. Neon połączony z pastelem prawie zawsze wygląda kiczowato.


reverse french manicure


Reverse french manicure krok po kroku

Po wyschnięciu nałożonej wcześniej bazy pod lakier, możesz przeciągnąć paznokieć pierwszą warstwą koloru. Nie przesadzaj z ilością emalii – pierwsza warstwa ma być cieniutka, wystarczy dosłownie kropelka produktu. Kiedy wyschnie, podbij kolor i pomaluj paznokcie jeszcze raz. Postaraj się wyrównać wszystkie zacieki i nierówności. Następnie odczekaj chwilkę, a gdy druga warstwa wyschnie, naklej na płytki paseczki do french manicure. Po wykonaniu tej czynności pomaluj dokładnie każdy paznokieć drugą dobraną barwą. Jeśli będzie trzeba, możesz zintensyfikować kolor za pomocą kolejnej warstwy, nie jest to jednak konieczne. Gdy lakier będzie całkowicie suchy, oderwij paseczek. Na koniec możesz użyć odrobiny top coatu.


Na jaką okazję pasuje reverse french manicure?

Reverse french manicure pasuje prawie na każdą okazję. Wszystko zależy od kolorów, których użyjesz. Jeśli zdecydujesz się na delikatne pastele, manicure będzie bardzo delikatny i elegancki. Mocne kolory będą odpowiednie na imprezę. Reverse french manicure może być namalowany naprawdę w wielu wersjach. Część manikiurzystek tworzy małe trójkąciki lub owalne kształty zamiast pasków przy skórze. Zdobienie może być bardziej glamour, jeśli dodasz do lakieru brokat, naklejki lub małe cekiny.

Reverse french manicure – co to takiego? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1