Różowa szminka jest tak samo klasyczna jak czerwień, ale przy tym bardziej bezpieczna. Odcienie różu pasują prawie każdej kobiecie, a sama szminka nie rzuca się zbyt mocno w oczy. Dowiedz się jak dopasować odcień szminki do koloru swojej cery.


Dlaczego dopasowanie kolorystyczne jest tak ważne?

Róż różowi nierówny! Szminki w kolorze różowym dostępne są w wielu odcieniach, zaczynając od jasnych, brzoskwiniowych kolorów, aż po ciemne neony. Nie każda osoba może sobie pozwolić na dowolność w wyborze szminki, dopasowanie kolorystyczne jest bowiem bardzo ważne. Odpowiedni wybór sprawi, że nawet najbardziej szalony kolor będzie wyglądał naturalnie!


Jasna cera a różowa szminka

Jasnoróżowa szminka to doskonały wybór dla osób, które mają naturalnie bladą cerę. Niestety, ale tak jasny kolor skóry często sprawia, że jego właścicielka wygląda na chorą. Szminka nie powinna mieć więc niebieskich ani fioletowych tonów, ponieważ będzie ona tworzyła efekt niezdrowej, chorej skóry. Idealnie sprawdzą się róże z domieszką brzoskwini i pomarańczy. Na wieczorne wyjścia doskonałym wyborem będą ostre, neonowe róże, które na bladej skórze prezentują się nienagannie.


Blondynka o średnim odcieniu cery

Blondynki, które mają średni odcień cery, powinny postawić na naturalne, łagodne róże. W ich przypadku doskonale sprawdzą się wszelkie odcienie nude, które dopasowane tonacją powinny być do tego, czy skóra ma odcień ciepły, czy zimny.


Brunetka i szatynka o średnim odcieniu cery

Różowa szminka dla szatynki i brunetki, których skóra nie jest bardzo jasna, może mieć praktycznie dowolny odcień! Powinny się one jedynie wystrzegać zimnych odcieni różu, które na lekko opalonej skórze mogą tworzyć efekt topielicy.


Ciemna skóra - zaszalej z kolorem!

Posiadaczki ciemnego odcienia skóry oraz kobiety uwielbiające opaleniznę, mogą szaleć z ciemnymi, neonowymi kolorami, których posiadaczki jaśniejszych odcieni bałyby się używać. Wszystko działa tutaj na zasadzie kontrastu, a jasne, delikatne odcienie wydają się w porównaniu z taką cerą rozmyte i niewyraźne.


różowa szminka cię odmłodzi


Różowa szminka: jak wybrać idealny odcień?

Tyle w teorii, ale jak powinno wyglądać dobieranie odpowiedniego odcienia w praktyce? Najlepiej wybrać się do drogerii, a kolory testować zarówno na dłoni, jak i na ustach. Nałożenie odrobiny kosmetyku na dłoń pomoże zobaczyć, czy dany odcień współgra z naszą karnacją i czy skóra wokół szminki nie wygląda na zasinioną, szarą czy po prostu chorą. Idealny odcień nie powinien zbyt mocno odcinać się od skóry. Sprawdzenie koloru na ustach pomoże natomiast podjąć ostateczną decyzję.


Co zrobić ze źle dobraną różową szminką?

Różowa szminka niekoniecznie musi lądować w koszu, jeżeli w kosmetyczce posiadamy źle dobrany odcień. Jeżeli posiadasz kilka niezbyt trafnie wybranych kosmetyków, to możesz spróbować stworzyć z nich zupełnie inny odcień. Wystarczy kawałki szminek umieścić w głębokiej łyżce i podgrzewać delikatnie nad świeczką, a stopiony kosmetyk można przełożyć do niewielkiego opakowania i zostawić do ostygnięcia. Innym pomysłem jest wykorzystanie szminki jako… korektora pod oczy! Różowy doskonale niweluje zasinienia i cienie, które lubią pojawiać się pod oczami. Wystarczy niewielką ilość kosmetyku wklepać pod oczy, a całość pokryć podkładem.

Różowa szminka - dopasuj odcień do cery Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1