Białe, piękne zęby to marzenie każdego człowieka. Naturalny odcień zębów w dużej mierze zależy od czynników genetycznych, ponadto wpływ na ich barwę ma m.in. spożywanie kawy, mocnej herbaty czy palenie tytoniu. Optymalnym rozwiązaniem w tej kwestii jest wybielanie zębów – zabieg, którego celem jest nadanie im idealnego odcienia. Wbrew pozorom, niekoniecznie musi być przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym, wybielanie zębów w domu może być równie skuteczne.


Zalety wybielania zębów w domu

Wybielanie zębów w zaciszu własnego domu ma wiele zalet, najważniejszą z nich jest to, że zabieg można wykonać w dowolnym i dogodnym momencie.


Analizując tę kwestię, warto zwrócić uwagę na fakt, iż wybielanie zębów w domu za pomocą przygotowanych przez stomatologa nakładek to działanie, które było realizowane już w latach 90. ubiegłego stulecia. Niestety, był to wówczas zabieg dość skomplikowany, zarówno lekarze, jak i pacjenci mieli spore problemy z prawidłowym dopasowaniem nakładek.


Dzięki rozwojowi cywilizacyjnemu i postępowi technicznemu w czasach współczesnych przygotowanie i używanie nakładek wybielających jest znacznie łatwiejsze i bardziej efektowne. Warto podkreślić, że samodzielne wybielanie zębów za pomocą nakładek daje efekty, które można porównać z wybielaniem za pomocą lampy stomatologicznej – zabiegu wykonywanego wyłącznie w gabinecie dentystycznym.


Do zalet wybielania zębów za pomocą nakładek dentystycznych należy zaliczyć przede wszystkim długo utrzymujący się efekt, zakładając oczywiście, że zabieg jest systematycznie powtarzany. Nakładki do wybielania można używać w dowolnym miejscu


Wśród propozycji można znaleźć wiele zestawów do wybielania, każda z nich zawiera określoną ilość substancji aktywnej. Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniej nakładki – jedną nakładkę można stosować nawet przez kilka lat, ważne jest jednak to, aby zestaw do wybielania zakupić w aptece lub w gabinecie stomatologicznym.


Alternatywa ta jest bardzo wygodna, wybielanie można wykonać w dowolnym czasie i miejscu, także podczas podróży lub w pracy.


Niewątpliwy jest fakt, iż wybielanie za pomocą nakładek to przedsięwzięcie, które wymaga sporych nakładów finansowych, należy jednak podkreślić, że jest to jednak tańsza alternatywa niż wybielanie za pomocą lampy stomatologicznej.


wybielanie zębów w domu


Wybielanie zębów w domu - co musisz wiedzieć?

Wybielanie zębów za pomocą nakładek to przedsięwzięcie proste i wygodne, należy jednak pamiętać o określonych zasadach, które w istotny sposób wpływają na realizację tego zadania.


Wśród propozycji można znaleźć wiele rozwiązań do samodzielnego wybielania zębów, wybór konkretnej alternatywy powinien być wynikiem konsultacji stomatologicznych z doświadczonym dentystą. Należy także zwrócić uwagę na charakter środków wybielających – zbyt intensywny zabieg często przynosi efekty odwrotne do pożądanych.


Przed planowanym wybielaniem domowym warto odwiedzić gabinet stomatologiczny i wykonać zabieg piaskowania lub skalingu, natomiast bezpośrednio przed wybielaniem dokładnie wyczyścić zęby. Ponadto przed zabiegiem wybielania, jak również trzy dni po nim, nie należy spożywać potraw barwiących i napojów kolorowych ani też palić papierosów.


Sposoby na wybielanie zębów w domu

Istnieje wiele alternatywnych rozwiązań, które pozwolą wykonać domowy zabieg wybielania zębów. Popularnym rozwiązaniem są preparaty, które charakteryzują się przede wszystkim neutralnym pH oraz optymalną ilością wody, dzięki czemu nie musimy obawiać się o odwodnienie zębów podczas wybielania.


Należy pamiętać, aby przed wybielaniem przeprowadzić szczegółowy przegląd zębów w gabinecie stomatologicznym. Konieczna jest także fachowa ocena obecnego koloru zębów – fakt ten w dużej mierze wpływa na wybór preparatu wybielającego. Alternatywnymi rozwiązaniami w zakresie domowego wybielania zębów są paski i pasty wybielające.

Samodzielne, efektowne wybielanie zębów Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1