Nie ma nic bardziej irytującego niż rozdwajające się końcówki. Wie o tym każda kobieta, która stara się zapuścić włosy. Co zrobić, gdy mimo stałej pielęgnacji i ciągłego podcinania problem nie ustępuje? Czy istnieją skuteczne sposoby na rozdwojone końcówki?


Przyczyny rozdwajających się końcówek włosów

Niestety, głównymi winowajcami zniszczonych końcówek jesteśmy my same. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – nawet jeśli ciągle inwestujesz w odżywki i oleje, nie oszukasz swoich włosów. Końcówki rozdwajają się ze względu na zbyt częste używanie prostownic, suszarek i lokówek, a także nadmierną stylizację, wystawianie włosów na promienie słoneczne i częste farbowanie. Jeśli masz na swoim koncie tego typu „grzechy” – nie dziw się, gdy końcówki włosów będą w strzępach. Niewiele kobiet pamięta także o tym, że mechanicznych uszkodzeń włosa nie da się naprawić. Jeśli twoje włosy ocierają się o sweter, często przyklepujesz je paskiem torby lub śpisz z mokrą głową, końcówki zaczną się łamać. Co ciekawe, na poszarpanie włosów ma także wpływ nieprofesjonalne ostrze do cięcia. Jeśli podcinasz je zwykłymi nożyczkami do papieru, końcówki będą się strzępić.


Rozdwajające się końcówki – od czego zacząć?

Przede wszystkim musisz wyeliminować czynniki mające negatywny wpływ na kondycję czupryny. Odstaw suszarkę i prostownicę, śpij z suchymi włosami i przestań inwestować w rozjaśniacze. Włosy wiąż tylko przy pomocy aksamitnych, delikatnych gumek bez metalowych łączeń. Warto czasem ochronić włosy, wiążąc je w warkocz – to uchroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli chcesz skrócić włosy, używaj tylko profesjonalnych nożyczek lub wybierz się do fryzjera. Nie ma sensu chodzić ze zniszczoną czupryną. Choćby twoim największym marzeniem było mieć długie włosy, rozdwojone końcówki najlepiej skrócić. Dlaczego? Ponieważ rozdwojenie szybciej „idzie go góry” niż twoje włosy rosną. Przetrzymywanie zniszczonych końcówek zbyt długo sprawi, że w ostateczności będziesz musiała ściąć więcej włosów niż gdybyś zareagowała na uszkodzenie od razu.


rozdwajające się końcówki


Kosmetyki na rozdwajające się końcówki

Na rynku drogeryjnym można znaleźć szereg kosmetyków, które mają za zadanie skleić rozdwojone końcówki. Nie daj się wodzić za nos marketingowcom. Rozdwojonych końcówek nie da się ze sobą połączyć. Owszem, część z produktów może wygładzić włosy i poprawić ich wygląd, ale po następnym myciu wszystkie defekty znowu wyjdą na jaw. Jeśli jednak twoje włosy nie są w tragicznym stanie, spróbuj zainwestować w kosmetyki z proteinami, których zadaniem jest wypełnienie mechanicznych ubytków. Może się okazać, że na fryzurę dobrze podziałają preparaty z silikonami, otaczającymi pojedynczy włos warstewką wygładzającego filmu. Na włosy wspaniale działają oleje. Co prawda, trzeba trochę poeksperymentować (różne oleje pasują do rozmaitych typów włosów) i poszukać najlepszego produktu dla siebie, jednakże efekt jest tego warty. Przed ważnym wyjściem możesz też ratować swoją suchą fryzurę specjalnym nabłyszczaczem lub jedwabiem.


Moje włosy są wiecznie suche!

Pamiętaj, że każdy ma inny typ włosów. Nie wszystkie z nas mogą cieszyć się grubymi i gładkimi włosami. Często zdarza się, że włosy są naturalnie suche mimo starannej pielęgnacji. Nie bądź dla siebie zbyt surowa i spójrz na swoją fryzurę realnie. Jeśli od zawsze miałaś dużo suchych loków, nie sprawisz, że pewnego dnia będą wyglądać jak gładka tafla. To nie oznacza oczywiście, że powinnaś zrezygnować z pielęgnacji. Chodzi o to, byś dobrała kosmetyki odpowiednie do rodzaju twoich włosów. Pamiętaj także, że kilka rozdwojonych końcówek to nie tragedia – tego typu problem dotyczy każdej z nas i jest zupełnie normalny.

Skuteczne sposoby na rozdwajające się końcówki Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1