Każda z nas marzy o pięknym, białym i lśniącym uśmiechu, jednak z wielu przyczyn nie zawsze możemy się takim pochwalić. Np. korzystanie z używek pozostawia na zębach zmiany, które trudno usunąć. Ale są na to skuteczne sposoby, a wybielanie zębów w domu nie jest wcale tak skomplikowane, jakby się mogło wydawać.


Wybielanie zębów – szczotka, pasta, kubek ciepła woda

Tak, właśnie od tego powinnyśmy zacząć, czyli od prawidłowej pielęgnacji. Jeżeli nie będziesz myła zębów rano i wieczorem, a dodatkowo też po każdym posiłku, to żaden sposób nie przyniesie rezultatów, o których marzysz. Dodatkowo - zanim zabierzesz się za wybielanie zębów, powinnaś najpierw pozbyć się z nich kamienia w gabinecie stomatologicznym.


Pasty wybielające – działają, czy nie?     

Wybór past wybielających jest ogromny i z pewnością stojąc przed półką pełną past, drapiesz się po głowie, zastanawiając się, po którą z nich sięgnąć. Najistotniejsze jest to, by wybrana pasta miała niski współczynnik ścieralności, wtedy będziesz mogła bez obaw stosować ją codziennie, bez konieczności dodatkowego korzystania ze zwykłej pasty. 


Jako dodatek do pasty wybielającej można wykorzystać płyn do płukania ust. Warto też sięgnąć po specjalne szczoteczki, które znajdziesz w aptece. 


wybielanie zębów nie jest trudne


Domowe wybielanie zębów – co jeszcze zadziała?

- Paski wybielające: łatwo je kupić i są bardzo proste w użyciu. Są to półprzezroczyste paseczki, które zostały mocno nasączone wybielającym żelem. Wystarczy przykleić je do zębów, na górze i na dole,

i pozostawić na pół godziny. Zabieg powtarzamy dwa razy dziennie. Metoda ta jest naprawdę skuteczna.


- Pędzelki wybielające i wybielacz w sztyfcie: obie opcje są dobre. Najpierw myjemy zęby, a później nakładamy na nie preparat i pozostawiamy na całą noc. Po dwóch tygodniach regularnego stosowania efekty są naprawdę widoczne.


- Soda oczyszczona: też działa! Poza tym, jej stosowanie nie wiąże się z wielkimi kosztami. Można moczyć szczoteczkę w roztworze sody, albo płukać tym roztworem jamę ustną. Trzeba jednak pamiętać, że chociaż soda działa wybielająco, to jednak może też wyrządzić dużą szkodę, ponieważ ma negatywny wpływ na szkliwo naszych zębów.


- Sól: tę stosujemy tak samo jak sodę – w postaci roztworu do mycia zwykłą szczoteczką lub do przepłukiwania ust. Nie polecamy tej metody. Nie jest skuteczna i może uszkodzić szkliwo.


- Cytryna: metoda wybielania zębów cytryną jest dość popularna, ale niewiele osób wie, jak bardzo jest niebezpieczna dla naszych zębów. Kwas z cytryn powoduje demineralizację zęba, a od tego już tylko krok do nadwrażliwości.


- Truskawki: robimy z nich papkę o konsystencji pasty do zębów. Truskawki są bezpieczne, wybielają widocznie nasz uśmiech, a dodatkowo posiadają właściwości czyszczące zęby. Warto zatem wprowadzić je do codziennej diety. Dzięki nim zapomnisz o kamieniu nazębnym.


- Woda utleniona: ta metoda polega na moczeniu w wodzie utlenionej patyczka kosmetycznego, a następnie przecieraniu nim zębów z pominięciem dziąseł.


Wybielanie zębów w domu jest możliwe, jednak trzeba wybrać taką metodę, która nie zaszkodzi naszym  zębom. W razie wątpliwości warto zapytać stomatologa o skuteczność i bezpieczeństwo danej metody.


Skuteczne wybielanie zębów w domu. Jak je wykonać? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(1)
    • ~grzesiu
      30 styczeń 2017

      mnie nie stać na wybielania w gabinecie,za namową koleżanki kupiłem wybielacz dr martin schwarz home comfort,teraz mam białe zęby i podziw kumpli