Zachowanie włosów w dobrej kondycji nie jest proste. Suszenie i prostowanie, kosmetyki stosowane do stylizacji, niewłaściwy tryb życia oraz czynniki atmosferyczne sprawiają, że włosy stają się cienkie, łamliwe i nadmiernie wypadają. W wyeliminowaniu tego typu problemów pomoże dobra pielęgnacja włosów. Jak skutecznie wzmocnić włosy?


Jak wzmocnić włosy – domowe sposoby

O kondycję włosów można zadbać samodzielnie w domu. Ze sposobów domowych warto polecić w szczególności płukanki ziołowe. We wzmocnieniu włosów pomogą między innymi skrzyp polny, szałwia oraz pokrzywa. Przydatne są także rozmaryn i liście pietruszki, które przywrócą włosom blask. Zioła należy stosować do płukania włosów, po wcześniejszym umyciu ich.


Bardzo dobre efekty można uzyskać także dzięki olejowaniu włosów. Warto wykorzystać przede wszystkim olej z pestek winogron, kokosowy, arganowy, migdałowy oraz olej jojoba. Olej można nakładać zarówno na skórę głowy, jak i na całe włosy. W przypadku olejowania skalpu należy zmyć olej maksymalnie po dwóch godzinach. W innej sytuacji można nawet pozostawić olej na włosach na całą noc, aby znajdujące się w nim substancje miały czas na wniknięcie w głąb i pozwoliły wzmocnić włosy.


W domu można wykonać także peeling skóry głowy. Do tego celu potrzebne będą fusy z kawy. W celu nadania im odpowiedniej konsystencji można dodać trochę oleju (na przykład arganowego) oraz szamponu. Peeling polega na masażu skóry głowy. Po jego zakończeniu należy umyć i dokładnie spłukać włosy. Taki zabieg poprawia krążenie w skórze głowy i pozwoli wzmocnić włosy.


Zabiegi fryzjerskie wzmacniające włosy

Jeżeli zależy nam na poprawie kondycji włosów, to możemy skorzystać z zabiegów oferowanych przez salony fryzjerskie. Wśród nich należy wymienić saunę na włosy. Oczywiście jest to coś innego niż tradycyjna sauna fińska. W trakcie zabiegu fryzjer nakłada na umyte włosy specjalne kosmetyki. Następnie siadamy pod kopułą zwaną sauną na około 20 minut.
Z tyłu urządzenia znajduje się pojemnik z wodą, która po nagrzaniu do 40 st. C zaczyna parować. Pod wpływem ciepła składniki zawarte w kosmetykach wnikają w głąb łodygi włosów, dlatego ich skuteczność zwiększa się.


Wprowadzenie kosmetyków do głębszych partii włosów możliwe jest także dzięki ultradźwiękowej prostownicy z podczerwienią. Po umyciu i wysuszeniu włosów nakłada się na nie odpowiednie kosmetyki, a następnie przesuwa urządzeniem po każdym paśmie przynajmniej 3 razy, co wygląda podobnie jak podczas normalnego prostowania włosów.


wiele zabiegów pozwoli wzmocnić włosy


Jakimi kosmetykami wzmocnić włosy?

Producenci kosmetyków oferują szeroki wybór preparatów do wzmacniania włosów. Takie kosmetyki zawierają wspomniane już oleje oraz wyciągi z ziół, a także takie składniki jak aminokwasy i ceramidy. Odżywki i maski powinny być stosowane po każdym myciu. Jeżeli prostujemy albo suszymy włosy, to konieczne są także kosmetyki termoochronne. Oczywiście najlepiej byłoby zrezygnować z tego zabiegu lub przynajmniej go ograniczyć, podobnie jak stosowanie kosmetyków do stylizacji, na przykład żeli i lakierów.


Dieta poprawiająca kondycję włosów

Na stan naszych włosów wpływa także sposób odżywienia. Niektóre składniki odżywcze są niezbędne dla zachowania włosów w dobrej kondycji, a ich niedobór sprzyja nadmiernemu wypadaniu i przesuszeniu. W diecie nie może zabraknąć witaminy D, cynku, jodu, wapnia, kwasu krzemowego, witamin z grupy B oraz kwasów omega-3. Dobre efekty może przynieść także włączenie do jadłospisu naparów z ziół, które stosuje się do płukania włosów. Jeżeli nie odpowiada nam ich smak, to zamiast naparu można sięgnąć po suplementy diety w formie tabletek.


Nawet najlepsza pielęgnacja nie sprawi, że cienkie i pozbawione blasku włosy powrócą do idealnego stanu w ciągu kilku dni. Konieczne jest zatem nie tylko podjęcie przemyślanych działań, ale i cierpliwość.

Sposoby na wzmocnienie włosów. Zebraliśmy najlepsze! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1