Planujesz wyjście, ale nie zostało ci wiele czasu. A może właśnie twój chłopak napisał ci, żebyś zeszła, bo czeka pod klatką, a ty jesteś w totalnej urodowej rozsypce? Zdradzę ci tajny trik na wykonanie szybkiego, a całkiem uroczego makijażu. Może przyda ci się, gdy zaśpisz do pracy, a nie wyobrażasz sobie wyjść z domu bez make-upu?


Szybki makijaż w kilku prostych krokach

 

Baza makijażu

Filozofia tkwi w kilku prostych krokach. Na oczyszczoną twarz możesz nałożyć ulubiony krem na dzień, bazę pod podkład lub po prostu sam fluid. Ważne, by ten kosmetyk był dobrany do potrzeb twojej cery. To znaczy: jeżeli masz problem z wypryskami – podkład kryjący, jeżeli twoja cera bardzo się przetłuszcza – matujący, jeżeli masz bardzo suchą skórę – możesz wybrać ten nawilżający. Jeżeli twoja cera jest bardzo ładna, gładka, bez wyprysków i zmarszczek, spokojnie obejdziesz się bez tego kosmetyku.


Przy rozprowadzaniu fluidu najlepiej jest używać własnych, umytych wcześniej palców. Po pierwsze bardziej estetycznie niż pędzelki czy gąbki, które niemyte mogą być skupiskiem bakterii, po drugie zaś dokładniej rozprowadzisz gęstą substancję. Zwróć również uwagę na to, by nie pominąć żadnej części twarzy ani szyi i dokładnie rozsmarować podkład. Rozprowadzony na powiekach może być doskonałą bazą pod cienie.


Makijaż oczu

Następnie weź kredkę do oczu i przy dolnej powiece namaluj kreskę. W tym celu możesz spojrzeć w górę. Możesz również delikatnie przejechać nią po brwiach. Następnie weź dwa cienie w kontrastujących ze sobą kolorach. Jaśniejszym pomaluj całą wewnętrzną część powieki, zaś ciemniejszym – zewnętrzną. Kolory mogą być od siebie wyraźnie rozdzielone albo się zlewać, wszystko zależy od twojej wizji. Jeżeli nie lubisz wyraźnych, przyciągających uwagę kontrastów, możesz zawsze pomalować powieki na dwa odcienie tego samego koloru. W końcu czas na podkreślenie rzęs. Ta czynność bardzo pozytywnie wpływa na wygląd oka.


makijaż


Wykończenie

Po niej potraktuj całą twarz pudrem matującym, aby nie błyszczała się. Na koniec czas na róż do policzków, rozprowadź go palcem na kościach policzkowych (są na policzkach w miejscu, gdzie kończy ci się uśmiech), namaluj plamkę na jednym i drugim policzku, a potem dokładnie rozmaż. Dowolny błyszczyk do ust doda im uroku. Całość możesz spryskać sprayem utrwalającym makijaż bądź nawet ostudzoną zieloną herbatą, przelaną do pojemnika ze spryskiwaczem (tak, to działa jak naturalny utrwalacz). Makijaż gotowy! No i do wyjścia start.


Jeżeli malowanie powiek czy kreski pod okiem nie wychodzi ci rewelacyjnie ani szybko, możesz zawsze zrezygnować z tego kroku i pozostać przy pozostałych. Za to zdradzę ci, że w najprostszym makijażu wystarczy już jakkolwiek zakrycie niedoskonałości bądź tłustej cery (np. puder), tusz do rzęs i błyszczyk do ust. Niby nic, a jednak jakże wiele zmienia! :)

Sprytny sposób na idealny makijaż w 10 minut Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1