Biustonosz typu bardotka jest jednym z najbardziej specyficznych i najlepiej rozpoznawalnych elementów kobiecej garderoby. Rozpropagowała go francuska aktorka Brigitte Bardot, która przy jego pomocy kusiła mężczyzn i wzbudzała zazdrość żeńskiej części widowni. To właśnie od jej nazwiska wzięła się nazwa dla tego rodzaju stanika. Bardotka jest nie tylko zmysłowa, ale także użyteczna. Sprawdza się przy wielu okazjach – czasami bez niej suknia wieczorowa nie będzie wyglądała właściwie.


Co to jest bardotka?

Pierwsze biustonosze typu bardotka zaczęły pojawiać się w sklepach w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ich sekret tkwił w unowocześnionym kroju. Bardotki cechują się charakterystycznym kształtem miseczek, których górna linia jest niemal równoległa wobec linii podstawy stanika. Pozioma konstrukcja pozwoliła na zmysłowe wyeksponowanie piersi oraz ich odpowiednie podtrzymywanie. Niewątpliwą zaletą tego typu biustonoszy są także odpinane ramiączka – jeśli suknia lub bluzka ma odkryte plecy i ramiona, stanik bardotka może okazać się świetnym rozwiązaniem. Dzięki niej możliwe jest zachowanie ładnej linii biustu, odpowiednie zabezpieczenie tej części ciała oraz podkreślenie kroju kreacji wieczorowej.


Zwykle bardotki same w sobie są niezwykle powabne. Szyje się je w różnych kolorach, z zastosowaniem rozmaitych rodzajów tkanin oraz dodatków, takich jak koronki, wstążki, perełki itd. Najczęściej w sklepach można natrafić na bardotki push-up, które powiększają biust i nadają mu zmysłowego kształtu. Niemal wszystkie modele posiadają także usztywniające fiszbiny i silikonowe taśmy. Dzięki nim biustonosz nie opadnie, nawet jeśli jego właścicielka odpięła ramiączka.


Bardotka ślubna, bikini a może z gorsetem?

Rynek bieliźniarski oferuje całą paletę staników opartych o krój klasycznej bardotki. Zarówno w sklepach internetowych, jak i w galeriach, można znaleźć biustonosze w rozmaitych rozmiarach i fasonach. Dużą popularnością cieszą się stroje kąpielowe przypominające bardotkę. Tego typu bikini świetnie prezentuje się na plaży, przyciąga wzrok mężczyzn i pomaga odpowiednio osłonić ciało w trakcie pływania lub wykonywania innych ćwiczeń fizycznych.


bardotka świetnie wyeksponuje biust


Do specyficznych, wymagających odpowiedniej bielizny sukni wieczorowych świetnie nadają się gorsety z wszytym stanikiem typu bardotka. Usztywnienia wydobędą wszystkie zalety figury i uczynią ją bardziej kobiecą i pociągającą. Gorset podkreśli talię, podczas gdy stanik zadba o piękny wygląd biustu. Narzeczone powinny zwrócić uwagę na szeroką ofertę bardotek ślubnych, które szyje się z jasnych materiałów i pięknie zdobi. Warto pamiętać o tym, że tego typu staniki w razie potrzeby można podtrzymywać na cieniutkich ramiączkach, które standardowo wszywa się szerzej niż w zwykłych biustonoszach.


Dla kogo stanik bardotka jest najlepszy?

Biustonoszy typu bardotka mogą używać wszystkie kobiety – zarówno te, które mają małe piersi, jak i te, które mogą pochwalić się dużym biustem. Staniki tej kategorii są uniwersalne, świetnie podtrzymują i podkreślają każdy rodzaj biustu. Push-up jest w stanie optycznie powiększyć piersi, z kolei szereg usztywnień i podpór wspomaga unoszenie i wyeksponowanie bardziej bujnych kształtów.


Przed ostatecznym zakupem należy zwrócić uwagę na kondycję piersi oraz trzeba odpowiednio wymierzyć obwód bardotki. To na obwodzie utrzymuje się ciężar biustu, dlatego odpowiedni rozmiar stanika ma kluczowe znaczenie. Warto pamiętać o tym, że nie tylko wygląd bardotki jest istotny. Stanik powinien odpowiednio wspierać kręgosłup i utrzymywać piersi w możliwie najwygodniejszej pozycji.

Stanik bardotka – dla kogo jest odpowiedni? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1