Ludzie w żałobie zwykli ubierać się na czarno. Ale jak się okazuje, ten kolor obejmuje dużo więcej osób. Subkultury metalowe, kobiety, które usłyszały, że czarny wyszczupla i wszystkich, którzy chcą pokazać się w eleganckiej kreacji, a nie mają pomysłu na kolor. Bo to prawda, że czarny pasuje do wszystkiego. I jest modny w każdym sezonie. Jednak to wciąż nie powód, by nadużywać koloru, który choć ładny, może na dłuższą metę prowadzić do przygnębienia. A jakie ubrania z pewnością poprawią nam humor?


Czy ubrania, które nosimy, mają wpływ na nasz nastrój?

Jak najbardziej tak. Wiele z was pewnie stwierdzi, że to, jaki mamy nastrój, decyduje o tym, co na siebie zakładamy. Jednak to działa w dwie strony. To, jakimi kolorami się otaczamy, również decyduje o naszym samopoczuciu. Oczywiście nie każda z nas w każdym kolorze czuje się dobrze. Ale to nie powód, by wciąż ubierać się jednokolorowo.


Ciepłe kolory

No to w takim razie jakie kolory mogą nam pomóc? Wszystko, co kojarzy nam się z latem i nasuwa na myśl ciepło, również „ociepla” zarówno nasz wizerunek, jak i sam nastrój. Głównie są to kolory – żółty i pomarańczowy. W dodatku udowodniono, że kolor żółty zwiększa poczucie własnej wartości!


Odważna czerwień

Mówi się, że w czerwieni każda kobieta wygląda na bardziej pewną siebie niż jest w rzeczywistości. Tak też jest, chociaż zbytnie przesadzenie z tym kolorem może zupełnie niepotrzebnie dodać naszemu wizerunkowi agresji. Czerwony kolor jest również seksowny, kojarzony z atrakcyjnością fizyczną, a tym samym bardziej zalecany na spotkania prywatne niż te służbowe.


ubrania


Analiza kolorystyczna

Każda z nas posiada inny typ urody. Mogą to być: wiosna, lato, zima lub jesień. Do każdego z tego typów pasują inne kolory. Dobrze jest chociaż ten jeden raz skorzystać z porady stylistki, która oceni twój typ urody i podpowie ci, jakie ubrania wybierać. A wiadomo, że humor się poprawia, kiedy w danym ciuszku czujemy się po prostu dobrze.


Powrót do dzieciństwa

Masz ochotę poczuć się beztrosko, niczym mała dziewczynka? Załóż ubrania we wzory – czy to groszki, paski, kółka, kwadraty, czy ze śmiesznymi napisami lub zdjęciami. Może to nie dodaje powagi, ale za to jak bardzo potrafi poprawić humor!

Strój, który poprawia nastrój - ubrania we wzory i kolory Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1