Piękne paznokcie są bardzo ważne dla wielu kobiet, dlatego każda z nas powinna dbać o wygląd swoich paznokci. Jeżeli chcesz cieszyć się nieskazitelnym manicure, to koniecznie musisz wybrać także świąteczny manicure!


Manicure klasyczny

Klasyka zawsze jest w modzie i z tym twierdzeniem nie można się nie zgodzić! Klasyczny manicure francuski, który jest prosty i elegancki, sprawdzi się także na różne okazje oraz na święta. Niekoniecznie musi to być french, równie dobrze paznokcie można pomalować jasnym, jednolitym kolorem, który będzie wyglądał zadziwiająco dobrze. Warto pamiętać o tym, żeby nie przesadzać, a także żeby wybierać ładne kolory, pasujące do naturalnego koloru skóry i płytki paznokcia. Nie u każdego mleczny róż wygląda dobrze, niektóre osoby w tym kolorze wyglądają, jakby miały brudne skórki. Lepszym rozwiązaniem w takich przypadkach mogą być kolorze bardzo jasnego beżu, a czasami nawet rozbielone brązy. Klasyczny manicure doskonale ratuje nas w sytuacji, kiedy paznokcie robimy na dłuższy czas. Robiąc sobie manicure hybrydowy czy paznokcie żelowe, otrzymujemy efekt, który utrzymuje się przez wiele tygodni. Święta trwają zaledwie kilka dni, więc trudno wymagać, żeby dwa tygodnie po nich wzór na paznokciach nadal był modny. Lepiej jest zainwestować w takiej sytuacji w prostą klasykę, która sprawdzi się dosłownie wszędzie.


manicure


Manicure inspirowany kolorami

Manicure świąteczny może być inspirowany świątecznymi kolorami. Z Bożym Narodzeniem kojarzy się przede wszystkim kolor biały, czerwone oraz zielony. Wielkanoc kojarzy się z jasnymi, pastelowymi kolorami żółtym, różowym, niebieskim i zielonym. Halloween to natomiast kolor czarny i pomarańczowy. Takie inspirowane kolorami paznokcie łatwo można samodzielnie pomalować, bo nie wiążą się one z koniecznością malowania skomplikowanych wzorków, a lakiery w takich kolorach przydadzą się jeszcze nieraz. Można równie dobrze pomalować wszystkie paznokcie na ten sam kolor albo po prostu pomalować każdy na inny kolor. Jest to prosty i elegancki sposób na ozdobę paznokci, która nie jest zbyt krzykliwa i nie przykuwa niepotrzebnie uwagi.


Manicure z świątecznymi wzorkami

Świąteczne wzorki są bardzo popularne, jeżeli chodzi o świąteczny manicure. Niełatwo takie wzorki zrobić sobie samemu, ale na pewno warto jest próbować. Osoby, które nie mogą mimo wszystko poradzić sobie same, powinny skorzystać z pomocy stylistki paznokci, która przygotuje dla nich profesjonalne wzorki, które wyglądać będą naprawdę uroczo. Jeżeli nie chcesz korzystać z takiego rozwiązania, to zawsze są inne opcje. Jedną z nich jest na przykład naklejka na paznokcie. Na rynku dostępne są różne rodzaje naklejek, a najpopularniejsze to naklejki wodne. Wycina się z nich pożądany wzorek, zrywa folię ochronną i na kilka sekund wkłada do wody. Po dziesięciu sekundach wyciąga się wzorek, który powinien delikatnie odczepić się od kartonika. Taki wzorek można nałożyć na wcześniej przygotowane, wysuszone i lekko zamoczone w wodzie paznokcie. Jest to bardzo efektowny sposób na zdobienie, które wygląda naprawdę pięknie.

Świąteczny manicure - inspiracje na paznokcie! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1