Kobiety na poranne przygotowanie się zazwyczaj poświęcają sporo czasu. Bardzo pracochłonne jest przygotowanie idealnej, eleganckiej fryzury do pracy, która będzie trzymać się przez cały dzień. Na szczęście istnieje kilka fryzur, które są szybkie, wygodne i bardzo efektowne! 


Postaw na kucyk

Klasyczny kucyk to prosta, szybka fryzura, która nadaje się na każdą okazję - do biura, na spotkanie z szefem oraz do pracy fizycznej. Jednak niski kucyk bez objętości nie wygląda zbyt korzystnie. Doskonałym rozwiązaniem jest lekkie tapirowanie włosów nad czołem, dzięki temu optycznie będzie ich dużo więcej. Innym pomysłem jest niski kucyk z boku - końcówki włosów można podkręcić lokówką, dzięki temu fryzura nabierze elegancji.


Efektowny kok – rodzaj fryzury do pracy najlepszy

Eleganckie fryzury do pracy wymagają dużej ilości wolnego czasu? Z pewnością kok wygląda na bardzo pracochłonny, ale jego upięcie to zaledwie kilka chwil! Nie trzeba mieć nawet bardzo grubych włosów, wystarczy użycie prostego gadżetu, czyli wypełniacza do koka. W ostateczności tę samą rolę może spełnić… pończocha! Wystarczy obciąż jej “palce”, a samą pończochę zrolować do środka. Włosy należy związać w wysoki kucyk i przełożyć przez środek pończochy lub wypełniacz, a następnie równomiernie rozłożyć i na całość od góry nałożyć gumkę do włosów. Wystające końcówki można podpiąć pod spód przy pomocy wsuwek lub spinek żabek. Przygotowanie eleganckiego koka nie zajmie więcej niż pięć minut, a wygląda naprawdę profesjonalnie!


Szukasz fryzury do pracy? Postaw na warkocze

Warkocze to nie tylko uczesanie dla małej dziewczynki, to doskonałe fryzury do pracy. Długie włosy oczywiście wyglądają najlepiej zaplecione w gruby warkocz, ale także posiadaczki krótszych włosów mogą się tak uczesać. Ciekawym urozmaiceniem jest warkocz duński, wygląda on efektownie, a w rzeczywistości jest niezwykle prosty do przygotowania. Wykonując warkocz duński włosy przekłada się od góry - zupełnie na odwrót niż w przypadku klasycznego uczesania. Dzięki temu warkocz jest bardziej “wypukły”, a splot wygląda na bardzo pracochłonny.


fryzury do pracy nie mogą nam przeszkadzać


Messy bun – nonszalancki typ fryzury do pracy

Wybierając szybkie fryzury do pracy, nie można zapomnieć o messy bun, czyli o koczku w nieładzie. Włosy należy zebrać w górze w luźny kucyk, lekko skręcić je wokół własnej osi i okręcić, tak aby utworzyć luźny koczek - całość trzeba umocować przy pomocy cienkiej gumki do włosów i ewentualnie kilku wsuwek. Łatwość wykonania jest zadziwiająca, a uzyskany efekt wcale nie wygląda na niedbały. Jeżeli chcesz, aby ta fryzura była elegancka i nadawała się nawet na oficjalne okazje, wystarczy użyć ozdobnej opaski lub spinki do włosów.


Fałszywy bob

Krótkie włosy, ścięte w boba są bardzo kobiecie, ale przecież nie każda z nas chce decydować się na spore cięcie. Fałszywy bob to prosta i schludna fryzura, którą bez problemu wykona każda kobieta. Włosy należy związać w luźny kucyk i przeciągnąć gumkę w dół, na wysokość ramion. Włosy na długości od gumki w dół można zostawić luźne lub zrobić na nich warkocza, a następnie podwinąć pod resztę włosów i przypiąć spinkami lub wsuwkami. Takie uczesanie sprawdza się szczególne na falowanych i kręconych włosach, które będą wyglądały dokładnie tak, jakby zostały poddane cięciu!


Nie ma znaczenia, jaką fryzurę do pracy wybierzesz - każda z przygotowanych propozycji jest bardzo szybka do przygotowania. Nie zapominaj jednak o tym, że najważniejsze jest, aby włosy były zadbane i czyste! Nieświeże włosy, kilkumiesięczny odrost czy poplątane pasma wyglądają bardzo źle.

Szybkie i wygodne fryzury do pracy! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1