Medycyna estetyczna, tak jak i wszystkie inne dziedziny nauki, stale się rozwija. Gabinety oferują nam coraz skuteczniejsze i bezpieczniejsze zabiegi, pozwalające znacznie opóźnić proces starzenia się skóry. Jeśli na bieżąco śledzisz doniesienia ekspertów, twoją uwagę przykuła zapewne nowatorska terapia stosująca osocze bogatopłytkowe. A może nawet rozważasz taki zabieg? Tym bardziej powinnaś wiedzieć o nim coś więcej.


Czym jest osocze bogatopłytkowe (PRP)?

Osocze to jedna z warstw krwi obok erytrocytów i leukocytów. Zawiera płytki krwi - niezwykle cenny składnik. Po pobraniu krwi, dzięki wirowaniu i dodaniu specjalnego odczynnika, otrzymuje się koncentrat o zwiększonej liczbie płytek. To właśnie osocze bogatopłytkowe, które z powodzeniem od wielu już lat wykorzystują lekarze chirurdzy, ortopedzi i stomatolodzy, by przyspieszyć procesy regeneracji tkanek u pacjentów. Od niedawna coraz częściej stosuje się je w gabinetach medycyny estetycznej i to nie tylko w celach odmładzających.


Na czym polega wampirzy lifting?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego bywa nazywany również wampirzym liftingiem. Po pobraniu i odpowiednim przygotowaniu krwi, lekarz wstrzykuje preparat we wskazane miejsca. Często stosuje się tu technikę mezoterapii. Nie obawiaj się bólu, bo ten ze względu na miejscowe nakłucia i bardzo cienkie igły, jest znikomy. Jeśli należysz do osób wrażliwych na ból, poproś o posmarowanie skóry środkiem znieczulającym. Zabieg nie trwa dłużej niż kwadrans. Dla uzyskania lepszych efektów odmładzających możesz go powtórzyć po sześciu miesiącach lub od razu zdecydować się na serię zabiegów w krótszych odstępach czasu.


osocze bogatopłytkowe


Kiedy warto poddać się zabiegowi regeneris?

Wraz z upływem lat skóra traci swoją elastyczność, a ty zauważasz pierwsze objawy starzenia się, przeważnie zmarszczki. Jeśli zależy ci na tym, by w dalszym ciągu cieszyć się jędrną i młodą cerą, weź pod uwagę wampirzy lifting czyli metodę regeneris. Może ona pomóc również wtedy, gdy zmagasz się z nadmiernie przesuszoną skórą lub przebarwieniami i to niezależnie od tego, czy problem dotyczy twarzy, dłoni, dekoltu czy szyi. Ponadto, osocze bogatopłytkowe (PRP) przyspieszy proces gojenia się ranek po serii innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Rozważ ten sposób także wtedy, gdy chcesz pozbyć się rozstępów lub widocznych blizn. Poza tym terapię osoczem lekarze zalecają też osobom borykającym się z łysieniem.


W jaki sposób działa osocze bogatopłytkowe?

Po wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego uwalniają się czynniki wzrostu. Ich działanie polega na tym, że pobudzają produkcję substancji odpowiedzialnych za młody wygląd skóry, takich jak kolagen czy kwas hialuronowy. Składniki te przyczyniają się do naturalnej odnowy naskórka. Nie nastąpi to jednak od razu po wyjściu z gabinetu. Na ostateczny efekt musisz poczekać co najmniej trzy miesiące.


Jakie są przeciwwskazania?

Terapia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe (PRP) jest w pełni bezpieczna. Decyduje o tym fakt, że osocze pozyskuje się z krwi pacjenta. Dlatego właśnie nie musisz obawiać się niepożądanych reakcji organizmu. To sposób idealny dla ciebie, szczególnie wtedy, gdy cenisz produkty naturalne. Jednak zanim zdecydujesz się na zabieg, porozmawiaj z lekarzem, by wykluczyć istnienie przeciwwskazań. Należą do nich między innymi nowotwory. Poza tym terapię powinnaś odłożyć na później, jeżeli jesteś przeziębiona, karmisz piersią lub leczysz stan zapalny.


Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego to wielki krok na przód w dziedzinie medycyny estetycznej. Są naturalne i bezpieczne, a przy tym skuteczne.

Czym jest terapia osoczem bogatopłytkowym? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1